Προς το περιεχόμενο

Σπέσιαλ μεταχείριση θα έχουν οι υποψήφιοι αγοραστές του Apple Watch Edition των $10.000


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

για ραππερ και νεόπλουτους ρώσους πιστεύω είναι τρέλα 

 

το χρυσό iphone άνοιξε το δρόμο 

 

για τους σκέτο πλούσιους δηλαδή δεν κάνει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ας βάλει τηλεφωνική υποστήριξη σε χώρες που δεν έχουν όπως η Ελλάδα για iphone (έχει μόνο για iPad και Mac) που με το που ενεργοποιείς το κινητο σου λέει και 3 μήνες νομίζω τηλεφωνική στήριξη και δεν ισχύει. Αυτο δεν θεωρείται παραπλάνηση του καταναλωτή;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

θέλω να ονειρεύομαι ότι οι σκέτοι πλούσιοι (αυτοί που γεννήθηκαν πλούσιοι) έχουν κάποια αισθητική 

 

Εκεί είσαι! Αυτό λέω τόσα χρόνια: η αισθητική είναι κάτι εντελώς υποκειμενικό! Μπορεί να σιχαίνομαι τα ρούχα του Φλωρινιώτη, αλλά αν αυτός νιώθει ωραία γιατί να έχω πρόβλημα εγώ???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που σας πιάνει όταν βλέπετε προϊόντα πολυτελείας που απευθύνονται σε πολύ περιορισμένο κοινό και σε καμία περίπτωση δεν τα λες "καθημερινά", με ξεπερνάει κάθε φορά!

 

Πάντα υπήρχαν αντίστοιχα και θα συνεχίσουν να υπάρχουν όσο υπάρχουν αγοραστές. Η τιμής τους δεν προσδιορίζεται από τις δυνατότητες, τα υλικά, την κατασκευή κλπ κλπ αλλά είναι συνδυασμός πολλών παραμέτρων. Ακόμη και ενα κουτάκι αναψυκτικού αν το φτιάξει κάποιος από λευκόχρυσο και του κολλήσει και διαμάντια γύρω γύρω, μπορεί να κοστίσει 1.000.000 ευρώ! Αυτό το προϊόν λοιπόν, θα είναι τουλάχιστον χαζό αν το κρίνουμε για το αναψυκτικό που έχει μέσα... 

 

Μα δεν είναι προιόν πολυτέλειας, είναι mass consumed αγαθό στο οποίο απλά βάζει χρυσό επάνω. Δεν έχει τίποτα παραπάνω επάνω του το watch edition πέρα από το υλικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να ξέρω πόσο κοστίζει το βάρος του σε καθαρό χρυσό..

Διότι υποτίθεται ότι πλέον κάθε χρόνο, έστω δύο, θα βγαίνει νέα βελτιωμένη έκδοση και θα ήθελα να γνωρίζω αν πουληθεί μετά από δύο-τρία χρόνια να μην χάσω κάτω από το 1/10 της τιμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τοσο μισος; Οσοι εχουμε τα λεφτα θα το παρουμε...οσα δεν φτανει η αλεπου! btw ειμαι μεσα στη λιστα των "ειδικα" μεταχειριζομενων πελατων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τα ίδια "κορόϊδα" που δίνουν ακόμη και εκατομύρια για να πάρουν ένα ζευγάρι σκουλαρίκια. Δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος πρέπει να ενοχλείται από προσωπικές συμπεριφορές των άλλων!

 

PS: Και μην απαντήσει κανείς για τα παιδάκια στην Αφρική που πεινάνε, μιας και ούτε με το "κράξιμο" χορταίνουν!

 

Ε, τί δεν καταλαβαίνεις;!

Άμα ήταν πρώτο θέμα στο insomnia ένα ακριβό αυτοκίνητο ή ένα οποιοδήποτε ακριβό - πολυτελές προϊόν πάλι με τον ίδιο τρόπο θα έκραζαν...

Σε όλες τις κατηγορίες υπάρχουν πολυτελή προϊόντα για τα οποία πάντα θα υπάρχει ο αντίλογος πως και με πιο φτηνά, κάνω τη δουλειά μου (και αυτό είναι αλήθεια).

 

Τώρα έτυχε και είμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ και οτιδήποτε βγαίνει το μαθαίνουμε και μέχρι τώρα, στα τεχνολογικά τουλάχιστον, δεν είχαμε τέτοιες τιμές που να μην αντικατοπτρίζουν και αντίστοιχη διαφορά ποιότητα γι αυτό φωνάζουν όλοι.

 

Όπως υπάρχουν ακριβές κατσαρόλες που κάνουν την ίδια δουλειά με τις φτηνές, όπως υπάρχουν ακριβά αυτοκίνητα που κάνουν λιγότερα από φτηνά αυτοκίνητα έτσι θα υπάρχουν και τα εκάστοτε "apple watch"

 

Όπως και οι υπόλοιπες πολυτέλειες, έτσι και το apple watch, είναι γι αυτούς που δεν ξέρουν που να ξοδέψουν τα χρήματά τους και θα το αγόραζαν είτε έκανε 10000 είτε 100000 ευρώ.

 

Εγώ θα ήθελα να ξέρω πόσο κοστίζει το βάρος του σε καθαρό χρυσό..

Διότι υποτίθεται ότι πλέον κάθε χρόνο, έστω δύο, θα βγαίνει νέα βελτιωμένη έκδοση και θα ήθελα να γνωρίζω αν πουληθεί μετά από δύο-τρία χρόνια να μην χάσω κάτω από το 1/10 της τιμής

 

Αυτό τουλάχιστον είναι μια λογική απορία (για την κουβέντα...)

 

 

Υ.Γ. Τελικά όμως, τόση κουβέντα για ένα smartwatch θα το αγοράσουν πολλοί και γι αυτό το trend θα ευθύνονται εν πολλοίς και όσοι του δίνουν αξία, κράζοντάς το (με τη λογική του jumbo - με κράζεις; με θαυμάζεις! λολ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...