Προς το περιεχόμενο

Με αξεσουάρ κινητής θα ξεκινήσει η είσοδος της Xiaomi στην αγορά της Αμερικής


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως ανακοίνωσε ο αντιπρόεδρος της Xiaomi, Hugo Barra, σε πρόσφατο συνέδριο στο Σαν Φρανσίσκο, η πολυτιμότερη εταιρεία start up θα ξεκινήσει αργότερα μέσα σε αυτό το έτος την πώληση προϊόντων αξεσουάρ, όπως το Mi Band, Mi power bank και τα Xiaomi Pistons, στην αγορά των Ηνωμένων Πολιτειών, μέσω του επίσημου ιστότοπου mi.comΩστόσο, δεν άργησε ο ίδιος να σημειώσει πως τα κινητά και τα tablets της εταιρείας δε θα γίνουν ακόμα διαθέσιμα. στη συγκεκριμένη αγορά. Ανέκαθεν, η Xiaomi ήταν επιφυλακτική όσον αφορά τα σχέδια της για την αγορά των Ηνωμένων Πολιτειών, μιας και δεν ήταν λίγες οι μεγάλες εταιρείες που δε τα κατάφεραν.

 

Επίσης, η εταιρεία πρέπει να λάβει υπόψιν πως οι συσκευές της πρέπει να έχουν ειδική πιστοποίηση για χρήση εντός των Πολιτειών και να τροποποιήσει όπου απαιτείται το λογισμικό MIUI. Αυτό όμως που ενδιαφέρει την Xiaomi πρωτίστως είναι πως έχει γεμίσει την Κινεζική αγορά με φθηνά και ποιοτικά gadgets.

 

Ο Barra επισήμανε ακόμη την τεράστια κοινότητα που έχει δημιουργήσει η Xiaomi και την αλληλεπίδραση με τους χρήστες της αφού μόνο το 2014, διοργανώθηκαν 665 εκδηλώσεις θαυμαστών της στην Κίνα. Η εταιρεία για την ώρα, διαθέτει τα κινητά της τηλέφωνα σε οκτώ ασιατικές χώρες, και σύντομα θα επεκταθεί στη Βραζιλία. Μεγάλη σημασία δίνει και στο δικό της περιβάλλον το οποίο βρίσκεται σε κάθε της συσκευή, το MIUI, το οποίο αναβαθμίζει συνεχώς με νέα χαρακτηριστικά, και συγκεκριμένα κυκλοφορώντας μια νέα έκδοση κάθε εβδομάδα, κάτι που γίνεται επί 224 εβδομάδες σερί.

 

Link.png Site: Engadget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα το μονο προιον που εχουν ειναι η φωτοτυπια του iphone οποτε με το που πατησουν το ποδι τους πανε κατευθειαν στο δικαστηριο

σαν φωτοτυπια του Iphone εισαι. Και δεν συμφερει στην Apple να την παει σταδικαστηρια. Τα iphonια ειναι φωτοτυπια αλλων κινητων και μαλιστα εταιριων οι οποιες δεν ηταν γνωστες και τωρα εγιναν και ολοι λενε οτι αντιγραφουν το ξινομηλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και να έχει φαίνεται να είναι αξιόλογη εταιρία και όχι made in china=σκουπίδια...

Αγόρασα το powerbank που λένε και στο άρθρο με 5000mah και είμαι πολύ ευχαριστημένος με το γκατζετάκι.

Νομίζω πως απο την μεριά της Ασίας είναι απο τις πρώτες ήδη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν φωτοτυπια του Iphone εισαι. Και δεν συμφερει στην Apple να την παει σταδικαστηρια. Τα iphonια ειναι φωτοτυπια αλλων κινητων και μαλιστα εταιριων οι οποιες δεν ηταν γνωστες και τωρα εγιναν και ολοι λενε οτι αντιγραφουν το ξινομηλο

 

Ουτε που ξερεις τι λες !!!

 

δε ειμαι apple fan φιλε το αντιθετο. Προφανως ομως εισαι ασχετος κ δε εχεις δεις τα προιοντα της xiaomi ουτε καν τις διαφημισεις τους που βαζουν το δικο τους διπλα στο iphone  και λενε ξεκαθαρα οτι ειναι ιδιο κ καλυτερο απο το iphone σαν καθαρη στρατηγικη μαρκετινκ. Αντιστοιχα κ η huawei με το honnor 6.

 

To android και ολα τα διασημα smartphone απο το πρωτο galaxy ειναι η φωτοτυπια του iphone για αυτο και η σαμσουνκ εφαγε 1 δις προστιμο, που προφανως δεν το ξερεις. Για αυτο και αλλαξε η samsung design.  

 

μετα προσπερασε το android και πλεον η apple αντιγραφει την google και τις αλλες εταιριες. Απλα οι xiaomi k huawei επειδη στην κινα δε παιζουν πνευματικα δικαιωματα μπορουν ανετα να βγαζουν φωτοτυπιες, εκτος κινας φοβουνται ομως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει πιάσει στα χέρια Xiaomi MI2s ή ΜΙ3 δεν ξανακοιτά άλλες εταιρείες. Ειδικά την εταιρεία με το σάπιο μήλο. Ποιοτικά τα της Xiaomi είναι κλάσεις ανώτερα. Τo MiUi με ξενερώνει όμως.

 

Δεν έχω Xiaomi, ένα ταπεινό Jiayu G4s έχω, για το οποίο είμαι απόλυτα ικανοποιημένος...

 

Απλά αυτά που ανέφερα τα έφερα Ελλάδα για φίλους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...