Προς το περιεχόμενο

Xbox One Halo: The Master Chief Collection bundle στα $349 ετοιμάζει η Microsoft [Ενημέρωση]


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Αν μιλουσε ειρωνικα δεν θα υπερασπιζοταν την θεση του.

αν θες να μείνεις "in character" ασφαλώς και την υπερασπίζεσαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα games θέλουμε δεν θέλουμε, είναι (το 90%) optimised γία τις κονσόλες.

Ναι είναι πιο φτηνές.

Ναι βάζεις το δισκάκι και παίζει, όπως πρέπει να παίζει.

γιατι; γιατί δεν υπαρχουν Windows.

Επειδη δεν περιμενεις να βγουν νεοι drivers για να δώσουν performance improvement ή bug fixes. Επίσης αν ένα game πρόκειται να έχει κάπου bugs, θα έχει στο pc.

Θα περιμένεις κάποιες εβδομάδες για να σου λύσουν κάποια bugs.

αν το πάρεις από τον θείο, θα πρέπει να περιμένεις και νέο "fix".

Ναι σίγουρα στο pc θα βαλεις 4xAA. ΝΑΙ επειδή κοιτάς ένα monitor από απόσταση μερικών εκατοστών. Και ειλικρινά ρε παιδιά, πείτε μου που βλέπετε juggies σε monitor κάτω των 26" με 1920χ1200 η 1920χ1080 Anyway.

Let's face it.

Επίσης οι pcαδες είναι στο έλεος της ms για το πότε θα της καρφωθεί της κιουριας να δημιουργήσει incompatibilities με περιφερειακά όπως gamepads στα εκάστοτε games.

Ναι θα έχετε την επιλογή να διαλέξετε σε τι ανάλυση θα παίξετε.

απο την άλλη ο κονσολακιας πετάει το δισκάκι από τα Seven , μπαίνει το patch , no bugs, full compatibility, no interruptions, just the way it was meant to be played.

Α, και ας μην κοροιδευομαστε. Τα γραφικά στα games προχωράνε 1 χρόνο πριν βγουν οι νέες κονσόλες. Έτσι λειτουργεί το σύστημα. Οπότε τα θηρία που υπάρχουν στα pc πηγαίνουν απατά. Ναι ξέχασα, μπορούν να παίζουν τα games που παίζουν οι κονσόλες στα 1280x720 , στα 2560χ1440 (σωστα ;) με 8χαα. ....whatever.

Δεν είναι πως δεν δέχομαι αμφισβήτηση, αλλά σας γράφει κάποιος ο οποίος ασχολείται με pc αλλά και pc gaming από το 90 (6 χρονων) μέχρι και το 2009 όπου πήρα PS3 . Μέχρι τότε δεν είχα πιάσει πότε στην ζωή μου controller.

Το PS3 το νοίκιασα , και άνοιξαν τα μάτια μου. Είδα ότι το θηρίο που είχα σπίτι, απλά ήταν άχρηστο για gaming. Γιατι; γιατί το PS3 με hardware του 2006 έπαιζε για πλάκα τα games που έπαιζε δύσκολα μια δυνατή VGA του 09.

Optimization. Μια λέξη. Εκεί είναι τα λεφτά, εκεί δουλεουν. Γιατι; γιατί φταίμε εμείς οι pcαδες. Εμείς καταστρεψαμε την αγορά του pc gaming με τον θείο. Αποδριξη; δείτε γύρω σας ποιες εταιρίες συνεχίζουν να βγάζουν games στα pc exclusives. Μόνο αυτές που δεν έπαθαν ζημιά από τον θείο.... wow, diabolo, Starcraft.

Δεν απορείτε για ποιο λόγο εταιρίες σαν την naughty dog δεν ασχολείται με τα pc?

τα fifa γιατί τόσα χρόνια ήταν άλλο game στα pc και άλλο στις κονσολες;

Το καλύτερο είναι όταν βλέπω να παραπονιέται ο κόσμος για τα games που του δίνει ο θείος στο pc. Με ποιο δικαίωμα ρε μεγάλε θέλεις patches? Δώρο δεν στο έκαναν?? Τα patches γιατι τα θες? Πλήρωσε για να έχεις και να απαιτείς patches!

Γι' αυτό κι εγώ δηλώνω περίφανα ότι είμαι κάτοχος ps4 (παλαιότερα ps3) και αγοράζω τα games ή τα νοικιάζω. Και ξέρετε κάτι? ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΣΩΣΤΑ. Και τρέχουν. ..Επειδη τους πληρώνω. Στα pc, πληρώνετε για VGA κάθε 8 μήνες. Και ναι, τρέχουν σωστά. Δεν χαλάνε. Το software ομως είναι άλλο πράγμα.. Μην τα μπερδεύετε. Πάρτε ferrari. Δεν υπάρχει δρόμος (games) για να την χαρείτε. Είναι αργό και ανίκανο το ps4 ή το xbox one? Τότε να είστε σίγουροι (συμβαίνει τα τελευταία 10 χρόνια) ότι αργοί θα ε΄ναι και οι ρυθμοί ανάπτυξης του gaming.

ΑΣΕ μας ρε αδελφούλη που θα περιμένω την naughty dog μέχρι το ´16 για να χει λόγο ύπαρξης η κονσόλα μου,μπουλο,καμένη γενιά ps4 και x1,σαν κάτοχος ps4 για το 15 εχω να παίξω blood borne fuck yeah,χαμός τα exclusives,πιο πολύ ξεσκονιζω παρά παίζω.

 

 

Ps το fifa αν ειναι δύσκολο να τελειοποιηθεί στο pc ας μη ξαναβγεί,χόρτασα bot-οσφαιρο στο ps4.

Που θα παει θα μάθει η ea να μη βγάζει μπαρουφες κάποτε...δόξα το θεό δε βγάλανε φέτος Nfs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Halo Master Chief  το δίνανε Bundle μαζι με αλλο ενα game σε πολλα πολυκαταστηματα στις γιορτες στα 400. Πιστευω ηταν καλύτερη ευκαιρια τοτε,  πρεπει να ηταν και retail σε δισκακι μιας και το ειχαν σαν extra game σε assassins bundles κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KOSTAS4_XT, οι ανακρίβειές σου δεν έχουν όρια γιατί οι νέες κονσόλες είναι Χ86 με ότι συνεπάγεται αυτό. Τι δεν τρέχει το Xbox One είπες ; Δεν τρέχει Windows ; Όχι μόνο τρέχει, αλλά θα πάρει και αναβάθμιση σε Win10 και το Ps4 έχει λειτουργικό το οποίο δεσμεύει κάμποσους πόρους από τη κονσόλα (RAM/CPU Cores). Τι είπες, δεν έχουν bugs οι κονσόλες ; Πόσα patches βγήκαν για να παίξει σωστά το Unity στο Ps4 ; Δεν βλέπεις jaggies σε μόνιτορ κάτω από 26 ίντσες ; Yeah, right. Όσο για το gamepad, όσα παιχνίδια έχω παίξει(Και είναι παραπάνω από αρκετά) δουλεύουν άψογα με το X360 controller. Δεν μπαίνω στο κόπο να διαβάσω τις υπόλοιπες ανακρίβειες και γενικά αυτό το νήμα δεν είναι για VS, οπότε απορώ γιατί έγραψες όλο αυτό το κατεβατό που στη τελική δεν ισχύει και τίποτα από όλα αυτά.

Από όλα αυτά που γράφεις, καταλαβαίνω ότι, είσαι μικρός σε ηλικία, βλέπεις τα πράγματα επιφανειακά, και ότι η 1 ανάλυση που έπαιξες είναι άνω των 1280x720. Όσο για το 4:3 ούτε το έχεις ακουστά. No offense , δεν θέλω να κάνω συζήτηση μαζί σου, δεν θα βγάλει πουθενά. Αντίθετα θα γεμίσουμε ανούσια posts

Περιεργο που ασχολεισαι τοσα χρονια και δεν ξερεις βασικα πραγματα. Στα 90's τα παιχνιδια για pc εκαναν 7000-10000 δρχ. οταν για psx 25000-30000δρχ. και η πειρατεια ηταν σε χαμηλα επιπεδα. Ολα ξεκινησαν οταν ''εσπασε'' το playstation 1 και συνεχιστηκε με το ps2 εξαιτιας της πειρατειας ''εκλεισε'' η sega στην αγορα κονσολας αλλα καμια εταιρια υπολογιστων. Ακομα πειρατικα δισκακια για ps2 πουλανε αρκετα! Το ps3 εσπασε πολυ αργα αλλιως θα γινοταν τρελο παρτυ και εκει! Φυσικα εγινε γλεντι και με το xbox 360 και μαλλον θα σπασει και το ps4 και το one. Τωρα για τα παιχνιδια που δεν παιζουν σωστα να σου θυμισω την ''γκαφα'' και καλα με το watch dogs το οποιο το χαντακωσε η εταιρια στα pc για να πουλησει στις κονσολες. Κονσολες ηταν τα 3DO, ΑΜΙGA CD32, NEO GEO, SATURN, SNES κ.α. Οι σημερινες ειναι καθαρα pc hardware. AMD επεξεργαστης llano βαφτισμενος jaguar και καρτα γραφικων επισης ΑΜD. Συμφωνω στα περισσοτερα που λες για τα προβληματα συμβατοτητας, αλλα πες μου ενα παιχνιδι οπως το icewind dale η το grim fandango η τα τοσα αλλα που δημιουργηθηκαν στα pc. Και τελος οι κονσολαδες ΔΕΝ πληρωναν οπως και δεν θα πληρωσουν εαν σπασουν οι νεες κονσολες. Αλλα παλι...αξιζει τα 60 ευρω το καταπληκτικο order 1886 για 4-5 ωρες gameplay?

ΥΓ. Με την ενοικιαση ζημιωνονται οι εταιριες.

Είσαι σωστός. Συμφωνω σε πολλά μαζί σου. Όντως έχεις δίκιο για τις τιμές των games. Θυμάμαι ειχαμένη πάρει 8000 το live 95, και 17000(Πανακριβο) το mK3.

επίσης μπορεί να Ευνόησε η πειρατεία τις κονσόλες (ps,ps2) αλλά αυτό δεν σταμάτησε τους developers από το να βγάζουν ποιοτικές versions των games . Θυμήσου το path of neo, Τα fifa, και διάφορα άλλα. επίσης ναι, πλέον έχουμε Χ86 cpus. Αλλά και πάλι, μπορείς να δεις επιδόσεις των δύο εκδόσεων. Το Pc θα είναι πάντα pc. Όπως και να το κάνουμε θα Είναι πιο lightweight από ένα Windows OS.

Όχι και φυσικά δεν αξίζει το order. Για μένα αυτά παιχνίδια είναι σφηνάκια.. τα νοικιάζεις τα τερματίσεις τα δίνεις πίσω , τέλος. Δεν ασχολείσαι ξανά.

όσον αφορά το watch dogs, έρχεσαι στα λόγια μου.

Cheers.

ΑΣΕ μας ρε αδελφούλη που θα περιμένω την naughty dog μέχρι το ´16 για να χει λόγο ύπαρξης η κονσόλα μου,μπουλο,καμένη γενιά ps4 και x1,σαν κάτοχος ps4 για το 15 εχω να παίξω blood borne fuck yeah,χαμός τα exclusives,πιο πολύ ξεσκονιζω παρά παίζω.

Ps το fifa αν ειναι δύσκολο να τελειοποιηθεί στο pc ας μη ξαναβγεί,χόρτασα bot-οσφαιρο στο ps4.

Που θα παει θα μάθει η ea να μη βγάζει μπαρουφες κάποτε...δόξα το θεό δε βγάλανε φέτος Nfs.

Καμμένες κονσόλες ναι.. αλλά επίσης και καμμένη "game generation" απο άποψη κάτι σούπερ σε γραφικα. Μαζί πάνε αυτά. :)

Είναι καιρός νομιζω Όμως να δούμε ε και ελπίζω να δούμε βελτιώσεις στο gameplay.

Εκεί χωλαίνει το θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο, δεν ξέρω καν τι είναι το aspect ratio :) Και 'γω έτσι λέω, ας το αφήσουμε γιατί δεν σκαμπάζεις ούτε απ' τα βασικά. Το χειρότερο απ' όλα στα φόρουμ είναι ότι ένας που γράφει ασυναρτησίες, μπορεί να πάρει στο λαιμό του άτομα που δεν ξέρουν. Είναι και ο μοναδικός λόγος που σου απάντησα.

 

Επίσης, είναι ''Optimized'' και όχι ''Optimised'' που έγραψες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' αρέσει που το θέμα έγινε war xbox vs ps. Λες και μπορούμε να προβλέψουμε τι θα γίνει σε 10 χρόνια από τώρα τα σχόλια περί καμένης γενιάς. Ενώ η προηγούμενη day one είχε υπερπαραγωγές. Εν καιρό θα βγούν οι παιχνιδάρες, απλά το XONE τις έχει τώρα και το ps4 στη πορεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...