Προς το περιεχόμενο

Εύρεση Εργασίας


MariosX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρεπει να εχει καρτα ανεργιας και μαλιστα με μπολικο καιρο ανανεωμενης ανεργιας για να εχεις τυχη να σε παρουν σε voucher

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήγα σε 3 εταιρίες και οι 3 ζήταγαν τηλεφωνικό προσωπικό για πωλήσεις outbound κλήσεις όπως τα λένε κι αυτοί

Οι εταιρίες είναι: vodafone, e-value (cosmote), BFS Group (wind/Alpha Bank).

Από την e-value μου είπαν:

Μισθός, 370 μικτά, 320 καθαρά αν είσαι κάτω των 25, 420 μικτά, 370 καθαρά, για 6ωρη, πενθήμερη απογευματινή απασχόληση, με 2 ελάχιστες πωλήσεις την ημέρα (να πείσεις τον πελάτη να έρθει στο δίκτυο της Cosmote/OTE).

Επίσης βάση στα λεγόμενα τους δεν υπάρχει η προοπτική να σε αλλάξουν τμήμα, δλδ να σε πάνε στης πληροφορίες καταλόγου 11888 όπου σε καλούν και εξυπηρετείς αναγκαστικά κάθεσαι στο τμήμα πωλήσεων απογευματινές βάρδιες όσο αντέχεις να σε βρίζει ο άλλος (πελάτης) στον Άγιο Στέφανο

 

Η BFS Group  δίνει καθαρά 200 ευρώ για 4ώρη απασχόληση 3-4 μέρες την εβδομάδα απογευματινή βάρδια, τα ίδια όπως στην e-value 

για να πειθείς τον πελάτη να ανοίξει πιστωτική κάρτα της Alpha Bank.

 

 

Για vodafone δεν έχω να πω κάτι γιατί δεν μου είπανε.

 

Όλα τα παραπάνω για να γίνεις παπαγάλος/τηλεφωνήτρια και να πρήζεις τον κόσμο να "αγοράσει"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ανούσια δουλειά που δε θα σε προσφέρει κάτι (εξέλιξη, εμπειρία κλπ).

ούτε καν λεφτά, απλά θα απασχολείσαι με κάτι και θα απλά θα περνάει ο καιρός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σε 3 εταιρίες και οι 3 ζήταγαν τηλεφωνικό προσωπικό για πωλήσεις outbound κλήσεις όπως τα λένε κι αυτοί

Οι εταιρίες είναι: vodafone, e-value (cosmote), BFS Group (wind/Alpha Bank).

Από την e-value μου είπαν:

Μισθός, 370 μικτά, 320 καθαρά αν είσαι κάτω των 25, 420 μικτά, 370 καθαρά, για 6ωρη, πενθήμερη απογευματινή απασχόληση, με 2 ελάχιστες πωλήσεις την ημέρα (να πείσεις τον πελάτη να έρθει στο δίκτυο της Cosmote/OTE).

Επίσης βάση στα λεγόμενα τους δεν υπάρχει η προοπτική να σε αλλάξουν τμήμα, δλδ να σε πάνε στης πληροφορίες καταλόγου 11888 όπου σε καλούν και εξυπηρετείς αναγκαστικά κάθεσαι στο τμήμα πωλήσεων απογευματινές βάρδιες όσο αντέχεις να σε βρίζει ο άλλος (πελάτης) στον Άγιο Στέφανο

 

Η BFS Group  δίνει καθαρά 200 ευρώ για 4ώρη απασχόληση 3-4 μέρες την εβδομάδα απογευματινή βάρδια, τα ίδια όπως στην e-value 

για να πειθείς τον πελάτη να ανοίξει πιστωτική κάρτα της Alpha Bank.

 

 

Για vodafone δεν έχω να πω κάτι γιατί δεν μου είπανε.

 

Όλα τα παραπάνω για να γίνεις παπαγάλος/τηλεφωνήτρια και να πρήζεις τον κόσμο να "αγοράσει"

Ειλικρινά δεν ήξερα ότι παίζουν τέτοια ποσά. Στα δίνουν σε κέρματα σε τασάκι ή σε σακουλάκι;

 

Κανονικά αυτές οι εταιρίες θέλουν sabotage μέχρι εκεί που δεν παίρνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φίλη μου πιάνει δουλειά στα Media Markt ταμειας.

Τις είπαν θα δουλεύει κάθε μέρα ταμείο, απόγευμα 5-9 αλλά θα σχολάει στις 10. 9 κλείνουν τα ταμεία και μια ώρα θα κάνουν μέχρι να κλείσουν το μαγαζί. Την μία ώρα extra που θα κάθεται δεν θα την πληρώνεται. Είναι κάτω των 25 και θα παίρνει 240 ευρώ το μήνα.

Που καταντήσαμε... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φίλη μου πιάνει δουλειά στα Media Markt ταμειας.

Τις είπαν θα δουλεύει κάθε μέρα ταμείο, απόγευμα 5-9 αλλά θα σχολάει στις 10. 9 κλείνουν τα ταμεία και μια ώρα θα κάνουν μέχρι να κλείσουν το μαγαζί. Την μία ώρα extra που θα κάθεται δεν θα την πληρώνεται. Είναι κάτω των 25 και θα παίρνει 240 ευρώ το μήνα.

Που καταντήσαμε... 

 

240 ευρώ?? Έτσι όπως το πάνε εκεί στην Ελλάδα σε λίγο τον μισθό θα τον λένε "Πάρε να πιεις μια μπύρα"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φίλη μου πιάνει δουλειά στα Media Markt ταμειας.

Τις είπαν θα δουλεύει κάθε μέρα ταμείο, απόγευμα 5-9 αλλά θα σχολάει στις 10. 9 κλείνουν τα ταμεία και μια ώρα θα κάνουν μέχρι να κλείσουν το μαγαζί. Την μία ώρα extra που θα κάθεται δεν θα την πληρώνεται. Είναι κάτω των 25 και θα παίρνει 240 ευρώ το μήνα.

Που καταντήσαμε... 

να μην πάει απλά, έλεος οι εταιρίες βρίσκουν και κάνουν δεν φταίνε αυτές, υπάρχει και το όχι, εγώ έφυγα γιατί ήθελε ο εργοδότης να μας κόψει 150 Ε γιατί δεν έβγαινε(ταξίδι στο αμέρικα έκανε πάντως) του πα να παει να....και έφυγα,  κάποια πράγματα θέλουν αξιοπρέπεια(350 8ωρο? και να δώσω μετά τα μισά εφορία no thx)....

υ.γ. δεν την παλεύω που κάθομαι καιρό αλλά κάποια πράγματα  πρέπει να τα απαιτούμε εμείς 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ

 

να μην πάει απλά, έλεος οι εταιρίες βρίσκουν και κάνουν δεν φταίνε αυτές, υπάρχει και το όχι, εγώ έφυγα γιατί ήθελε ο εργοδότης να μας κόψει 150 Ε γιατί δεν έβγαινε(ταξίδι στο αμέρικα έκανε πάντως) του πα να παει να....και έφυγα,  κάποια πράγματα θέλουν αξιοπρέπεια(350 8ωρο? και να δώσω μετά τα μισά εφορία no thx)....

υ.γ. δεν την παλεύω που κάθομαι καιρό αλλά κάποια πράγματα  πρέπει να τα απαιτούμε εμείς 

Συμφωνώ να μην πάει. Εϊναι τέτοιο το ποσό που θα το ξοδεύει στο πήγαινε-έλα, αν πιει και καφέ θα μπαίνει και μέσα! Ας αξιοποιήσει κάπως καλύτερα αυτές τις ώρες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα μπορούσε να τα αξιοποιήσει καλύτερα? Τι θα μπορούσε να κάνει? Απο προσωπική μου γνώμη δεν είναι και καμιά όμορφη αλλά ούτε μπαζο. Απλά δεν είναι καμιά εμφανισημη ώστε βα την πάρουν σε καμία καφετέρια ή μπαρ να δουλεύει.

Σίγουρα ούτε είναι λύση να δουλέψει σαν σερβιτόρα αλλά εκεί βγάζεις πολλά περισσότερα Και απο μεμεροκάματο και από μπερμπουαρ γιατί ο Έλληνας ακόμη κι αν πεινάει τον καφέ του τον θέλει Και θα βγει.

 

Η Ελλάδα του σήμερα έτσι είναι, ανοιγει μια θέση εργασίας πανε 5000 βιογραφικά και μερικές φορές το να πετύχεις το Joker είναι πιο εύκολο. Όπως πάντα αν έχεις κονε πας παντού

 

Μπορεί να με πολύ απαισιόδοξος ή ματαιοδοξος αλλά έτσι τα βλέπω τα πραγματα εδώ και το μυαλό μου γυρνάει σαν μπαλάκι πινγκ πονγκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ελλάδα του σήμερα έτσι είναι, ανοιγει μια θέση εργασίας πανε 5000 βιογραφικά και μερικές φορές το να πετύχεις το Joker είναι πιο εύκολο. 

αυτό που ποτέ δεν κατάλαβε κανένας εργαζόμενος είναι οτι αυτοί μας έχουν ανάγκη και όχι εμείς , δηλαδή τι θα κάνουν τα media markt αν δεν πάει κανείς ??? δεν θα αυξήσουν τον μισθό  σαν κίνητρο??? όλα είναι αλληλένδετα. ευτυχώς πολύ πλέον δεν πάνε σε δουλείες με τέτοιους εξευτελιστικούς μισθούς, δυστυχώς δεν είναι οι πλειοψηφία. τώρα φαίνεται η αξία των συλλογικών συμβάσεων με την κατάργηση αυτών ξεκίνησε και ο κατήφορος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...