Προς το περιεχόμενο

Κωδικός πρόσβασης για την αποκρυπτογράφηση του χώρου αποθήκευσης


ErebosAthens

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eισαγάγετε κωδικό πρόσβασης για την αποκρυπτογράφηση του χώρου αποθήκευσης. 

Μήνυμα που βγάζει κατά το άνοιγμα σε Xperia M Black (C1905). Γνωρίζει κανεις τίποτα; Να προλάβω κάποιους, το κινητό δεν είναι κλεμμένο. Ξαφνικά εμφανίζει αυτό το μήνυμα και δεν μπορώ να κάνω ούτε ενημέρωση από το PC Companion ούτε τίποτα.

post-339307-0-12460000-1428842040_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν για κάποιον άγνωστο λόγο έγινε encrypted δυστυχώς δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις και πολλά αν δεν έχεις τον κωδικό με τον οποίο κλειδώθηκε. Νομίζω μόνο wipe μέσω PC Companion θα το διορθώσει, το οποίο βέβαια σημαίνει ότι θα χάσεις ότι έχεις στο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το τελευταίο που θα με πείραζε. Ολα τα έχω back up. Το κακό είναι ότι δεν μπορεί το Companion να κάνει τίποτα. Μου βγάζει σφάλμα "100" όταν πάω να περάσω το καινούριο λογισμικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις κλειδωσει τιποτα εσυ....η nand flash εχει καταστραφει...θες αλλαγη μητρικης...αν εχεις εγγυηση εισαι οκ αλλα οτι αρχεια ειχες , παπαλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις κλειδωσει τιποτα εσυ....η nand flash εχει καταστραφει...θες αλλαγη μητρικης...αν εχεις εγγυηση εισαι οκ αλλα οτι αρχεια ειχες , παπαλα...

 

Σε ούτε 2 χρόνια αλλαγή μητρικής; Είναι δυνατόν;;; Nand Flash τι είναι ακριβώς; Δεν είναι σε εγγύηση και ειλικρινά αν ισχύει ότι θέλει αλλαγή μητρικής ήταν και το τελευταίο Sony που πήρα. Τουλάχιστον τραγικό να συμβαίνει κάτι τέτοιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι διαβασα δεν ειναι απο μητρικη αλλα καποιο bug! Δοκιμασε αυτο που σου ειπα στο προηγουμενο ποστ

 

Δεν με αφήνει απο Sony Companion να κανω τίποτα μου βγάζει σφάλμα 100, όταν παω να κανω αναβαθμιση λογισμικού ή wipe τελειως

Τελικά είναι μέσα στην εγγύηση βρήκα την απόδειξη. Πλαίσιο here I come!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...