Προς το περιεχόμενο

Με τους Ναζί του Χίτλερ παρομοίωσε ο CEO της Leshi TV την Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενώ είναι κριτήριο για την ποιότητα οι πωλήσεις συσκευών των 100 ευρώ?

Φυσικά και όχι για την ποιότητα. Αυτό όμως που είναι σημαντικό είναι το συνολικό μερίδιο ενεργοποιήσεων συσκευών το οποίο είναι κριτήριο για να μπορείς να συγκρίνεις ποιος έχει το market share και οι συσκευές των €100 παίζουν ένα σημαντικό ρόλο και αυτές.

Απόδειξη αυτού που λέω είναι η σημασία που δίνουν οι Πάροχοι σε αυτή την αγορά.

Αν και είμαι σίγουρος ότι το ξέρεις καλά και εσύ ο ίδιος, το μερίδιο αγοράς κάνει πολλούς να χάνουν τον ύπνο τους γιατί έχουμε και αρκετούς ντόπιους μεταπωλητές, developers, marketeers, ιδιοκτήτες website, μέχρι και δικηγόρους που η ντόπια κερδοφορία τους βασίζεται πάνω σε αυτό έμμεσα ή άμεσα, και σε κάποιες περιπτώσεις μόνο σε αυτό. Και έχουμε και αρκετούς μέσα εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά έχω pc που αναγκάστηκα να πετάξω και να αγοράσω άλλα τρία καινούργια μέσα σε μία πενταετία και MacBookPro που θα του κάνω μία αναβάθμιση μέσα σε μία πενταετία που το έχω!

Επίσης iphone 5s που δε μου κολλάει ποτέ και Sony ultra t2 android που σέρνεται απελπιστικά.

 

Ο αδερφός μου πολέμιος της apple πήρε Samsung galaxy tablet και όταν έπιασε στα χέρια του το ipad μου και σέρφαρε, έπαιξε, είδε ταινίες, είπε ότι είναι ασύγκριτα ανώτερο.

 

Κι εγώ θα ήθελα τα υπόλοιπα εκτός της apple να ήταν καλύτερα και να τα αγοράζαμε με μεγαλύτερη ευκολία μια και είναι φθηνότερα· αλλά αφού δεν είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι τα κινητα της Apple ειναι καμια δεκαετια μπροστα απο τα αλλα (ποιοτητα κατασκευης,λογισμικο κλπ κλπ) και ολα τα προιοντα της γενικα καμια κατοσταρια χρονια μπροστα απο τους αλλοι δεν ειπε τιποτα ο λεσης!

θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεκαριά και κατοσταριά, σε προηγούμενη χιλιετία είναι ο ανταγωνισμός

 

Ζωγραφίζουν ακόμα στις σπηλιές και και περιμένουν την αππλε να τους διδάξει τη φωτιά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τι δεκαριά και κατοσταριά, σε προηγούμενη χιλιετία είναι ο ανταγωνισμός

 

Ζωγραφίζουν ακόμα στις σπηλιές και και περιμένουν την αππλε να τους διδάξει τη φωτιά

 

Στην ουσία τους διδάσκει πως να αξιοποιούν καλύτερα τη φωτιά. Η φωτια σαν ...φωτιά είναι δεδομένη και στα χέρια όλων. Απλά μερικές φορές ο ΣΕΦ παίζει ρόλο όταν ξέρει να μαγειρεύει καλά... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανάλογα τι αρέσει στο καθένα, σε μερικούς τους αρέσει η λεγόμενη υψηλή γαστρονομία, σε άλλους αρέσει απλά να τσακίζουν σουβλάκια και κοψίδια 

 

οι φιοριτούρες της apple ο,τι είχαν να δώσουν στην εξέλιξη των smarthpone το έδωσαν, πλέον ο κόσμος θέλει σουβλάκια  ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ανάλογα τι αρέσει στο καθένα, σε μερικούς τους αρέσει η λεγόμενη υψηλή γαστρονομία, σε άλλους αρέσει απλά να τσακίζουν σουβλάκια και κοψίδια 

 

οι φιοριτούρες της apple ο,τι είχαν να δώσουν στην εξέλιξη των smarthpone το έδωσαν, πλέον ο κόσμος θέλει σουβλάκια  ;)

 

ανάλογα απο ποια πλευρά το βλέπεις... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πάντα από την ίδια, θέλω πολύ πράγμα για τα λεφτά μου 

 

Souvlaki-plate.jpg

 

Το ανταλλάσσω άνετα και αβάδιστα με ένα μοσχαρίσιο συκώτι στη σχάρα ελάχιστα ψημένο (να έχει και αιματάκι μέσα), μαζί με καραμελωμένα κρεμμύδια μαρμελάδα. :)

 

PS: Φαντάζεσαι το πιάτο σου μαζί με ένα καλό παλαιωμένο κόκκινο κρασί που σε περιμένει υπομονετικά για χρόνια στη φιάλη του??? Ιεροσυλία! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο ναζισμος επιλογη ηταν..κανεις απο μονος του δεν μπορει να επιβαλλει κατι..προφανως τοτε τον ηθελαν οι πολλοι.Ας μην βγουμε ομως offtopic..η apple δεν ειναι ναζισμος, εχει απλα καλο μαρκετινγκ, ειχε μαλλον οταν πρωτοπαρουσιασε το iphone..και μαγκια της. Πλεον εχει τυπωθει βαθια στις συνειδησεις ολων οτι αν θες να εχεις το καλυτερο κινητο, νασαι πιο εξυπνος, ο πιο μαγκας, ο πιο δεν ξερω και γω τι..πρεπει να εχεις αι φον..Αυτο περασε υποσυνειδητα.

Κι ο ναζισμός πάντως πόνταρε πολλά στη διαφήμιση. Διαφημίζονταν μέσω του κινηματογράφου κτλ, με τρόπο που δεν είχε διαφημιστεί κανείς και τίποτε ως τότε. Δεν αρκούσε η ήττα του Α' ΠΠ, ούτε οι Γερμανοί πολίτες ήταν πιο χαζοί από τους άλλους.

Το μάρκετινγκ των ναζί ήταν ασυναγώνιστο κι απίστευτα πρωτοποριακό και οι πολίτες πέσαν θύματα κι αυτής της καλοστημένης απάτης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέτε αλλά έχω pc που αναγκάστηκα να πετάξω και να αγοράσω άλλα τρία καινούργια μέσα σε μία πενταετία και MacBookPro που θα του κάνω μία αναβάθμιση μέσα σε μία πενταετία που το έχω!

Αυτό είναι δικό σου πρόβλημα. Ή δεν ξέρεις να χρησιμοποιείς υπολογιστή, ή κάποιος σε κοροϊδεύει ή έχει κάποιες εξωφρενικές απαιτήσεις.

Τα 9/10 άτομα που γνωρίζω χρησιμοποιούν το ίδιο σταθερό pc ή laptop για πάνω από 5 χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φασισμός (μαύρος κόκκινος take your pick) βασίζεται στους εξωτερικούς εχθρούς, κάτι σαν εδώ με τους σατανικούς δανειστές για παράδειγμα. Εμείς οι καλοί απέναντι στους κακούς άλλους. Δες ποιες εταιρίες τώρα αυτοκαθορίζονται σαν αντίπαλες άλλων, ποιες αναλώνονται στο να δαιμονοποιούν άλλες αντί να κάτσουν και να φτιάξουν το καλύτερο προϊόν που θα γίνει ο φονέας των γιγάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...