Προς το περιεχόμενο

χονδρικη αγορα απο alibaba


Icestain

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικά, φέρνεις προϊόν και πρέπει να είναι κατασκευασμένο σύμφωνα με τα στάνταρς της Ε.Ε. να φέρει δλδ το CE. Να μην μπλέξεις σε τίποτα τελωνεία και πάει η παραγγελία άκλαυτη.. κρίμα είναι. Να ζητήσεις να σε ενημερώσεις για το αν το προϊόν που έχεις επιλέξει έχει τα στάνταρ που απαιτεί η Ε.Ε. Διαφορετικά γνωρίζω ότι κατάσχονται τα προϊόντα.. 

 

Οι 30 ημέρες είναι πλοίο... με αεροπλάνο θα αυξηθεί το κόστος της μεταφοράς(αλλά θα μειωθεί ο χρόνος παράδοσης), γι αυτό να προσέξεις πριν ολοκληρώσεις την παραγγελία. Να ζητήσεις να μάθεις ποια είναι η χρέωση για air cargo πριν την επιλέξεις.. γιατί μπορεί να μην σε συμφέρει και να φθάσεις να μην κερδίσεις φράγκο τσακιστό. Γιατί εσύ πας για Χονδρική.. και άρα μικρότερο κέρδος. Προσοχή λοιπόν..!

 

Western Union,MoneyGram υπάρχει αυτή η δυνατότητα και στην Ελλάδα, νομίζω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα να πληρώσεις με αυτό το τρόπο. Και θα γίνει και ποιο γρήγορα γιατί την επόμενη εργάσιμη θα τα δουν τα χρήματα. Western Union έχουν τα ΕΛΤΑ και ο ΑΒ(Σουπερ Μαρκετ).MoneyGram έχει παντού σχεδόν.. απλά και στις δυο αυτές υπηρεσίες να υπολογίσεις και την προμήθεια.. που παίρνουν οι συγκεκριμένες εταιρίες.

 

http://www.westernunion.gr/WUCOMWEB/staticMid.do?pagename=HomePage&method=load

https://www.moneygram.com/wps/portal/moneygramonline/home/estimator?LC=el-GR

 

Στη τρίτη φωτογραφία πρέπει να είναι αυτό που σου είπα.. για τις πιστοποιήσεις και αν θέλεις πχ να γράφει κάτι δικό σου, πχ σε ένα μικρό σημείο να έχει το λογότυπο της εταιρίας σου κτλ.. 

 

Φτιάξε όμως ένα email και ρώτησε τους για να το σιγουρέψεις και να μην σου βγει κάτι εκτός προγραμματισμού.. γιατί πχ η παράδοση με air cargo.. είναι έξτρα χρέωση, εκτός και αν η συγκεκριμένη εταιρία το δίνει δώρο σε μεγάλες παραγγελίες! Είναι όμως δώρο.. αυτό πρέπει να το μάθεις, ρωτώντας τους.

Στην εικόνα 1 δες ένα παράδειγμα..

 

Διάβασε τον τρόπο παραγγελίας 

http://activities.alibaba.com/alibaba/wholesale-guide.php

 

Απλά να ξέρεις σε αυτές τις εταιρίες ότι η κάθε μια έχει τις δικές τις παραξενιές.. και πρέπει κάθε φορά.. να τους ρωτάς τα αυτονόητα.

 

Και μην φοβηθείς να τους ρωτήσεις ακόμα και την ποιο κουλή απορία.. αυτοί απαντάνε μηχανικά.. χαχαχα σε όλα!! Μα σε όλα χαχα, είναι ρομποτάκια.

 

Επίσης να μην ξεχάσεις να τους ρωτήσεις για το αν ισχύει η τιμή που βλέπεις.. δίπλα στην αγγελία έχει ένα σύνδεσμο που γράφει Get Latest Price, σου ανοίγει ένα παράθυρο και εκεί στέλνεις μήνυμα στον εκπρόσωπο της εταιρίας. κάντο για να σιγουρευτείς για την τιμή.

 

Ο τρόπος παραγγελίας μέσω τραπέζης είναι κάτι που δεν το γνωρίζω.. είναι κάποιες τραπεζικές εντολές αν δεν κάνω λάθος, σαν εμβάσματα κτλ.. άλλες φορές πχ πρέπει ο παραλαβών να πάρει το εμπόρευμα για να πληρώσει, άλλες φορές πρέπει να σταλεί το τιμολόγιο στην τράπεζα και να σε καλέσει για να πας να πληρώσεις, έχει πάρα πολλά τέτοια και καλό θα είναι να κάνεις μια ερώτηση στην Τράπεζα που συνεργάζεσαι. Είναι αναρίθμητοι οι τρόποι που μπορείς να σιγουρευτείς για την παραγγελίας.. φυσικά θα πρέπει να το δεχθεί και η εταιρία.

post-239256-0-05132800-1429032933_thumb.gif

post-239256-0-26120000-1429033451_thumb.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τελεια ευχαριστω πολυ. εχω ηδη στειλει mail και περιμενω απαντηση για λιγοτερα απο τα 2000 κομματια ως ελαχιστη παραγγελια και τιμη για αυτα... θα ρωτησω  και για τη  μεταφορα και το CE που μου ανεφερες.. 

 

τωρα για τον τροπο πληρωμης θα κανω ενα τηλεφωνο αυριο στο λογιστη μου και στην alpha bank να μαθω τα περαιτερω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Ρωτάω εδωώ για να μην ανοίγω άλλο θέμα..

Θέλω να κάνω παραγγελία από το εν λόγω site γύρω στα 1500 κομμάτια. Είναι νόμιμο αυτό από τη στιγμή που είμαι ιδιώτης; Δεν έχω κανένα μαγαζί, δεν είμαι έμπορος.

Θα υπάρξει κάποιο θέμα με την εισαγωγή του προιόντος; Στο τελωνείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω εδωώ για να μην ανοίγω άλλο θέμα..

Θέλω να κάνω παραγγελία από το εν λόγω site γύρω στα 1500 κομμάτια. Είναι νόμιμο αυτό από τη στιγμή που είμαι ιδιώτης; Δεν έχω κανένα μαγαζί, δεν είμαι έμπορος.

Θα υπάρξει κάποιο θέμα με την εισαγωγή του προιόντος; Στο τελωνείο;

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα, αν πληρωσεις το τελωνειο εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1500 κομμάτια? Δεν θα πρέπει να προσκομίσεις κάτι στο τελωνείο πχ οτι έχεις κάποια επιχείρηση? 1500 κομμάτια οποιουδήποτε προϊόντος σε ιδιώτη ?

Βασικα δεν ξέρω πως λειτουργούν τα τελωνεία αλλά μου φαίνεται λίγο παράξενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1500 κομμάτια? Δεν θα πρέπει να προσκομίσεις κάτι στο τελωνείο πχ οτι έχεις κάποια επιχείρηση? 1500 κομμάτια οποιουδήποτε προϊόντος σε ιδιώτη ?

Βασικα δεν ξέρω πως λειτουργούν τα τελωνεία αλλά μου φαίνεται λίγο παράξενο

 προφανώς και ακούγεται παράξενο, γι'αυτό ρωτάω αν είναι 100% νόμιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Για να περάσεις κάτι στα έξοδα της επιχείρησης θα πρέπει αν έχει χώρα προέλευσης έξω από την ένωση να έχεις το χαρτί του εκτελωνισμού, το τιμολόγιο για να την υπηρεσία του εκτελωνιστή και τη συμμόρφωση φπα.

 

Αν είσαι ιδιώτης στα παπάκια σου αν δε περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοκις παω να πραγματοποιησω μια αγορα αλλα μου βγαζει με κοκκινα γραμματα αυτο Initial payment. Βαζω το ποσο της παραγγελιας αλλα και παλι δε μου το δεχεται? Εχει κανεις καποια σχετικη εμπειρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θέλεις να αγορασεις και συμφερει τόσο πολύ να κάνεις την αγορά από alibaba που πουλάει χονδρική;

 

Τσεκαρες τα υπόλοιπα γνωστά κινεζοsite;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα πολλα και διαφορα πχ πατους σιλικονης με τα μισα χρηματα απο Aliexpress και σου φτιαχνουν και το δικο σου brand αν θες οπως επισης αναψυκτικα ρουχα και πολλα αλλα.

Απλα οταν παω να κανω την αγορα μου δεν ολοκληρωνεται. Εχεις κανεις εμπειρια η καποιον οδηγο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα πολλα και διαφορα πχ πατους σιλικονης με τα μισα χρηματα απο Aliexpress και σου φτιαχνουν και το δικο σου brand αν θες οπως επισης αναψυκτικα ρουχα και πολλα αλλα.

Απλα οταν παω να κανω την αγορα μου δεν ολοκληρωνεται. Εχεις κανεις εμπειρια η καποιον οδηγο?

Αναψυκτικά;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...