Προς το περιεχόμενο

Η τελευταία αναβάθμιση του uTorrent μετατρέπει τον υπολογιστή σου σε bitcoin miner


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ το απεγκατέστησα εχθές στον iMac μου και εγκατέστησα το Transmission.Αν είναι τόσο καλό όσο ήταν στα Ubuntu Linux που το είχα δοκιμάσει δεν θα έχω μάλλον κανένα πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς στα windows δεν υπάρχει καλύτερο. Είναι πρώτο με διαφορά. 

 

Αναγκαστικά θα το κρατήσω (έτσι κι αλλιώς περισσότερο κατεβάζω απο το linux με transmission) και αν πετύχω το epic scale θα το βγάλω.

 

 

Έχει βγάλει τώρα και η εταιρεία του vuze ένα πολύ ελαφρύ. Vuze leap.

Έχει κανείς γνώμη για αυτό; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς στα windows δεν υπάρχει καλύτερο. Είναι πρώτο με διαφορά. 

 

Αναγκαστικά θα το κρατήσω (έτσι κι αλλιώς περισσότερο κατεβάζω απο το linux με transmission) και αν πετύχω το epic scale θα το βγάλω.

 

 

Έχει βγάλει τώρα και η εταιρεία του vuze ένα πολύ ελαφρύ. Vuze leap.

Έχει κανείς γνώμη για αυτό; 

 

 

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις παλαιότερη  έκδοση του uTorrent.

 

Το vuze leap δεν είναι και ότι καλύτερο υπάρχει.Πολλες ρυθμίσεις απουσιάζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρησιμοποιούσα utorrent απο συνήθεια εδω και πάρα πολλά χρόνια αλλα μετά το άρθρο είπα να δώ τι αλλο παίζει σε torrent client και τελικά βρίκα το qbitorrent. μιλάμε τρομερά ελαφρύ και πολύ γρήγορο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είχα βγαλει διαφημίσεις και λοιπά από utorrent πειραζοντας τα advanced settings και προσέχοντας πάντα στην εγκατασταση, είπα να δοκιμάσω κι εγώ το qbittorrent. Είμαι πολύ ευχαριστημένος και όπως φαίνεται θα μείνω στο qbittorrent για πολύ καιρό.
Συμπερασματικά για windows αυτά που ξεχώρισα είναι:

 

Σημαντικά θετικά του qbittorrent:

+Ωραιο interface χωρίς πολλά περιττά και μου φαίνεται λίγο πιο ευχρηστο απο το utorrent στις ρυθμίσεις, search και RSS

+Πολύ γρήγορο και δοκιμάζοντας μερικά torrents ήταν πιο γρηγορο απο utorrent (με ίδιες σχεδόν ρυθμίσεις)

+Sequential downloading μου φαίνεται χρήσιμο για μερικές περιπτώσεις.

+Είδα αλλάγη στο πόσο γρήγορα πλέον φορτώνονται τα site στο browser μου. Δεν ξέρω τι ακριβώς αλλά φαίνεται ότι κάτι έκανε το utorrent από πίσω στη σύνδεση.
 

Μικρά αρνητικά του qbittorrent:

-Είχα πρόβλημα για κάποιο λόγω με την αυτόματη εκκίνηση όταν ξεκινουν τα windows και έπρεπε να πειράξω λίγο το registry για να λειτουργήσει.
-To auto-shutdown όταν τελειώσουν τα download δεν λειτουργεί αν ενεργοποιήσω το recheck torrents on completion.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τελευταία έκδοση εχω

και διαφημίσεις δεν εχω (δεν εχω το Plus)

και το Epic Scale δεν υπάρχει

και το utorrent cpu δεν τρώει

 

και ούτε το κακάσχημο tixati και ούτε και ασύμβατο με τα καλά private tracker qbittorent

Καλός private tracker και να δέχεται uTorrent 3.4.2 δεν υπάρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εγώ το απεγκατέστησα εχθές στον iMac μου και εγκατέστησα το Transmission.Αν είναι τόσο καλό όσο ήταν στα Ubuntu Linux που το είχα δοκιμάσει δεν θα έχω μάλλον κανένα πρόβλημα...

Δεν νομίζω να υπάρχει έκδοση του Epic Scale στα Mac εκτός και αν έχεις εγκαταστήσει Windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ασχετη ερώτηση ,ε το θέμα αλλα σχετική με το utorrent. Οταν εχω ανοιχτό το torrent ασχετα αν κατεβεβάζω η όχι έιτε με μεγάλη ταχυτητα ε'ιτε με περιορισμό ταχυτητας απο τις ρυθμισεις, το bandwidth παει περίπατο δεν μπορώ να κανω σχεδόν τίποτα κολλάνε τα πάντα. φταίει το utorrent σε αυτό? μήπως να δοκιμάσω κάποιο άλλο πρόγραμμα ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...