Προς το περιεχόμενο

Επιτέλους, θα δούμε τον Spider-Man στο κινηματογραφικό σύμπαν της Marvel


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμάστε τον χαμό που προκλήθηκε με την κλοπή και την διαρροή της ηλεκτρονικής αλληλογραφίας της co-Chairman της Sony Pictures Entertainment, Amy Pascal, εξαιτίας της γνωστής κυβερνοεπίθεσης;

Τότε είχαμε μάθει ότι η Amy Pascal και o Doug Belgrad, Πρόεδρος της Sony Pictures εξέταζαν το ενδεχόμενο να κάνει η Marvel την παραγωγή της νέας τριλογίας Spider-Man, με τον δημιουργικό έλεγχο, την διανομή και το marketing να παραμένει στην δικαιοδοσία της Sony, που έχει άλλωστε και τα αποκλειστικά δικαιώματα του υπερήρωα στις κινηματογραφικές αίθουσες.

 

Τότε έγινε γνωστό επίσης, ότι οι συζητήσεις της Sony με την Marvel δεν έφεραν κάποιο αποτέλεσμα, αλλά πρόσφατα -σύμπτωση ότι η εταιρεία κατέληξε σε συμφωνία μετά την παραίτηση της Amy Pascal μετά από πολλά χρόνια- έγινε γνωστό ότι η Sony κατέληξε σε συμφωνία με την Marvel, ώστε η τελευταία να έχει το δικαίωμα να χρησιμοποιήσει τον Spider-Man στο Κινηματογραφικό Σύμπαν της Marvel.

 

Η Sony συνεχίζει να κατέχει τα αποκλειστικά δικαιώματα χρηματοδότησης, διακίνησης και δημιουργικού ελέγχου των μεμονωμένων ταινιών του Spider-Man πάντως.

 

Η επόμενη εμφάνιση του Spider-Man θα γίνει σε μία επερχόμενη ταινία του Κινηματογραφικού Σύμπαντος της Marvel και μετά στις 28 Ιουνίου του 2017 σε μία stand-alone ταινία της Sony Pictures. Υπάρχει περίπτωση, η επόμενη ταινία της Marvel που θα δούμε την "αράχνη" να είναι το Captain America" Civil War.

 

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο ηθοποιός που θα ενσαρκώσει τον δημοφιλή υπερήρωα δεν θα είναι ο Andrew Garfield.

 

Link.png Site: Engadget


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια ο Andrew Garfield θα πάει υπερ πίστεως. Κρίμα γιατί οι ταινίες μ'αυτόν ως Spidey ήταν καλές...ΝΟΤ!

Για να δούμε τώρα να αρχίζουν τα rumors για τον διάδοχο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια ο Andrew Garfield θα πάει υπερ πίστεως. Κρίμα γιατί οι ταινίες μ'αυτόν ως Spidey ήταν καλές...ΝΟΤ!

Για να δούμε τώρα να αρχίζουν τα rumors για τον διάδοχο. 

εγω νομιζω οτι ειναι πιο καλο που δεν θα ο Andrew Garfield δεν μου αρεσε καθολου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω νομιζω οτι ειναι πιο καλο που δεν θα ο Andrew Garfield δεν μου αρεσε καθολου

Μα ούτε κι εμένα, ειρωνικά το είπα. Απλά αυτός δεν ήταν το μοναδικό πρόβλημα με τα καινούργια Spiderman.

Να σου πω και την αλήθεια, ούτε ο Tobey McGuire μου άρεσε σαν Spiderman. Υπερβολικά φλωρόφατσα. Είπαμε, είναι geek ο Peter Parker, αλλά αυτός παραήταν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

finger crossed να πατωσει και το καινουργιο F4, μπας και επιστρεψει και αυτο στην Marvel.

Για πάτο πάει, αν είδες το καστ φαντάζει χειρότερο κι από τα προηγούμενα Fantastic Four.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...