Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ps1 emulator.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Χρησιμοποιώ τον emulator epsxe με bios scph 7003.  Το πρόβλημα είναι ότι όταν πάω να φορτώσω κάποιο .iso μου βγάζει το μήνυμα της φωτογραφίας.

 

Τον ίδιο emulator τον έχω χρησιμοποιήσει και σε άλλα pc χωρίς προβλήματα. Τι μπορεί να φταίει; 

 

Ευχαριστώ.

post-219161-0-27792400-1423392589_thumb.png

post-219161-0-54479400-1423392651_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Επειδη εχω ψαχτει με emulators του PS1, θα σου προτεινα αυτον που χρησιμοποιω εγω.

Link.png Site: PSX v1.13

 

Ειναι ο καλυτερος(για μενα). Χωρις graphics glitches.

 

θα χρειαστεις to ΒΙΟS και το αρχειο "gpuPeteOpenGL2.dll"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks. Τον έχω δοκιμάσει αυτόν τον emulator αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να παίξω το crash bandicoot με αναλόγιο αλλά μόνο με τον σταυρό και δεν με βολεύει. Χρησιμοποιώ το xbox 360 controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ. Εγω χρησιμοποιω φτηνο PS3  sixaxis. Και του δινω οτι ρυθμιση θελω. Αναλογικο, σταυρο D-pad και το λουρι της μανας.

 

Με το χειριστηριο του XBOX360 δε μπορεις να το ρυθμισεις με τον ιδιο τροπο? Πας στις ρυθμισεις του controller μεσα απο τον emulator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μες τον emulator διαβάζει και ρυθμίζει κανονικά όλα τα κουμπιά και τα αναλόγια αλλά στο crash bandicoot και στον tarzan δεν μπορώ να παίξω να παίξω με τα αναλόγια αλλά μόνο με τον σταυρό και τα άλλα κουμπιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι. Κοιταξε λιγο το δευτερο screenshot που εβαλες. Ειναι κενο, ασπρο. Δεν εχεις επιλεξει καποιο video plugin. Πατησε λιγο το βελακι και δες. Σου εχει να επιλεξεις κανενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμ γιαυτοοο. Λοιπον. Κατεβασε αυτο, αποσυμπιεσε το επειδη ειναι σε zip και βαλε το αρχειο dll μεσα στον φακελο plugins.

 

http://www.pbernert.com/html/gpu.htm#OGL2

 

Πηγαινε μετα παλι στο προγραμμα, και θα σου βγαλει μετα να επιλεξεις αυτο. Επισης, βαλε ΑΚΡΙΒΩΣ αυτες τις ρυθμισεις. (εκτος απο την αναλυση αν υποστηριζει 1920x βαλε αυτη). Και εισαι ετοιμος με τα μεγιστα γραφικα που μπορει το προγραμμα ;)

 

 

 

post-319611-0-75909000-1423492308_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ μόλις το κάνω θα σε ενημερώσω.


το έκανα και όταν πάω να φορτώσω κάποιο .iso μου βγάζει "no wgl extension" και μετά ότι σταμάτησε να λειτουργεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουπς! Αν μιλαμε για το δευτερο pc της υπογραφης σου, ειναι παλια η καρτουλα γραφικων και δεν υποστηριζει το συγκεκριμενο plugin. Δοκιμασε αυτο το plugin αντι για το opengl2

 

http://www.pbernert.com/html/gpu.htm#OPENGL

 

Αν δοκιμασεις στο πρωτο pc θα δεις οτι το προβλημα δεν θα στο βγαζει επειδη ειναι πιο νεα η καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρώτο pc δοκιμάζω. Εν το μεταξύ τον ίδιο emulator χωρίς αλλαγές κλπ (όπως τον κατέβασα δηλαδή) το δοκίμασα σε κάτι παλιά pc στην σχολή μου και παίζει χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...