Προς το περιεχόμενο

ποιο gaming mouse..??


kwstas09

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω το razer deathadder 2013 πανω απο 6 μηνες και ειναι ενα απτα καλυτερα και βολικα ποντικια που εχω χρησιμοποιησει σε gaming.. στο συνιστω!

Τα αλλα πχ ποια ειναι? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κατι logitech για gaming δεν θυμαμαι μοντελο αξιας 50ε+
οριστε το δικο μου μαζι με το mousepad sphex αξιας 10-12 ευρω δεν θυμαμαι... (http://prntscr.com/62a5k8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απο τα καλα ποντικια το Deathadder κυριως μιας και ειναι απο το πιο καλοπουλημενο της εταιριας. Μονο να μην ειχε τα θεματα που διαβαζω στο Internet με την ροδελα και το καταραμενο Double click που εχουν κυριως τα Razer και θα ηταν απαιχτο.Και το λεω γιατι πριν κατι φεγγαρια και εγω το κοιταζα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο αδερφος μου εχει το ιδιο δεν εχουμε κανενα προβλημα απο αυτα που αναφερεις.. να μην σου τυχει ειναι σε οτιδηποτε παρεις.. αμα σου τυχει @@@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο αδερφος μου εχει το ιδιο δεν εχουμε κανενα προβλημα απο αυτα που αναφερεις.. να μην σου τυχει ειναι σε οτιδηποτε παρεις.. αμα σου τυχει @@@

Αυτο προφανως ισχυει στα παντα,αλλα δυστηχως συγκεκριμενα στα Razer ειναι που εμφανιζονται περισσοτερο τα παραπανω προβληματα. Και επειδη γενικα εχω ακουσει τα χειροτερα λογια για πολλα προιοντα και εχω δει και ο ιδιος καποια πραγματα με τα ματια μου γιαυτο μενω μακρια απο την εταιρια αυτη. Ειδικα παλια που εδινε και μολις 1 χρονο εγγυησης ειχαν κλαψει πολλοι με προβληματα.

Εχω και ενα Razer Naga Molten ενος φιλου εδω που εχει χαλασει το αριστερο κλικ αλλα για φωτισμο ειναι οτι πρεπει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέλω ν' αγοράσω ένα gaming ποντίκι μέχρι 40€. Παίζω κυρίως fps και αυτή την περίοδο BF3. Είναι πολλές οι επιλογές. Να προτιμήσω κάποιο απ' τα Roccat Savu ή Kova+ ; Υπάρχει κάτι άλλο ποιοτικό (αν είναι πιο φθηνό ακόμη καλύτερα) να προτιμήσω ; Πείτε ρε παιδιά γιατί βλέπω διάφορες απόψεις εδώ και δύο ημέρες και δε μπορώ να καταλήξω.

 

Edit : Μόλις παρήγγειλα το Savu απ' τα Public με 35€, δωρεάν τα μεταφορικά. Σε αυτή τη κατηγορία τιμής δε νομίζω να υπάρχει καλύτερο για FPS.

Επεξ/σία από Aristomaxos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ανοιγω αλλο θεμα, αναμεσα απο Corsair Μ65 και Logitech 502 ποιο να παρω?
(οσα logitech ειχα κρατησαν ολα πανω απο 5 χρονια αλλα λεω να δοκιμασω και κατι αλλο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ανοιγω αλλο θεμα, αναμεσα απο Corsair Μ65 και Logitech 502 ποιο να παρω?

(οσα logitech ειχα κρατησαν ολα πανω απο 5 χρονια αλλα λεω να δοκιμασω και κατι αλλο)

Αφου οπως ειπες θες να δοκιμασεις και κατι αλλο πηγαινε στο Corsair.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου περισευουν γενικα φραγκα για δοκιμες και γι'αυτο θελω καμια γνωμη, μεταξυ τους εχουν 6 ευρω -+ διαφορα. αξιζει τα 6 ευρω παραπανω το Μ65 ή θα μεινω με την χαρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το deathadder 2013 έχω και με ένα Goliathus Control Mousepad δεν έχω ξανασκεφτεί να αλλάξω mouse από τότε που το πήρα. Μάλιστα το πρώτο που πήρα ήταν ελαττωματικό αλλά να είναι καλά τα public μου το άλλαξαν αμέσως.Για μένα είναι safe επιλογή πόσο μάλλον στα 55€ που το έχει και το eshop τώρα! Να διευκρινίσω όμως ότι δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο σε mouse πέρα από ένα turbox (που μακριά από μας πλέον) και το Razer Abyssus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το deathadder 2013 έχω και με ένα Goliathus Control Mousepad δεν έχω ξανασκεφτεί να αλλάξω mouse από τότε που το πήρα. Μάλιστα το πρώτο που πήρα ήταν ελαττωματικό αλλά να είναι καλά τα public μου το άλλαξαν αμέσως.Για μένα είναι safe επιλογή πόσο μάλλον στα 55€ που το έχει και το eshop τώρα! Να διευκρινίσω όμως ότι δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο σε mouse πέρα από ένα turbox (που μακριά από μας πλέον) και το Razer Abyssus.

Μετά από turbo x και OEM mouse 15ετιας της Microsoft με μπίλια να έπιανες το ίδιο θα έλεγες. Καλό χρυσό το deathadder, αν το βρεις σε καμία προσφορά 30-35€ , στα 55+ υπάρχουν σαφώς ανωτερες επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από turbo x και OEM mouse 15ετιας της Microsoft με μπίλια να έπιανες το ίδιο θα έλεγες. Καλό χρυσό το deathadder, αν το βρεις σε καμία προσφορά 30-35€ , στα 55+ υπάρχουν σαφώς ανωτερες επιλογές.

 

Σιγα μην το βρεις στα 10 με πιτογυρο δωρο. Σαφως το logi g502 εχει καλυτερο αισθητηρα αλλα σε θεμα ergonomics το DA ακομα φυσαει. Μπορει να μην εχει βαρυδια για να ελεγχεις το βαρος αλλα ηδη ειναι οσο ελαφρυ θα επρεπε να ειναι. Εμενα που ιδρωνουν τα χερια μου οταν παιζω (μονο fps) δεν μου εχει γλυστρισει ουτε 1 φορα απο το χερι.Στην τελικη ειναι επιλογη αναλογα με τον τροπο που παιζεις (grip), το μεγεθος του χεριου σου, το ειδος παιχνιδιου και προφανως το budget.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...