Προς το περιεχόμενο

Windows tablet Asus Vivo Tab 8 32gb eMMC/2GB Ram 162 ευρώ-Amazon it.


alextrela172

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ολα τα update περασμένα εχω κανα 14-15 ελεύθερα έχοντας βάλει και μπόλικες εφαρμογές κυρίως metro.
Αν κάνω λάθος επειδή δεν είμαι σπίτι που το εχω,θα ενημερώσω το post με το ακριβό νούμερο.

 

Edit:12.5 free έχω τελικά.

Sent from my iPad using Insomnia

Επεξ/σία από alextrela172
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν πρέπει να υποστηρίζει MHL,αλλα ίσως με αυτά που μπορείς να δεις στο παρακάτω βίντεο να γίνεται.

https://www.youtube.com/watch?v=jPPY4m8iY0k

Αλλιώς μόνο ασύρματα με Miracast

 Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να συνδεθεί το εν λόγω tablet  με TV μέσω HDMI (to usb)? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω παραλάβει ακόμα. 25 Φεβρουαρίου ηταν η τελευταια μέρα παράδοσης. Εστειλα mail στην ups αλλά μου λένε οτι δεν είναι αρμόδιοι και να στείλω στην amazon. Alex εσύ μένεις Αθηνα? Ξέρει κανένας πως να το κυνηγησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε στα ΕΛΤΑ φιλε μου.....και εξηγησε τους την κατασταση (i-parcel, amazon και τα συναφη).......εστω και χωρις κωδικο αποστολης ισως να το εντοπισουν!!

 

Δοκιμασε στα Κεντρικα (τηλεφωνο: 8001182000) και αν δεν βγαλεις ακρη για τσεκαρε και στις περιοχης σου........αν δεν βγαλεις ουτε απο εκει ακρη....τοτε στειλε μαιλ στο αμαζον....να σου επιστρεψουν τα μεταφορικα που εδωσες και να σου στειλουν αλλο....ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω παραλάβει ακόμα. 25 Φεβρουαρίου ηταν η τελευταια μέρα παράδοσης. Εστειλα mail στην ups αλλά μου λένε οτι δεν είναι αρμόδιοι και να στείλω στην amazon. Alex εσύ μένεις Αθηνα? Ξέρει κανένας πως να το κυνηγησω

Με iparcel μόνο ελτα.

Δεν έχει σχέση η UPS.

Όπως ειπώθηκε από το φίλο πάνω κάνε.

Αρκετές φορές τα ελτα καθυστερούν να σου στείλουν ειδοποιητήριο για αυτό ρίξε τηλ στο κατάστημα της περιοχής σου. 

Περίμενε έως Δευτέρα-Τρίτη και αν δεν παραλάβεις μιλάς amazon και τους λες να σου στείλουν αλλο.

Και όταν παραλάβεις το πρωτο το επιστρέφεις πίσω μέσω ελτα συστημένο κάνα 10ευρω τα έξοδα που θα σου πιστωθούν.

Εμένα έκανε 11 ημέρες έως παραλαβω αλλά το σύνηθες είναι έως 15 ημέρες.

Βέβαια μια φορα με iparce'l έκανε 22 ημέρες και έτσι  ζήτησα  να μου στείλουν εκ νεου και όταν παρέλαβα το πρωτο το επεστρεψα το δευτερο που στείλανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως εχθες που εστειλα mail στην i-parcel βλεποντας το πακετο μου να ειναι στις εγκαταστασεις τους (Surrey GB) εγραφε στο σιτε τους.....μου απαντησαν οτι το πακετο εχει φυγει απο 25/02 (23/02 το παρελαβαν απο amazon.it) και εχει παραδοθει στα ΕΛΤΑ για να ερθει Ελλαδα......επομενως συμπεραινω (ισως να κανω και λαθος) οτι ισως να παραλαβω και νωριτερα απο τις 9/3 που μου γραφει το amazon ως προβλεπομενη ημερομηνια παραδοσης (η παραγγελια μου εγινε 20/2).......

 

Δε μπορει απο την στιγμη που το πακετο εχει παραδωθει στα ΕΛΤΑ απο 25/2 να κανουν 14 μερες να μου το φερουν (9/3)....τελος παντων θα δουμε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έδωσα την παραγγελία στις 11 Φλεβαρη, 16 μέρες μέχρι και σημερα. Πιστεύω ειναι ενα σεβαστό χρονικό διαστημα για να φτασει στα χέρια μου. Περιμένω μέχρι τριτη και μετα Στέλνω Μάιλ σε αμαζον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτη η i-parcel ειναι σοβαρος λογος πιστευω (Διαβαζοντας και χιλιαδες τραγελαφικα που εχουν γινει κατα καιρους ανα την υφηλιο)......ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΨΩΝΙΣΕΙ ΑΠΟ ΑΜΑΖΟΝ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

manom18x

 

Καλοδουλευτο φιλε!!

 

Μολις το επεξεργαστεις λιγο γραψε και εσυ τις εντυπωσεις σου ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ αν σου ειναι ευκολο.......να καταλαβαινουμε τι να περιμενουμε και εμεις που το εχουμε παραγγειλει και να μπορουν να αποφασισουν πιο ευκολα αυτοι που ισως να το σκεφτονται ακομα!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

manom18x

 

Καλοδουλευτο φιλε!!

 

Μολις το επεξεργαστεις λιγο γραψε και εσυ τις εντυπωσεις σου ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ αν σου ειναι ευκολο.......να καταλαβαινουμε τι να περιμενουμε και εμεις που το εχουμε παραγγειλει και να μπορουν να αποφασισουν πιο ευκολα αυτοι που ισως να το σκέφτονται

 

 

Μετά από μια μέρα χρήσης μπορώ να πω ότι σίγουρα αυτο το tablet  είναι vfm για τα χρήματα του.

Η αληθεια είναι ότι δεν περίμενα ότι το tablet αυτο είναι τόσο καλο για τα λεφτά αυτά. Η οθόνη είναι αρκετά φωτεινή και τα χρώματα της πολυ ζωντανά. Σε σύγκριση με το nexus 5 που εχω μπορώ να πω με σιγουριά ότι είναι πολυ πιο ζωντανά τα χρώματα του Asus από αυτά του nexus. Σε θέματα επίδοσης δεν μου φάνηκε να κολλάει κάπου καθώς τα 2gb ram που εχει τα βγάζουν περα πολυ άνετα σε χρηση κατανάλωσης περιεχομένου .

 

Στα αρνητικά βρίσκεται το touch sensitivity το οποιο φαίνεται να είναι λίγο πιο αργο από άλλες συσκευές που εχω στα χέρια μου.Επιπλέον ως κάτοχος android μου λείπει η ευκολία που έχεις στις εφαρμογές οι οποιες είναι σχεδιασμένες για touch συσκευές αλλα από την άλλη στην συγκεκριμένη περίπτωση έχεις έναν υπολογιστή στα χέρια σου με τα αρνητικά και τα θετικά αυτού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...