Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με εγκατάσταση windows 8.1


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έψαξα αλλά δεν μπορώ να βρω κάτι. Η μητρική μου είναι η Asus P5GT41T-LX2 


Πολύ πιθανό να υπάρχει και για κατέβασμα ξεχωριστό αρχείο που να αναφέρει στην περιγραφή sata controller for f6 installation ή κάτι τέτοιο

Δεν υπάρχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/Intel_Chipset_V9111019_XPVistaWin7.zip

Κατέβασε αυτό και βάλε τα αρχεία του φακέλου win7 σε ένα στικάκι όπως είπε ο xristaras12 και πάτα εκεί που λέει load driver στους δίσκους κατά την εγκατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε. Πέρα από τον εξωτερικό δίσκο που εμφανίζει έπρεπε να εμφανίζει και άλλον ένα με χωρητικότητα 1 tb. Μήπως φταίει που έχει windows μέσα;

Κανε ενα bios reset (εργοστασιακες ρυθμισεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/Intel_Chipset_V9111019_XPVistaWin7.zip

Κατέβασε αυτό και βάλε τα αρχεία του φακέλου win7 σε ένα στικάκι όπως είπε ο xristaras12 και πάτα εκεί που λέει load driver στους δίσκους κατά την εγκατάσταση

Θα το δοκιμάσω και ενημερώνω.

Κανε ενα bios reset (εργοστασιακες ρυθμισεις).

Το δοκίμασα (από τα πρώτα πράγματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Έβαλα τον δίσκο στο δεύτερο μηχάνημα που έχω και δοκίμασα να εγκαταστήσω τα vista που τα έχω αυθεντικά αλλά πάλι δεν τον εμφάνιζε. Δοκιμάζω τώρα τα windows που που έχει ο δίσκος και αν δεν τον διαβάσει πάλι θα τον πάω στο Πλαίσιο να δω τι θα κάνουμε.


Ούτε τα windows που είχα περάσει στον δίσκο (και τα δούλευα μέχρι τώρα) τον διαβάζει οπότε θα τον πάω πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος με γεια! Είναι ταλαιπωρία να μη δουλεύει ο σκληρός και να παιδεύεσαι. Εγώ δυσκολεύτηκα να πείσω το πλαίσιο οτι είχε θεματάκι ο σκληρός αλλά τελικά μου τον άλλαξαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks. Πάω σπίτι και όταν τον βάλω θα ενημερώσω. Πάντως είχε αγοράσει και ο αδελφός μου έναν ίδιο ο οποίος ήταν καμένος και τον άλλαξαν. Όσες φορές χρειάστηκα το service του πλαισίου Στον Πειραιά δεν υπήρξε κάποιο πρόβλημα

Τι πρόβλημα είχε εσένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα διάβαζε μόνο τα 500GB για να κάνω install τα Windows. Τα υπόλοιπα ενω υπήρχαν δεν μπορούσες να γράψεις τίποτα πάνω τους. Ο διαχωρισμός δεν είχε γίνει απο μένα άλλα ήταν ήδη χωρισμένος 500-500. Μερικές φορές γίνονται πράγματα απλά για να σε τρολλάρουν. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τρολλια ήταν αυτή, και από το πλαίσιο τι σου έλεγαν ;

Πολλά προβλήματα έχει βγάλει αυτή σειρά νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με πίστευαν στην αρχή μέχρι να το δοκιμάσουν οι ίδιοι. Μου είπαν να πάω να πιω ένα καφε και μόλις είναι έτοιμο θα με πάρουν τηλέφωνο.(μου επιβεβαίωσαν οτι δεν θα κρατήσει πάνω απο 2 ώρες)Έτσι πήγα και εγω μετα απο 2.30 ώρες και ακόμα δεν είχαν κοιτάξει το pc και μου λένε έλα αύριο...Φώναξα τον υπεύθυνο και μου άρχισε τις δικαιολογίες περί φορτωμένης εργασίας κλπ κλπ μέχρι που τελικά αποφάσισαν μετα απο δικιά μου υπομονή και σπρώξιμο να το ελέγξουν και να μου τον αλλάξουν.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά θέμα δίσκου ήταν;

μου φαίνεται παράξενο πάντως.

τα παιδιά στο πλαίσιο πειραιά τουλάχιστον δεν είναι σαν τα άλλα αστέρια που υπάρχουν στον χώρο,όσες φορές χρειάστηκα κάτι γνώριζαν το αντικείμενο τους.

ενημερωσε τι έγινε με τον δίσκο :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντοτε τους λέω ότι το pc πρέπει να είναι έτοιμο αυθημερών  και πρέπει να φύγει αύριο και συνίθως το κοιτάνε επιτόπου. :P


τελικά θέμα δίσκου ήταν;

μου φαίνεται παράξενο πάντως.

τα παιδιά στο πλαίσιο πειραιά τουλάχιστον δεν είναι σαν τα άλλα αστέρια που υπάρχουν στον χώρο,όσες φορές χρειάστηκα κάτι γνώριζαν το αντικείμενο τους.

ενημερωσε τι έγινε με τον δίσκο :Ρ

Μαλλον. Σε 15 λεπτα το δοκιμαζω και εημερωνω φυσικα.


To format ksekinise (grafo greeklish giati to pc sto opoio kathomai den exei elliniki glossa sto pliktrologio)

post-219161-0-15631000-1422983355_thumb.jpg

post-219161-0-92687000-1422983385_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχες γυρίσει τα πάντα σε ahci/enhanced κλπ όπως ήταν πριν;

αν όχι ΔΙΕΚΟΨΕ την εγκατάσταση ΤΩΡΑ ,γύρνα τα και ξαναπέρνα 8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...