Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με βύσμα τροφοδοσίας


Pasxalis gildarts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοώ το σημείο του φορτιστή που κουμπώνει στο λαπτοπ μέσα στο βύσμα αυτό μου είχε λιώσει . Και εγώ για αυτήν την μπακάλικη λύση ψάχνω αλλά το θέμα είναι οτί εγώ δεν ξέρω να το κάνω αυτό και αν το πάω σε τεχνικό δεν νομίζω να κάνει αυτήν την προέκταση .

πασχαλη θα σου δι3ω μια αναλογη πατεντα που εκανα για πελατη μ που ειχε το ιδιο προβλημα με εσενα .. κατόρθωνε να χαλαει τα φυσακια τροφοδοσιας απο κακη χρηση τ λαπτοπ βέβαια ..  η μονη λυση ηταν η παρακατω... http://www.insomnia.gr/gallery/image/10146-20141123-2339491/ απο τοτε δεν καταφερε να το 3αναχαλασει  :-D  :-D  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πασχαλη θα σου δι3ω μια αναλογη πατεντα που εκανα για πελατη μ που ειχε το ιδιο προβλημα με εσενα .. κατόρθωνε να χαλαει τα φυσακια τροφοδοσιας απο κακη χρηση τ λαπτοπ βέβαια ..  η μονη λυση ηταν η παρακατω... http://www.insomnia.gr/gallery/image/10146-20141123-2339491/ απο τοτε δεν καταφερε να το 3αναχαλασει  :-D  :-D  :-D

 

Αυτό ακριβώς του πρότεινα! Αλλά ωραίος που βρήκες εικόνα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για επισκευή στο πλαίσιο τι γνώμη έχετε;

:shock:  :cry:  :eek:   Ούτε καν 

Καταρχήν αμφιβάλλω αν κάνουν τέτοιες επισκευές, ειδικά σε λαπτοπ εκτος τουβλων-Χ. 

Η πατέντα που δείχνει ο phone-parts ειναι αυτό που αναφέρουμε σαν μπακάλικη λύση, καλή φάση προφανώς αλλά κατά τη γνώμη μου έτσι κινδυνεύει η μητρική αν καποιος δε το προσεχει. Απο την αλλη βεβαια ισως οποιος το βλεπει ετσι να του δινει μεγαλύτερη προσοχή από οτι θα εδινε αν φαινοταν φυσιολογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχας η πρωτη ε3ηγηση που κάνουμε στον κάτοχο του λαπτοπ ειναι πως γίνεται αποκλειστικα με δικη τ ευθύνη ... ακριβός για το λογο π ανέφερες η μητρική κινδυνεύει ανα πασα στιγμη απο το να βραχυκυκλώσει καταλαθος κάτι κλπ.. οτιδήποτε πέραν της εργοστασιακης κατασκευής και προδιαγραφής ειναι επικίνδυνο σε ολα τα είδη τέτοιων πατεντών.. απλα εφόσον ειναι εφικτό να γινει και στο ζητάει ο κάτοχος ,,  το κανεις..   B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ μάλιστα ... Αμα ζητήσω από εναν τεχνικό αυτήν την λύση θα μου την κάνει ή θα μείνει μόνο στον original τρόπο; Πάντως η μονή φορά που κουνιέται από την σταθερή θέση το λαπτοπ είναι όταν το μεταφέρω σε ταξίδια οπότε δεν νομίζω να έχω πρόβλημα από βραχυκυκλωμα . :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...