Προς το περιεχόμενο

Η Apple εξηγεί τη χρήση του Apple Watch μέσα από νέα βίντεο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24 Απριλίου είναι προγραμματισμένη η κυκλοφορία του Apple Watch, με την εταιρεία να προχωράει σήμερα στη δημοσίευση αρκετών βίντεο στην επίσημη ιστοσελίδα της, τα οποία εξηγούν αναλυτικά σημαντικά χαρακτηριστικά του έξυπνου ρολογιού.Στο πρώτο βίντεο με την ονομασία "Welcome", γίνεται μια αναφορά σε σημαντικά χαρακτηριστικά του Watch, όπως ο έλεγχος της μουσικής αλλά και η παρακολούθηση της γυμναστικής σας. Στη συνέχεια βλέπουμε πως γίνονται διάφορα πράγματα όπως το κλείσιμο εφαρμογών και ειδοποιήσεων ή η μετάβαση πάνω κάτω σε λίστες κάτι που θα χρειαστείτε πιθανότατα και το digital crown.

 

Στη συνέχεια βλέπουμε ένα δεύτερο βίντεο με τον τρόπο απάντησης σε μια SMS ειδοποίηση την οποία έχετε λάβει από το iPhone. Είναι εύκολο μάλιστα να ορίσετε 10 πιθανές απαντήσεις χωρίς να χρειάζεται να χειριστείτε το κινητό σας τηλέφωνο.

 

Το τρίτο βίντεο με την ονομασία "Faces", δείχνει τον τρόπο με τον οποίο μπορούν να εμφανιστούν διάφορα πράγματα στην κεντρική οθόνη όπου εμφανίζεται το ρολόι όπως οι διάφορες φάσεις της σελήνης ή η σημερινή θερμοκρασία.

 

Όπως μπορείτε να διαπιστώσετε από την παρακάτω σελίδα, η Apple έχει σχεδιάσει την κυκλοφορία και άλλων βίντεο σαν αυτά που θα αναφέρονται στη Siri και την πραγματοποίηση τηλεφωνικών κλήσεων, με τις προπαραγγελίες να ξεκινάνε από το πρωί της 10ης Απριλίου.

 

Link.png Site: Apple Watch Videos - Οδηγοί χρήσης

Link.png Site: ReCode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@marab0y @myr. ana 
3jT26eg.jpg


Άποψη μου είναι πως κυρίως θα φοριέται ως κόσμημα παρά ως gadget (ιδικά της Apple που ανέκαθεν είχε πρώτο στόχο πάντα το design), γιατί κακά τα ψέματα τα smartwatch γενικά έχουν ΠΟΛΥ περιορισμένες λειτουργίες. Γέμισε ο τόπος smartwatches και κάποιο που να κάνει κάτι παραπάνω από το κινητό μου -πέρα από το να μου λέει τους χτύπους της καρδιάς μου, γιατί δεν καταλαβαίνω αν έχω ταχυκαρδία λέμε τώρα- δεν υπάρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικα , το κραζουν ολοι , αλλα ολοι θα το παρουν ή ακομα χειροτερα ολοι θα το ηθελαν .... Δειτε διπλα κι θα το διαπιστωσετε !!!

Το κακο ειναι οτι κι εγω θα το παρω .....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν θέλουν όλοι smartwatches

Δεύτερον, όσοι θέλουν δεν θέλουν της Apple γιατί ακομα και εδω έχει λιγότερες λειτουργίες απο τα υπόλοιπα και είναι ακριβότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν λυσσάξει όλοι πια με τη χρησιμότητα ή μη των smartwach και ειδικά με το apple wacth! 

Και τα κινητά όταν είχαν πρωτοβγει και τι δεν έλεγε ο κόσμος. Ποιος θα κουβαλάει τέτοια παντόφλα πάνω του, σε κάθε γωνία έχει και ένα καρτοτηλέφωνο, είναι πανάκριβα, ακτινοβολία, ραδιενέργεια, και και και. Τώρα έχουν όλοι από κάνα-δυο που τουλάχιστον το είναι είναι 5-5,5 ιντσών (βλ.παντόφλα!). Τα ίδια και με το ipad. Ποιος θέλει ένα μεγάλο iphone όταν υπάρχουν τα λάπτοτ, δεν είναι κομπιούτερ, δεν είναι κινητό, και τι να το κάνεις και και και, και τώρα έχει τάμπλετ ακόμα και η μάνα μου! 

Για μένα τα smart watches σήμερα, αλλά κυρίως έτσι όπως θα εξελιχθούν θα είναι το μέλλον! Σίγουρα σύντομα δεν θα χρειάζεσαι καν το κινητό. Θα βρεθούν τρόποι για εισαγωγή δεδομένων (καλύτερο speech text?), θα μικρύνουν, θα αρχίσουν να φθηναίνουν (ή και να ακριβαίνουν αν κάνουν παπάδες), και να γίνονται απαραίτητα.

 

Εγώ σίγουρα θα ήθελα ένα άμεσα και το έχω αναζητήσει πολύ καιρό πριν, οδηγώντας συχνά μηχανή και θέλοντας να έχω άμεση επαφή με το κινητό μου για κλήσεις και μηνύματα, έστω και σαν ειδοποίηση. Οπότε για εμένα -και πιστεύω για πολύ κόσμο ακόμα- θα φανεί σίγουρα χρήσιμο. Το αν θα είναι apple ή made in china θα το κρίνει η τσέπη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσφατα πήρα χαμπάρι και ποσο βελτιώθηκε η Siri που καταλαβαίνει πλεον πλήρως μέχρι και την τσιπροπροφορα μου. Υπό το φως των νέων γεγονότων η χρησιμότητα του Apple watch αυξάνεται αρκετά. Αν και μάλλον θα περιμένω την 2η έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις τι δεν καταλαβαίνω;

Με ποια λογική θα πάρετε apple watch όταν υπάρχουν καλύτερα από αυτό και φθηνότερα;

 

Έχω λεφτά να πάρω για όλη μου την οικογένεια το Apple watch αλλά δεν θα το έκανα γιατί είναι κοροϊδία.

 

Τόσο πολύ θέλετε να δείχνετε οτι έχετε προϊόντα με ένα δαγκωμένο μήλο;

 

Και μην αρχίσετε να μου λέτε "ποιότητα" κλπ γιατί πάει απο το κακό στο χειρότερο σε αυτό το τομέα.

 

Αυτό που διακρίνω ειναι οτι το marketing της ειναι τόσο καλο που σας έχει τυφλώσει τόσο ώστε να βλέπετε "κουλ" μονο τα δικά της προϊόντα και να αισθάνεστε ένα κύρος.

Μονο που πλέον παιδιά να ξέρετε πως ο κόσμος έχει αλλάξει και αυτά τα κοροϊδεύουμε όσοι είμαστε πάνω από δεκαέξι.

..

Φυσικά υπάρχουν και τα άτομα που θα το πάρουν γιατί απλά τους αρέσει εξωτερικά και δεν τους ενδιαφέρει τι λέει ο καθένας, ούτε μπαίνουν να το παίξουν Apple Warriors :P

Αυτοί ειναι πραγματικά cool people.

..

Προσωπικά useless ειναι προς το παρόν ολα αυτά τα smartwatches, και έγραψα ένα κατεβατό γιατί βαριέμαι.

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις τι δεν καταλαβαίνω;

Με ποια λογική θα πάρετε apple watch όταν υπάρχουν καλύτερα από αυτό και φθηνότερα;

 

Έχω λεφτά να πάρω για όλη μου την οικογένεια το Apple watch αλλά δεν θα το έκανα γιατί είναι κοροϊδία.

 

Τόσο πολύ θέλετε να δείχνετε οτι έχετε προϊόντα με ένα δαγκωμένο μήλο;

 

Και μην αρχίσετε να μου λέτε "ποιότητα" κλπ γιατί πάει απο το κακό στο χειρότερο σε αυτό το τομέα.

 

Αυτό που διακρίνω ειναι οτι το marketing της ειναι τόσο καλο που σας έχει τυφλώσει τόσο ώστε να βλέπετε "κουλ" μονο τα δικά της προϊόντα και να αισθάνεστε ένα κύρος.

Μονο που πλέον παιδιά να ξέρετε πως ο κόσμος έχει αλλάξει και αυτά τα κοροϊδεύουμε όσοι είμαστε πάνω από δεκαέξι.

..

Φυσικά υπάρχουν και τα άτομα που θα το πάρουν γιατί απλά τους αρέσει εξωτερικά και δεν τους ενδιαφέρει τι λέει ο καθένας, ούτε μπαίνουν να το παίξουν Apple Warriors :P

Αυτοί ειναι πραγματικά cool people.

..

Προσωπικά useless ειναι προς το παρόν ολα αυτά τα smartwatches, και έγραψα ένα κατεβατό γιατί βαριέμαι.

:)

Με την ιδια λογικη που αγοραζουν Iphone και αλλα κινητα με τετοιες τιμες ενω υπαρχουν και καλυτερα και φθηνοτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικα , το κραζουν ολοι , αλλα ολοι θα το παρουν ή ακομα χειροτερα ολοι θα το ηθελαν

Γιατί πρέπει απαραίτητα κάποιου που δεν του αρέσει ένα προϊόν, να πρέπει σώνει και καλά να "ζηλεύει" επειδή δεν μπορεί -τάχα- να το πάρει κ έτσι βγάζει κακία; Ειδικά αν πρόκειται για προϊόν της Apple, όλοι ξαφνικά ζηλεύουν...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...