Προς το περιεχόμενο

Blade & Soul (MMORPG)


Hykman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 496
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχω πλακωθεί στα daily να βγάλω σήμερα μια moonwater transformation να ανεβάσω το όπλο, δεν παλεύεται , κοντεύω να maxάρω κ είμαι με όπλο ούτε καν το max του 36lvl

edit

οΟ Επεξ/σία από Vapir
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τι γίνεται ? διάβασα οτι στις 10 βγαίνει content update και έχοντας τελειώσει το story βλέπω οτι ολοκληρώνοντας το quest(διαβάζοντας το letter) σου δίνει moonwater weapon για το class σου. 

άρα μπορώ να το πάρω έτοιμο απο το quest reward ή είναι υλικό για evolution του όπλου που έχω ήδη ? έχω μπερδευτεί , μη χαλάσω τώρα 10-20 gold και σε 10 μέρες μου το δώσει free, έτσι κ αλλιώς στο current content και ακόμα και στο pvp δεν έχω πρόβλημα σαν summoner (καλά arena 10/10 win χθες  :-D ), γιατι μπορώ με τα χρήματα να κάνω up τα jewels 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 έτσι κ αλλιώς στο current content και ακόμα και στο pvp δεν έχω πρόβλημα σαν summoner (καλά arena 10/10 win χθες  :-D ), 

Faceroller ο summoner? :P

Πως τα πας vs KFM / assasins?

Ποιος σε ζορίζει πιο πολυ?

Γενικά,προσπαθω να καταλάβω ποιο class εχει "θεωρητικα" πλεονεκτημα απεναντι στα αλλα,αν και δεν εχω αντιληφθει ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ διαφορες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το summoner είναι 1v2 η arena. Ποιο σπαζαρχίδικος αντίπαλος δεν υπάρχει. Τόσο early είναι λογικό ο κόσμος(και εγώ μαζί) να μη μπορεί να τα βγάλει πέρα. Μετά αυτό θα αλλάξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.bladeandsoul.com/en/news/rising-waters-arrives-february-10/

 

Hongmoon Level 5

 

Hongmoon Levels allow you to continue to gain experience beyond level 45, and unlock additional skill points to increase your character’s strength in combat. This update will unlock five Hongmoon Levels immediately upon reaching Level 45.

 

 

Τα Hongmoon lvls είναι σαν το paragon του D3. To lvl cap παραμένει 45, δεν θα πάει 50. Απλώς κάθε hongmoon lvl = skill points.

 

Κοινώς μόλις θα πας 45 θα πάρεις σαν "bonus" 5 Hongmoon lvls. Τώρα αυτό είναι 5 skill points ή περισσότερα δεν έχω ιδέα. Προφανώς αν είσαι ήδη 45 απλώς θα πάρεις τα skill points. Σημείωση στην κινέζικη version όταν αλλάζαν τα skills και έκαναν και reset ίσως να το κάνουν και εδώ.

 

Επίσης αυτό με το story δεν βλέπω να το αναφέρει κάπου ότι θα συνεχίζει. Για να συνεχίσει θα πρέπει να προστέσουν καινούριο map. Επίσης δεν είναι σίγουρο ότι θα πάρεις το moonwater transform stone ακόμα και αν μπορείς να συνεχίσεις.

 

Προσωπικά προτείνω να μην κάνετε τίποτα μέχρι να μπει το update. Κοινώς υπομονή μέχρι τότε μερικές μέρες είναι και όχι μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιστορια συνεχιζεται αν καταλαβα καλα απο το γραμμα στο Mushin tower, το οποιο απο βιντεακια που ειδα ειναι Solo και πολεμας κατι bossakia, εχει 7 οροφους και λογικο ο καθε οροφος ειναι πιο δυσκολος.

 

Στις 10 φλεβαρη μπαινει αυτο με το update ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Faceroller ο summoner? :P

Πως τα πας vs KFM / assasins?

Ποιος σε ζορίζει πιο πολυ?

Γενικά,προσπαθω να καταλάβω ποιο class εχει "θεωρητικα" πλεονεκτημα απεναντι στα αλλα,αν και δεν εχω αντιληφθει ΞΕΚΑΘΑΡΕΣ διαφορες

 

μια χαρά με όλους , αρκεί να τους μπερδέψεις , όπου είδα οτι κέρδιζα στο τσακ κ ήξεραν να παίζουν άλλαζα build για 2nd round 

Με το summoner είναι 1v2 η arena. Ποιο σπαζαρχίδικος αντίπαλος δεν υπάρχει. Τόσο early είναι λογικό ο κόσμος(και εγώ μαζί) να μη μπορεί να τα βγάλει πέρα. Μετά αυτό θα αλλάξει.

εννοείται , όμως όπως θα μάθει ο κόσμος να παίζει τα άλλα classes έτσι θα έχουν μάθει και οι summoner 

το bns είναι πολύ ποιο skill depended απο τα περισσότερα μην πω όλα τα mmo που κυκλοφορούν, αν ξέρεις να παίζεις το class θερίζεις όποιο κ αν ειναι αυτό (το λένε παλιοί παίχτες σε πολλα threads). 

 

 

 Επίσης δεν είναι σίγουρο ότι θα πάρεις το moonwater transform stone ακόμα και αν μπορείς να συνεχίσεις.

 

Προσωπικά προτείνω να μην κάνετε τίποτα μέχρι να μπει το update. Κοινώς υπομονή μέχρι τότε μερικές μέρες είναι και όχι μήνες.

όπλο δίνει όχι stone 

 

post-353959-0-55182600-1454331928_thumb.jpg

 

 

οπότε η απορία μου είναι , αν συνεχίσω να αναβαθμίζω το όπλο μου θα γίνει σαν αυτό που δίνει το quest?

και έτσι θα χαλάσω τζάμπα gold? γιατι ingame μου λένε οτι συνεχίζεις με το ίδιο όπλο σε όλο το game αναβαθμίζοντας το , δηλαδή αυτό που δίνει τι είναι ? evo/break material πάντως δεν λέει 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείται , όμως όπως θα μάθει ο κόσμος να παίζει τα άλλα classes έτσι θα έχουν μάθει και οι summoner 

το bns είναι πολύ ποιο skill depended απο τα περισσότερα μην πω όλα τα mmo που κυκλοφορούν, αν ξέρεις να παίζεις το class θερίζεις όποιο κ αν ειναι αυτό (το λένε παλιοί παίχτες σε πολλα threads). 

 

Πέρα από αυτό που συμφωνώ υπάρχουν και καλά και κακά matchup.

O assasin για παράδειγμα θεωρητικά ζορίζεται παραπάνω vs summoner επειδή είναι single target dps και vs destroyer επειδή έχει πολύ Aoe και του σπάει το stealth. Και αυτά τα matchup κερδίζονται απλά είναι πιο δύσκολο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπλο δίνει όχι stone

 

 

 

οπότε η απορία μου είναι , αν συνεχίσω να αναβαθμίζω το όπλο μου θα γίνει σαν αυτό που δίνει το quest?

και έτσι θα χαλάσω τζάμπα gold? γιατι ingame μου λένε οτι συνεχίζεις με το ίδιο όπλο σε όλο το game αναβαθμίζοντας το , δηλαδή αυτό που δίνει τι είναι ? evo/break material πάντως δεν λέει

 

Βλεποντας το screenshot είναι χειρότερο αυτό που δίνει απο αυτό που έχεις. Επίσης αυτό που δίνει δεν αναφέρει max stats κοινώς δεν πάει παραπάνω με enchant,μένει με max dmg 194 και χωρίς secondary bonus όπως τα "Trigger 70% focus recovery" και "Triggers 16,1% critical dmg bonus for 12 sec".

 

Κοινώς είναι fodder weapon "Offering for weapons that require lvl 21 - 50". To "ταίζεις" σε άλλο weapon για να το ανεβάσεις.

 

Όσο ανεβάζεις το hongmoon γίνεται όλο και καλύτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 


Στην arena 1vs1 υπαρχει balance level η οτι κατσει??εχω εναν 30αρη assassin και μπηκα ετσι για δοκιμη και και κερδισα 5 φορες με διαφορα class

 

Όλες οι αρένες (1v1 και 3v3) είναι equalized.Η μόνη διαφορά ενός 30άρη και ενός 45άρη είναι ότι ο 45άρης έχει περισσότερα skill points οπότε μπορεί να φτιάξει πιο ολοκληρωμένα "builds".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...