Προς το περιεχόμενο

Καταλληλο pc για λολ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά παίζει κάποιος από εσάς που αναφέρετε αυτές τις απαιτήσεις lol? Γιατί αν παίζατε θα ξέρατε ότι δεν ισχύουν. Ο άνθρωπος ψάχνει προφανώς σύστημα για να παίξει αξιοπρεπώς και οχι με 40fps και συνεχόμενα drop. Δεν ξέρω αν είναι κακογραμμένο το game αλλά με τα φτηνότερα της αγοράς δεν παίζει πάντως

Οπως γραφω και ποιο πανω παιζω εγω λολ με opteron 180 dual core 2.4ghz και 2gb ddr μνημες. 67-70fps και στο πολυ χαμο πεφτουν στα 50-55fps σε full hd αναλυση. Μπορω και screenshot αν θελετε. Μια χαρα ειναι τα lowest specs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Στα lowest specs είναι προφανές ότι ζητάει 1gb από την διαθέσιμη μνήμη συστήματος και όχι 1gb μνήμης συστήματος. Επίσης τι να πω, αν τα πιάνει τα 40 fps average έστω και σε 1024x768 στα χαμηλότερα δυνατά γραφικά και το gameplay είναι ομαλό δεν τίθεται θέμα. Δεν είναι και ότι καλύτερο, αλλά αν το παιχνίδι παίζεται και δεν έχει κάποιος δυνατότερο σύστημα τότε δεν βρίσκω κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα requarments η riot εχει να τα ανανεωσει κατι χρονια.

εγω με gtx 260 (216 core χωρις oc) πριν απο 6 μηνες επεφτα στα 40fps, 1280x1024 ολα full γραφικα. επρεπε να βαλω shadows off για να εχω ολη την ωρα 60 fps. με athlon x4 635. εβαλα hd7850 και εφτιαξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα requarments η riot εχει να τα ανανεωσει κατι χρονια.

εγω με gtx 260 (216 core χωρις oc) πριν απο 6 μηνες επεφτα στα 40fps, 1280x1024 ολα full γραφικα. επρεπε να βαλω shadows off για να εχω ολη την ωρα 60 fps. με athlon x4 635. εβαλα hd7850 και εφτιαξε.

 ολα full γραφικα

 

προφανως και οταν κοιταμε τα minimun δεν εννοούμε full γραφικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το λολ και ένας g1820 φτάνει μαζί με μια μέτρια κάρτα γραφικών. Ωστόσο το παιχνίδι είναι περίεργο και έχει πολύ fps drop ειδικά στα teamfights. Hacker πόσα gb ram έχεις στο pc ; Εγώ με 4gb που έχω τρώω γερό drop χωρίς καν η ραμ να είναι 100%, αλλά να είναι 70%, δηλαδή 2.5gb από τα 3.4gb. Πέφτω από 80 fps 60-50-47-40-36 στα teamfights και γίνεται της πόπης. Ανάθεμα την ώρα που αγόρασα piledriver :D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηδενικά drops με τον 6300 έτσι ; Μοντέλο μνημών θυμάσαι ; Πάει το μυαλό σου για πιο λόγο έχει fps drop το παιχνίδι ; Ελπίζω να μην σε κούρασα με τα ερωτήματά μου :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0 drops με τον 6300 και με τον athlon x4 635, τα drops τα ειχα οταν ειχα την gtx 260 πανω και χρειάστηκε να αφαιρεσω σκιες για να παιζω με 60 ακατεβατα.

2x2gb corsair και 2x2gb ocz 1333mhz 9/9/9/24

την onboard gpu σου υποψιαζομαι εγω. αφου το επαιζε (1280x1024 by the way) ο 635 και στα teamfights επαιζα χωρις drops θα ειναι αρκετος και ο cpu σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον 6300 stock πάλι ακατέβατα ; Θυμάσαι πόση ραμ σου τρώει όταν έχεις αποκλειστικά το λολ ανοιχτό και τίποτα άλλο ή έστω κάτι ελαφρύ να τρέχει ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ραμ δεν κοιταξα ποτε, και δεν το εχω και τωρα για να το τσεκαρω..

τωρα για τον 6300 ειναι περιπλοκα τα πραγματα και θα σε γελασω, τον πρωτο μηνα μια ημουν 3.8 μια 3.5 επιδη ειχα προβλημα συμβατοτητας με την μητρική, παντα χωρις turbo γιατι δεν παιζει σωστα η am3 μητρικη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο ποιο γρήγορες τόσο ποιο καλά,για αυτό και δεν είναι καλά να πας σε apu αν μπορείς να πάρεις ξεχωριστή (και στα ίδια λεφτά με τον apu μπορείς να πάρεις) ξεχωριστή r7-240 με ddr5 μνήμες να πάρεις θα είσαι καλύτερα από το οτιδήποτε μπορείς να κάνεις με την apu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...