Προς το περιεχόμενο

Το Super Mario 64 στο browser μας με HD γραφικά


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έτσι όπως το γράψατε έτρεξα να το φορτώσω γεμάτος χαρά για να απογοητευτώ.... 

Απλά ενα σκαρίφημα ειναι... όχι μόνο δεν έχει επιθετικές κινήσεις αλλά οι κινήσεις του ειναι περιορισμένες (δεν πηδάει πχ πλαγίως ούτε κάνει το 3 Jump combo πλάγια μόνο ευθεία μπορεί να το κάνει ) δεν λειτουργεί κανένα feature της πίστας (όπως πχ το να σφηνώσεις τους 4 πασσάλους για να πάρεις το εξτρα άστρο) δεν "γραπώνει" τις βόμβες... δεν υπάρχει ο σκύλος ούτε και ο αρχηγός τα κανόνια δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις...

γενικά απλά ειναι μια φτωχή σχεδίαση με 720p (το πολύ ) ανάλυση στα textures.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν μου άρεσε, όσοι ειχαμε Amiga τα σνομπαραμε κάτι τέτοια.

Αμφίβολης αισθητικής ο τύπος με το μουστάκι, ακόμα δεν μου αρέσει...

Και ας έχουν περάσει και τοσα χρόνια...

 

Αν και παλιός Amiga user, πάντα την πήγαινα την Ninty και τον Mario. Δεν καταλαβαίνω τι λες. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν μου άρεσε, όσοι ειχαμε Amiga τα σνομπαραμε κάτι τέτοια.

Αμφίβολης αισθητικής ο τύπος με το μουστάκι, ακόμα δεν μου αρέσει...

Και ας έχουν περάσει και τοσα χρόνια...

αυτο ειναι βλασφημία, αυτο ειναι τρελα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περασαν 20 χρονια!!!!!!!!Το τελευταιο παιχνιδι της πραγματικης παιδικης μου ηλικιας.....Απ οτι ειδα στο video λειπουν αρκετα πραγματα απ την πιστα αλλα ειμαι χαρουμενος που βλεπουμε τετοιες προσπαθιες. Δεν εκανε και τα πολυγωνα λιγο περισσοτερα να μην ειναι ολα τα περιβαλοντα τετραγωνα?? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι ειχαμε Amiga τα σνομπαραμε κάτι τέτοια.

 

τώρα ουσιαστικά μιλάς για τις 8bit εποχές και όχι για τις 64bit. όντως ήτανε κάποτε η καλυτερη gaming πλατφορμα αλλα τα βρηκε σκουρα απο τις πρώτες 8bit κονσολες. ακόμα και όταν βγηκε το καλύτερο platform που ειχε (το Super Frog) ειχε ηδη κυκλοφορησει το Super Mario World στο Super NES 3 χρόνια πριν και βεβαια δεν το εφτανε ουτε για πλακα (εξαλλου κατι τετοια παιχνιδια ηταν που εκαναν τους χρηστες amiga και pc να πουλανε τα μηχανηματα τους, ακομα θυμαμαι τα γραμματα αναγνωστων καθε μηνα στα Gamepro/User/Pixel). τα υπολοιπα αξιολογα platform που ειχε η Amiga (Zool, Another World, Prince of Persia) ουσιαστικα παλευανε με τις 8bit κονσολες.

 

όσο για το Super Mario 64 θα απαντήσω με μια εικόνα για τους γνώστες..

 

p4OIN.gif

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους τους ενδιαφέρει online play για παλιά συστήματα, μπορείτε να παίξετε σε:

 

Atari 2600

NES

GameBoy

GameBoy Color

Sega Game Gear

Sega Master System

 

http://www.emuparadise.me/playonline.php

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έτσι όπως το γράψατε έτρεξα να το φορτώσω γεμάτος χαρά για να απογοητευτώ.... 

 

Απλά ενα σκαρίφημα ειναι... όχι μόνο δεν έχει επιθετικές κινήσεις αλλά οι κινήσεις του ειναι περιορισμένες (δεν πηδάει πχ πλαγίως ούτε κάνει το 3 Jump combo πλάγια μόνο ευθεία μπορεί να το κάνει ) δεν λειτουργεί κανένα feature της πίστας (όπως πχ το να σφηνώσεις τους 4 πασσάλους για να πάρεις το εξτρα άστρο) δεν "γραπώνει" τις βόμβες... δεν υπάρχει ο σκύλος ούτε και ο αρχηγός τα κανόνια δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις...

 

γενικά απλά ειναι μια φτωχή σχεδίαση με 720p (το πολύ ) ανάλυση στα textures.... 

 

 

Περίμενω να δώ ένα τέτοιο σχόλιο. Ούτε καν θα πατήσω πάνω στο link τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...