Προς το περιεχόμενο

ακουστικά για κινητό


elenit24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είδα ότι υπάρχει το θέμα πιο κάτω αλλά εγώ δέχομαι προτάσεις απο ακουστικά ψείρες που να μπαίνουν μέσα στο αυτί ( αντιθέτως τα άλλα δεν με βολεύουν) γιαυτό είπα να μην γράψω εκεί και τα μπλέξουμε :D

δύο χρόνια τώρα έχω Link.png Site: αυτά τα ακουστικά όχι οτι δεν είναι καλά απλά τα είχα αγοράσει 5-6 φορές γιατί τα έτρωγε ο σκύλος μου, και τελικά αγόρασα άλλο ένα ζευγάρι και άντεξαν ένα χρόνο αλλά τώρα συνειδητοποιώ ότι δεν παίζουν τόσο καλά όσο στην αρχή ( μπορεί να είναι και η ιδέα μου δεν ξέρω)

οπότε ψάχνω ακουστικά
-να μπαίνουν μέσα στο αυτί
-όμορφη εμφάνιση
-άριστη ποιότητα σε σχέση με την τιμή του (όσο αυτό είναι εφικτό)
-να αντέχουν σε βάθος χρόνου

τα χρήματα που διαθέτω θα είναι απο 20-30€ (±5) γιατί θα είναι κρίμα αν είναι ακριβά να τα φάει ο σκύλος μου πάλι :D.
είδα αυτά 
1.Link.png Site: ακουστικά wesc
2.Link.png Site: ακουστικά sony
3.και αυτά τα Link.png Site: xiaomi που τα είδα στο άλλο θέμα

υπάρχει κάτι καλύτερο? αν όχι ποιο είναι καλύτερο απο αυτά? το κινητό μου είναι huawei p7

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά θα σου έλεγα να πας εδώ

http://www.sony.gr/buy/mdr-ex450?sku=MDREX450W.AE

τα έχω πάρει και είναι τρομερά(βέβαια πήρα την έκδοση με το μικρόφωνο πάνω και δυστυχώς στο nokia 206 μου ΔΕΝ δουλεύει)

εφόσον έχεις android συσκευή σίγουρα θα σου δουλέψει και η έκδοση με το μικρόφωνο (βέβαια πάει πολύ παραπάνω σε χρήματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικότερα αυτά είναι ψιλά γράμματα για audiophiles που μπορούν και ξεχωρίζουν τα πάντα απο ήχο κλπ.

Θα σου έλεγα πάντως να περιμένεις και άλλες απαντήσεις αν δεν βιάζεσαι,μπορεί να υπάρχει και τίποτα καλύτερο στο συγκεκριμένο χρηματικό όριο.

Είχα διαβάσει πολύ καλά reviews πάντως για τα συγκεκριμένα,το μόνο μικρό αρνητικό τους είναι ενώ έχουν Braided καλώδιο(το πλεγμένο που λέμε-δεν είναι πλαστικό απ έξω)όταν φορούσα το μπουφάν με ενοχλούσε ελάχιστα η τριβή του καλωδίου με το ρούχο μιας και έφερνε τον ήχο στα ακουστικά.Απο την στιγμή που θα βάλεις κάτι να παίξει όμως δεν το ξανα-ακούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίταξε όμως, ψηλά γράμματα αλλά είναι ίδια λεφτά :D 

δεν είναι για άμεση αγορά απλά να έχω κάτι στο νου μου και προφανώς να ακούσω πολλές γνώμες.γιατί πρόσφατα έκανα βιαστική αγορά σε ηχεία γιατι τα παλιά τα έφτυσαν και το μετάνιωσα..οπότε υπομονή.μπορεί τα ακουστικά να είναι καλύτερα απο τα ηχεία τελικά :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι οκ απλα τις συγκεκριμένες συχνότητες δεν νομίζω ότι μπορεί να τις ακούσει το ανθρώπινο αυτί

απο 300ΗΖ μέχρι 15ΚΗΖ στην καλύτερη άντε και λίγο παραπάνω.

ίσα ίσα που τα συγκεκριμένα που σου πόσταρα έχουν παραπάνω εύρος απο αυτό που αναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α ναι? είχα την εντύπωση οτι έπρεπε να είναι πχ 45hz-45khz ή 35-35 κ.ο.κ για καλύτερη απόδοση ήχου ακόμα και στην μέγιστη ένταση,και ότι το 20hz-20khz είναι αυτό που αντιλαμβάνεται ο άνθρωπος.Λάθος ε? έχεις να μου στείλεις κάποιο συγκεκριμένο link με πληροφορίες σχετικά με αυτό??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...