Προς το περιεχόμενο

Η Apple και η JDI συνεργάζονται για την κατασκευή μίας νέας μονάδας παραγωγής οθονών


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηγές από τη Κίνα αναφέρουν πως η Apple και η JDI (Japan Display Inc.) συνεργάζονται για τη δημιουργία μιας νέας μονάδας παραγωγής οθονών, το κόστος της οποίας εκτιμάται στα 1,68 δισεκατομμύρια δολάρια.Η εγκατάσταση θα βρίσκεται στη περιοχή Ishikawa, στη κεντρική Ιαπωνία, αναμένεται να ξεκινήσει την μαζική παραγωγή κάποια στιγμή μέσα στο 2016 ενώ οι οθόνες που θα κατασκευάζονται θα εξοπλίζουν αποκλειστικά συσκευές της Apple, όπως την σειρά iPhone.

 

H JDI αρνήθηκε να σχολιάσει την είδηση αλλά έκανε γνωστό το γεγονός πως προσπαθεί να γίνει ολοένα και πιο ανταγωνιστική.

Τέλος, αξίζει να σημειώσουμε πως αυτή είναι η μία ακόμα μεγάλης έκτασης επένδυση της Apple, αφού πρόσφατα ανακοίνωσε πως θα επενδύσει 2 δισεκατομμύρια δολάρια σε ένα νέο κέντρο δεδομένων και 850 εκατομμύρια δολάρια σε μια φάρμα με ηλιακά πάνελ.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιεμαι τι φανταστικο ονομα θα δωσουν στις οθονες παλι.Μαυτο το ρετινα ψαρωσε πολυς κοσμος ναουμ

"Ρετσίνα" θα λέγεται να ψαρώνουν οι Ελληνάρες...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jdi τέτοια panel φοράγαμε τα Xperia Z και είχαν χάλια γωνιές θέασης και καμμένα pixels.δεν ξέρω το κατα ποσό θα είναι μια έξυπνη κίνηση και τι θα προσφέρει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jdi τέτοια panel φοράγαμε τα Xperia Z και είχαν χάλια γωνιές θέασης και καμμένα pixels.δεν ξέρω το κατα ποσό θα είναι μια έξυπνη κίνηση και τι θα προσφέρει .

λες να φτιάξει τα ίδια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jdi τέτοια panel φοράγαμε τα Xperia Z και είχαν χάλια γωνιές θέασης και καμμένα pixels.δεν ξέρω το κατα ποσό θα είναι μια έξυπνη κίνηση και τι θα προσφέρει .

Και η HTC έχει φορέσει κατά καιρούς Panel JDI και είναι εξαιρετικά... Απλά η Sony προφανώς για μείωση του κόστους έκανε παραγγελία σαβουροπάνελ από την JDI. Εξάλλου μην ξεχνάς ότι τα μισά Z (και το δικό μου) είχαν πάνελ Sharp που ηταν εξίσου τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Japan Display Inc. απαρτίζεται από τα τμήματα οθονών των Sony, Toshiba, και Hitachi σε εργοστάσια της Panasonic. Οπότε είναι Japan Display όνομα και πράγμα.

Η κίνηση ίσως έχει να κάνει με αυτό:

Japan Display Inc. exhibited sheet OLED displays in NEDO FORUM (Feb. 12 - 13)

να κάνει στροφή επιτέλους η apple στις OLED.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η HTC έχει φορέσει κατά καιρούς Panel JDI και είναι εξαιρετικά... Απλά η Sony προφανώς για μείωση του κόστους έκανε παραγγελία σαβουροπάνελ από την JDI. Εξάλλου μην ξεχνάς ότι τα μισά Z (και το δικό μου) είχαν πάνελ Sharp που ηταν εξίσου τραγικό.

 

Έχεις δίκιο σε αυτό για χαμηλό κόστος έβαλε τα χειρότερα ούτε TN να ήταν .αλλα χρώματα σε ευθεία θέση είχαν καλά .υπο γωνιές κλαψτα!μακαρι να είναι για καλό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...