Προς το περιεχόμενο

Εύρεση Εργασίας


MariosX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφόσον αυτά δεν είναι λεφτά για να μπορέσεις να τα εκμεταλλευτείς με κάποιον τρόπο...στα πήγαινε-έλα και στον καφέ στην δουλειά θα φεύγουν όλα...καλύτερα να μην πάει. Σε απομυζούν ψυχολογικά τέτοια εργασιακά περιβάλλοντα και χάνεις και τον χρόνο σου. Να τρως 5 ώρες κάθε μέρα απτην ζωή σου και να νιώθεις ότι σε εκμεταλλεύονται χωρίς να σου μένει εσένα κανένα όφελος?Πες πάσο και προχώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως θα μπορούσε να τα αξιοποιήσει καλύτερα? Τι θα μπορούσε να κάνει? Απο προσωπική μου γνώμη δεν είναι και καμιά όμορφη αλλά ούτε μπαζο. Απλά δεν είναι καμιά εμφανισημη ώστε βα την πάρουν σε καμία καφετέρια ή μπαρ να δουλεύει.

Σίγουρα ούτε είναι λύση να δουλέψει σαν σερβιτόρα αλλά εκεί βγάζεις πολλά περισσότερα Και απο μεμεροκάματο και από μπερμπουαρ γιατί ο Έλληνας ακόμη κι αν πεινάει τον καφέ του τον θέλει Και θα βγει.

 

Η Ελλάδα του σήμερα έτσι είναι, ανοιγει μια θέση εργασίας πανε 5000 βιογραφικά και μερικές φορές το να πετύχεις το Joker είναι πιο εύκολο. Όπως πάντα αν έχεις κονε πας παντού

 

Μπορεί να με πολύ απαισιόδοξος ή ματαιοδοξος αλλά έτσι τα βλέπω τα πραγματα εδώ και το μυαλό μου γυρνάει σαν μπαλάκι πινγκ πονγκ

Να μάθει κάτι, να δουλέψει από το σπίτι, δεν ξέρω αυτό είναι δικό της θέμα. Πάντως για τόσα λεφτά τζάμπα θα πηγαίνει στη δουλειά. Απλά θα νιώθει ότι δεν είναι άνεργη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σε 3 εταιρίες και οι 3 ζήταγαν τηλεφωνικό προσωπικό για πωλήσεις outbound κλήσεις όπως τα λένε κι αυτοί

Οι εταιρίες είναι: vodafone, e-value (cosmote), BFS Group (wind/Alpha Bank).

Από την e-value μου είπαν:

Μισθός, 370 μικτά, 320 καθαρά αν είσαι κάτω των 25, 420 μικτά, 370 καθαρά, για 6ωρη, πενθήμερη απογευματινή απασχόληση, με 2 ελάχιστες πωλήσεις την ημέρα (να πείσεις τον πελάτη να έρθει στο δίκτυο της Cosmote/OTE).

Επίσης βάση στα λεγόμενα τους δεν υπάρχει η προοπτική να σε αλλάξουν τμήμα, δλδ να σε πάνε στης πληροφορίες καταλόγου 11888 όπου σε καλούν και εξυπηρετείς αναγκαστικά κάθεσαι στο τμήμα πωλήσεων απογευματινές βάρδιες όσο αντέχεις να σε βρίζει ο άλλος (πελάτης) στον Άγιο Στέφανο

 

Η BFS Group  δίνει καθαρά 200 ευρώ για 4ώρη απασχόληση 3-4 μέρες την εβδομάδα απογευματινή βάρδια, τα ίδια όπως στην e-value 

για να πειθείς τον πελάτη να ανοίξει πιστωτική κάρτα της Alpha Bank.

 

 

Για vodafone δεν έχω να πω κάτι γιατί δεν μου είπανε.

 

Όλα τα παραπάνω για να γίνεις παπαγάλος/τηλεφωνήτρια και να πρήζεις τον κόσμο να "αγοράσει"

Όσον αφορά την δουλειά σε call center είχα πάει κι εγώ πέρυσι έτσι από περιέργεια σε μια συνέντευξη σε μια εταιρεία

που αρκετά συχνά βάζει αγγελίες ότι ζητάει άτομα.Ο μισθός λοιπόν για 5ωρο ήταν 305 ευρώ και έπρεπε να πιάσεις

το minimum σε πωλήσεις.Η συγκεκριμένη εταιρεία εκπροσωπούσε την WIND.

Από τις εταιρείες που ανέφερες είχα μια γνωστή που δούλευε στην e-value στον Άγιο Στέφανο και απ ότι μου είχε

πει πηγαινοερχόταν με λεωφορείο της εταιρείας στον Άγιο Στέφανο,νομίζω γύρω στα 370 ευρώ

έπαιρνε μισθό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τετοιους εργοδοτες και την καθε πουλημενη κυβερνηση να τους κανει πλατες θεωρουνται τυχεροι οσοι εργαζονται με τα 586€ μεικτα.

 

Και γενικως τυχεροι που απλα εργαζονται χωρις να αναφερονται καν οι συνθηκες εργασιας οπως η αποσταση,το ωραριο,τα ενσημα κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τετοιους εργοδοτες και την καθε πουλημενη κυβερνηση να τους κανει πλατες θεωρουνται τυχεροι οσοι εργαζονται με τα 586€ μεικτα.

 

Και γενικως τυχεροι που απλα εργαζονται χωρις να αναφερονται καν οι συνθηκες εργασιας οπως η αποσταση,το ωραριο,τα ενσημα κλπ.

Ετσι ακριβως ειναι η κατασταση..Αλλα βρισκουν και τα κανουν οι εργοδοτες,εκμεταλλευονται την αναγκη του καθενα..

''Εχεις δουλεια;" σε ρωτανε..Και αν πεις ''ναι'' η απαντηση ειναι ''Μην μιλας καθολου''..

Ακομα και αν δεν σε πληρωνουν υπερωριες,ακομα και αν σε εκμεταλλευονται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε όμως θα γυρίσει ο τροχός και θα είναι αυτοί που θα μας έχουν πρωτίστως ανάγκη.

Τότε να δούμε πώς θα τους κοπεί το γελάκι σε κάτι συνεντεύξεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...