Προς το περιεχόμενο

Windows 10 Technical Preview for Phones. Έρχεται σύντομα για περισσότερες συσκευές WP [Ενημέρωση]


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σας παιδια εχω μια απορια ποτε ακριβως θα βγει η ενημερωση στα παρακατω τηλεφωνα:

Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 530

Nokia Lumia 730

και αν δεν τα θελουμε θα μπορουμε να το γυρισουμε πισω στα 8.1 ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας παιδια εχω μια απορια ποτε ακριβως θα βγει η ενημερωση στα παρακατω τηλεφωνα:

Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 530

Nokia Lumia 730

και αν δεν τα θελουμε θα μπορουμε να το γυρισουμε πισω στα 8.1 ;

Νομίζω ότι το άρθρο κάτι γράφει περί αυτού. Η αλήθεια είναι ότι κανείς δεν ξέρει με σιγουριά
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας παιδια εχω μια απορια ποτε ακριβως θα βγει η ενημερωση στα παρακατω τηλεφωνα:

Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 530

Nokia Lumia 730

και αν δεν τα θελουμε θα μπορουμε να το γυρισουμε πισω στα 8.1 ;

Θα βγει όταν βγει και στα υπόλοιπα.

Ναι θα μπορεις να γυρίσεις στα 8.1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βγει όταν βγει και στα υπόλοιπα.

Ναι θα μπορεις να γυρίσεις στα 8.1

Πως θα μπορω δηλ ;

Δεν ειπα να μου πει κανεις με σιγουρια 100% αλλα κατα 99%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα μπορω δηλ ;

Δεν ειπα να μου πει κανεις με σιγουρια 100% αλλα κατα 99%

Σου λεω με σιγουριά 200%

Υπάρχει εφαρμογή στον υπολογιστή για τα Lumia το Software Recovery Tool αν θυμάμαι καλα.

Βάζεις το κινητό σου με usb στον υπολογιστή και κανεις οτι σου ζητήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σας παιδια εχω μια απορια ποτε ακριβως θα βγει η ενημερωση στα παρακατω τηλεφωνα:

Nokia Lumia 520

Nokia Lumia 530

Nokia Lumia 730

και αν δεν τα θελουμε θα μπορουμε να το γυρισουμε πισω στα 8.1 ;

 

 

Αυτό που συζητάμε εδώ δεν είναι κάποια ενημέρωση. Είναι μια δοκιμαστική έκδοση (technical preview) των windows 10.

 

Τα windows 10, απ' όσα ξέρουμε μέχρι στιγμής, θα κυκλοφορήσουν στα τέλη καλοκαιριού, και από τότε θα αρχίσουν να διατίθενται σε όλα τα lumia με 8.1.

 

Η technical preview για τα μοντέλα που λες θα βγει, όπως λέει τα άρθρο του post, σε καμιά βδομάδα.

 

Πάντα μπορείς να γυρίσεις στα 8.1 με το Windows Phone Recovery Tool

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα τα 10 στο λαπτοπ. καθολου δεν μου αρεσαν!

θα μεινω με τα 7 οσο αντεξουν. καλα σε λαπτοπ δεν νομιζω να χρειαζεται κατι αλλο, αλλιως θα βγει σιγουρα win7 desktop οπως με τα 8 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα τα 10 στο λαπτοπ. καθολου δεν μου αρεσαν!

θα μεινω με τα 7 οσο αντεξουν. καλα σε λαπτοπ δεν νομιζω να χρειαζεται κατι αλλο, αλλιως θα βγει σιγουρα win7 desktop οπως με τα 8 ;)

Καρά off-topic

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλοι και γω όπως εσείς ανυπομονούσα για να εγκαταστήσω τη δοκιμαστική έκδοση και καθότι έχω 830 είχα την τύχη να το δοκιμάσω. Το κράτησα δύο μέρες και το ξαναγύρισα σε 8.1!! Πολλά κολλήματα σε σημείο που να μη μπορώ να χρησιμοποιήσω εφαρμογές, να κολλάει η οθόνη, σε φωτογραφίες το zoom in/out κόλλαγε απίστευτα κ.α.... Δεν νομίζω ότι είναι ακόμα σε ικανοποιητικό επίπεδο. Θα περιμένω την επίσημη έκδοση. Ευτυχώς είχα κρατήσει backup. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+win7.5 ...

 

Τα WM6.5 ξέχασες

φίλοι και γω όπως εσείς ανυπομονούσα για να εγκαταστήσω τη δοκιμαστική έκδοση και καθότι έχω 830 είχα την τύχη να το δοκιμάσω. Το κράτησα δύο μέρες και το ξαναγύρισα σε 8.1!! Πολλά κολλήματα σε σημείο που να μη μπορώ να χρησιμοποιήσω εφαρμογές, να κολλάει η οθόνη, σε φωτογραφίες το zoom in/out κόλλαγε απίστευτα κ.α.... Δεν νομίζω ότι είναι ακόμα σε ικανοποιητικό επίπεδο. Θα περιμένω την επίσημη έκδοση. Ευτυχώς είχα κρατήσει backup. :)

Δλδ τι περίμενες από μια Tech Preview? Αν είναι αυτή τέλεια, η GA τι παραπάνω θα είχε?

 

Θα σου πως τι περιμένει η MS και η υπόλοιπη κοινότητα από εσένα και όσους έχουν βάλει την Tech Preview: Να κάνεις report τα προβλήματα που βρήκες για να τα διορθώσει το Engineering team.

 

Αν πάλι δεν θέλεις να γίνεις Τech Preview Tester είναι απολύτως σεβαστό και κατανοητό. Αυτό που δεν είναι κατανοητό, λογικό ή ρεαλιστικό είναι να υπάρχει η απαίτηση μιας δοκιμαστικής έκδοσης που να λειτουργεί τέλεια και χωρίς προβλήματα. Κρατήστε αυτές τις απαιτήσεις για το GA.

 

Αν χρειαστείς βοήθεια για να γυρίσεις σε 8.1 στείλε μου PM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα WM6.5 ξέχασες

Δλδ τι περίμενες από μια Tech Preview? Αν είναι αυτή τέλεια, η GA τι παραπάνω θα είχε?

 

Θα σου πως τι περιμένει η MS και η υπόλοιπη κοινότητα από εσένα και όσους έχουν βάλει την Tech Preview: Να κάνεις report τα προβλήματα που βρήκες για να τα διορθώσει το Engineering team.

 

Αν πάλι δεν θέλεις να γίνεις Τech Preview Tester είναι απολύτως σεβαστό και κατανοητό. Αυτό που δεν είναι κατανοητό, λογικό ή ρεαλιστικό είναι να υπάρχει η απαίτηση μιας δοκιμαστικής έκδοσης που να λειτουργεί τέλεια και χωρίς προβλήματα. Κρατήστε αυτές τις απαιτήσεις για το GA.

 

Αν χρειαστείς βοήθεια για να γυρίσεις σε 8.1 στείλε μου PM

Φίλε μου δεν περίμενα να είναι τέλεια η technical preview και γνωρίζω το σκοπό της. Περίμενα όμως λιγότερο ζωτικής σημασίας κολλήματα. Αντιμετωπίζοντας σοβαρά προβλήματα (όπως κόλλημα της οθόνης και μάλιστα σε χρονικές στιγμές κλήσεων με αναγκαίο restart, προβλήματα ανοίγματος εφαρμογών που χρησιμοποιώ καθημερινά) τότε δε μπορούσα να συνεχίσω με αυτό. Έδωσα το feedback μου στη microsoft και ξαναγύρισα στο 8.1 με το software recovery tool. Ευχαριστώ για την προσφορά σου να με βοηθήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Παρασκευή η κυκλοφορία της νέας δοκιμαστικής έκδοσης των Windows 10 για smartphones, στις 8.00μμ ώρα Ελλάδος. Δεν περιλαμβάνεται το Lumia 930.

Και στην Κυπρο φανταζομαι εε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά στις 8.00μμ ώρα Κύπρου.

 

 

 

Την Παρασκευή η κυκλοφορία της νέας δοκιμαστικής έκδοσης των Windows 10 για smartphones, στις 8.00μμ ώρα Ελλάδος. Δεν περιλαμβάνεται το Lumia 930.

Έχουμε πρόχειρη μήπως καμιά λίστα με τις διορθώσεις που θα έχει σε σχέση με την προηγούμενη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ολοι με Windows 8.1 θα παρετε τα επισημα 10αρια. Για την Beta εκδοση μιλαμε πιο πανω στην ουσια.

 

Τσιλ....

 

Όλοι; Εγώ που έχω Samsung Ativ S θα την πάρω την αναβάθμιση; Ρωτάω αν ξέρει κανείς, γιατί μόνο για lumia βλέπω ειδήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...