Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρική οδοντόβουρτσα nevadent KH-100 με 8 ανταλλακτικά βουρτσάκια 15.99 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν δεν υπάρχει λόγος να χάνεσαι. Ο περιοδοντολόγος μου, μου συνέστησε την απλή oral-b sensitive . Το μόνο που μου είπε να είναι καλά φορτισμένη για να έχει δύναμη. Είχα αγοράσει αυτήν , αλλά στα δύο χρόνια χάλασε η μπαταρία και την πέταξα. Από τότε χρησιμοποιώ την απλή που σου έδειξα παραπάνω και μάλιστα τώρα τελευταία αγόρασα αυτήν από την shell με 19€.

Ελπίζω να βοήθησα.

Λοιπόν Δεν υπάρχει περιοδοντολογος υπάρχει οδοντίατρος. Τώρα ο κάθε οδοντίατρος μπορεί να θέλει να αυτοπροσδιοριζεται και ως αστροναύτης Δεν σημαίνει ότι είναι.

Δεν υπάρχει ειδικότητα περιοδοντολογιας όλοι οδοντίατροι είναι, αυτοί οι τίτλοι είναι απλά για να το παίζουν ξεχωριστοί.

Πέραν της οδοντοβουρτσας το πιο σημαντικό ρολο τον παίζει η οδοντόκρεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιλέγω να το γράψω εδώ και δεν σου στέλνω PM γιατί η απάντηση σου μπορεί να βοηθήσει και άλλους:

 

Μιας και φαίνεται να ξέρεις από ηλ. οδοντόβουρτσες μπορείς να με βοηθήσεις να επιλέξω μια oral-b;

Έχω ψιλοχαθεί στους τύπους κεφαλών που έχουν. Στο skroutz βλέπω την

κλασσική precision

την trizone που τα βουρτσάκια πάνε αριστερά-δεξιά αντί για κυκλικά

την crossaction που είναι πιο "άναρχες" οι ίνες

 

Ποια να προτιμήσω σε τιμή μέχρι 40 ευρώ; Η δικιά σου η 500 κάνει 100+ ευρώ που είναι ακριβή για μένα.

Ευχαριστώ :)

Οπως προειπα εχω την 5000.Την βγαζει κατα καιρους προσφορα το ΑΜΑΖΟΝ(εγω την ειχα παρει 40 λιρες.

Αν δε θες ν απεριμενεις μια γρηγορη λυση πηγαινε σε ενα πρατηριο shell και εχουν την απλη (δε θυμαμαι μοντελο) στα 20 ευρω.Πολυ καλη για τα λεφτα της.Στο μελλον ανεβαινεις(το καλο με τη δικια μου ειναι οτι σου εχει οθονη και χωριζει το χρονο βουρτσισματος σε 4 ομαδες των 30 δευ/των).

Για τα βουρτσακια τΑ εχω δοκιμασει ολα.Απεφυγε την precizion ειναι η τελειως απλη .Κανονικα πρεπει να τα δοκιμασεις ολα να δεις τι σου καθεται καλυτερα.Τωρα εχω τις dual clean αλλα μου καθονται μεγαλες στο στομα.Θα προτεινα τις floss αλλα οπως προειπα στον καθενα αρεσει κατι διαφορετικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Δεν υπάρχει περιοδοντολογος υπάρχει οδοντίατρος. Τώρα ο κάθε οδοντίατρος μπορεί να θέλει να αυτοπροσδιοριζεται και ως αστροναύτης Δεν σημαίνει ότι είναι.

Δεν υπάρχει ειδικότητα περιοδοντολογιας όλοι οδοντίατροι είναι, αυτοί οι τίτλοι είναι απλά για να το παίζουν ξεχωριστοί.

Πέραν της οδοντοβουρτσας το πιο σημαντικό ρολο τον παίζει η οδοντόκρεμα.

 

Δηλαδή όλοι γιατροί είναι, δεν υπάρχει παθολόγος, παιδίατρος, καρδιολόγος κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λοιπόν δεν υπάρχει λόγος να χάνεσαι. Ο περιοδοντολόγος μου, μου συνέστησε την απλή oral-b sensitive . Το μόνο που μου είπε να είναι καλά φορτισμένη για να έχει δύναμη. Είχα αγοράσει αυτήν , αλλά στα δύο χρόνια χάλασε η μπαταρία και την πέταξα. Από τότε χρησιμοποιώ την απλή που σου έδειξα παραπάνω και μάλιστα τώρα τελευταία αγόρασα αυτήν από την shell με 19€.

Ελπίζω να βοήθησα.

Λοιπόν Δεν υπάρχει περιοδοντολογος υπάρχει οδοντίατρος. Τώρα ο κάθε οδοντίατρος μπορεί να θέλει να αυτοπροσδιοριζεται και ως αστροναύτης Δεν σημαίνει ότι είναι.

Δεν υπάρχει ειδικότητα περιοδοντολογιας όλοι οδοντίατροι είναι, αυτοί οι τίτλοι είναι απλά για να το παίζουν ξεχωριστοί.

Πέραν της οδοντοβουρτσας το πιο σημαντικό ρολο τον παίζει η οδοντόκρεμα.

Δεν ξερω ποια ειναι ειναι η αναλογια σε σχεση με τις ειδικοτητες των Ιατρων, αλλα φυσικα και υπαρχουν ειδικοτητες και στην Οδοντιατρικη.Τις οποιες αποκτας με μετεκπαιδευση σαν μεταπτυχιακο, μιας και οι οδοντογιατροι δεν ειναι οπως τους γιατρους, που αποκτουν την ειδικοτητα τους μετα απο 3-4-5 χρονια μεσα σε ενα νοσοκομειο.Απλως στους οδοντογιατρους δεν ειναι υποχρεωτικο κατι τετοιο.Μπορουν απλα να ασκουν γενικη οδοντιατρικη, κανοντας τα παντα, αμεσως μολις βγουν απο τη σχολη.Η μετεκπαιδευση τους δινει ειδικοτητα σε κατι συγκεκριμενο, οπως ειναι η περιοδοντολογια.Αναφερεται και στο Καποδιατριακο, για παραδειγμαhttp://www.dent.uoa.gr/to-tmima/department-of-periodontology.htmlΟγενικος οδοντογιατρος κανει και εμφυτευματα και περιο και οτι θελεις.Απλα καποιοι εχουν ειδικευση και ασχολουνται μονο με αυτο. Οσο γιαντην βουρτσαΑπο οσους την εχουν.Μετα απο μια πληρη φορτιση, για ποσες μερες και βουρτσισματα κραταει η μπαταρια της?Και οσοι την εχουν απο καιρο, ποσο κραταει η μπαταρια της (και μετα απο ποσο καιρο) αντιστοιχα, σε σχεση με την αρχη?Την εχω παρει, αλλα ακομα δεν την εχω φορτισει+χρησιμοποιησει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν Δεν υπάρχει περιοδοντολογος υπάρχει οδοντίατρος. Τώρα ο κάθε οδοντίατρος μπορεί να θέλει να αυτοπροσδιοριζεται και ως αστροναύτης Δεν σημαίνει ότι είναι.

Δεν υπάρχει ειδικότητα περιοδοντολογιας όλοι οδοντίατροι είναι, αυτοί οι τίτλοι είναι απλά για να το παίζουν ξεχωριστοί.

Πέραν της οδοντοβουρτσας το πιο σημαντικό ρολο τον παίζει η οδοντόκρεμα.

 

Η απάντηση μου δεν αφορούσε την ειδικότητα του γιατρού, αλλά στο ότι κάποιος μπορεί να κάνει την δουλειά του και με την απλή οδοντόβουρτσα, χωρίς να αγοράσει κάποιο ακριβό μοντέλο της oral-b

 

 

 

 Οσο γιαντην βουρτσαΑπο οσους την εχουν.Μετα απο μια πληρη φορτιση, για ποσες μερες και βουρτσισματα κραταει η μπαταρια της?Και οσοι την εχουν απο καιρο, ποσο κραταει η μπαταρια της (και μετα απο ποσο καιρο) αντιστοιχα, σε σχεση με την αρχη?Την εχω παρει, αλλα ακομα δεν την εχω φορτισει+χρησιμοποιησει

 

 

Στον πρώτο χρόνο κρατάει 10 μέρες για χρήση 2 φορές την ημέρα. Σταδιακά και μετά τον δεύτερο χρόνο 4 μέρες για χρήση 2 φορές την ημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όλοι γιατροί είναι, δεν υπάρχει παθολόγος, παιδίατρος, καρδιολόγος κτλ;

Στους οδοντιάτρους δεν υπάρχουν ειδικότητες.

Δεν ξερω ποια ειναι ειναι η αναλογια σε σχεση με τις ειδικοτητες των Ιατρων, αλλα φυσικα και υπαρχουν ειδικοτητες και στην Οδοντιατρικη.Τις οποιες αποκτας με μετεκπαιδευση σαν μεταπτυχιακο, μιας και οι οδοντογιατροι δεν ειναι οπως τους γιατρους, που αποκτουν την ειδικοτητα τους μετα απο 3-4-5 χρονια μεσα σε ενα νοσοκομειο.Απλως στους οδοντογιατρους δεν ειναι υποχρεωτικο κατι τετοιο.Μπορουν απλα να ασκουν γενικη οδοντιατρικη, κανοντας τα παντα, αμεσως μολις βγουν απο τη σχολη.Η μετεκπαιδευση τους δινει ειδικοτητα σε κατι συγκεκριμενο, οπως ειναι η περιοδοντολογια.Αναφερεται και στο Καποδιατριακο, για παραδειγμαhttp://www.dent.uoa.gr/to-tmima/department-of-periodontology.htmlΟγενικος οδοντογιατρος κανει και εμφυτευματα και περιο και οτι θελεις.Απλα καποιοι εχουν ειδικευση και ασχολουνται μονο με αυτο. Οσο γιαντην βουρτσαΑπο οσους την εχουν.Μετα απο μια πληρη φορτιση, για ποσες μερες και βουρτσισματα κραταει η μπαταρια της?Και οσοι την εχουν απο καιρο, ποσο κραταει η μπαταρια της (και μετα απο ποσο καιρο) αντιστοιχα, σε σχεση με την αρχη?Την εχω παρει, αλλα ακομα δεν την εχω φορτισει+χρησιμοποιησει

Απλά κάποιοι κάναν κανα δυο σεμινάρια και λένε στον κόσμο ότι είναι περιοδοντολόγοι - εμφυτευματολόγοι και δεν συμμαζεύεται. Δεν υπάρχουν ειδικότητες.

Ολοι οι οδοντίατροι μπορούν να βάλουν εμφυτεύματα και να ασχολούνται με όλες τις παθήσεις του στόματος όπου μία από αυτές είναι η περιοδοντίτιδα.

Η περιοδοντίτιδα προσβάλει σχεδόν τους πάντες και είναι το επόμενο στάδιο μετά την ουλίτιδα.

Δεν είναι κάτι το εξειδικευμένο και το ουάου είναι η καθημερινότητα για όλους τους επαγγελματίες του χώρου.

Τα παραπάνω γραφόμενα μου θυμίζουν τους ειδικούς παθολόγους και τους ειδικούς παιδίατρους...

Κάπως έτσι φίλε μου!

Μου θύμισες και την άλλη μεγάλη απάτη τους παιδοοδοντίατρους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θύμισες και την άλλη μεγάλη απάτη τους παιδοοδοντίατρους....

Ξέχασες τους...ποδολόγους που δεν κατάλαβα ποτέ σε τί ακριβώς έχουν ειδικευθεί...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον πρώτο χρόνο κρατάει 10 μέρες για χρήση 2 φορές την ημέρα. Σταδιακά και μετά τον δεύτερο χρόνο 4 μέρες για χρήση 2 φορές την ημέρα.

 

Με κάλυψες απόλυτα, ευχαριστω!

 

Στους οδοντιάτρους δεν υπάρχουν ειδικότητες.

Απλά κάποιοι κάναν κανα δυο σεμινάρια και λένε στον κόσμο ότι είναι περιοδοντολόγοι - εμφυτευματολόγοι και δεν συμμαζεύεται. Δεν υπάρχουν ειδικότητες.

Ολοι οι οδοντίατροι μπορούν να βάλουν εμφυτεύματα και να ασχολούνται με όλες τις παθήσεις του στόματος όπου μία από αυτές είναι η περιοδοντίτιδα.

Η περιοδοντίτιδα προσβάλει σχεδόν τους πάντες και είναι το επόμενο στάδιο μετά την ουλίτιδα.

Δεν είναι κάτι το εξειδικευμένο και το ουάου είναι η καθημερινότητα για όλους τους επαγγελματίες του χώρου.

Κάπως έτσι φίλε μου!

Μου θύμισες και την άλλη μεγάλη απάτη τους παιδοοδοντίατρους....

 

 

Δηλαδή εσύ, απο αυτα που εγραψα και το λινκ που σου παρέθεσα, περαν του οτι εξακολουθεις να επιμενεις για κατι που εχεις λαθος και ειναι ανακριβες, θεωρεις πως η απλή αρνηση της πραγματικοτητας, αρκει?

 

Κανα 2 σεμιναρια, οταν κανουν 3 χρονια μεταπτυχιακες σπουδες πανω στην Περιοδοντολογια?

 

Εγω δεν ειπα πως δεν μπορουν ολοι οι οδοντιατροι να βαλουν εμφυτευματα ή να ασχολουνται με ολες τις παθησεις του στοματος...Το ακριβως αντιθετο έγραψα μαλιστα....Μαλλον δεν διαβασες καν τι εχω γραψει και απλα επανελαβες την εξυπναδα σου και νομιζεις πως κατι ειπες.

 

Το νοημα της ειδικοτητας, ειναι ακριβως αυτο που λεει η λεξη...το να ειδικευεται καποιος σε κατι συγκεκριμενο.

Αυτο δεν σημαινει πως καποιος μη-ειδικος, δεν εχεις τις γενικες γνωσεις πανω στο θεμα...

 

Απο την σελιδα του Καποδιστριακου:

 

 

 

Βασικός σκοπός του Εργαστηρίου είναι η εκπαίδευση των προπτυχιακών φοιτητών στην Περιοδοντολογία, δηλαδή στην πρόληψη και την αναχαίτιση της περιοδοντικής νόσου, καθώς και την αντιμετώπιση κάθε μορφής βλάβης των περιοδοντικών ιστών παρέχοντας την αναγκαία κατά περίπτωση θεραπεία, με βάση τις βιολογικές αρχές που διέπουν την αποκατάσταση της περιοδοντικής υγείας και τη διατήρησή της μακροχρόνια.

Επιπλέον, το Εργαστήριο είναι υπεύθυνο για το μεταπτυχιακό πρόγραμμα κλινικής ειδίκευσης στην Περιοδοντολογία (3ετές), το οποίο οδηγεί σε Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης στην Περιοδοντολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάλυψες απόλυτα, ευχαριστω!

 

 

 

Δηλαδή εσύ, απο αυτα που εγραψα και το λινκ που σου παρέθεσα, περαν του οτι εξακολουθεις να επιμενεις για κατι που εχεις λαθος και ειναι ανακριβες, θεωρεις πως η απλή αρνηση της πραγματικοτητας, αρκει?

 

Κανα 2 σεμιναρια, οταν κανουν 3 χρονια μεταπτυχιακες σπουδες πανω στην Περιοδοντολογια?

 

Εγω δεν ειπα πως δεν μπορουν ολοι οι οδοντιατροι να βαλουν εμφυτευματα ή να ασχολουνται με ολες τις παθησεις του στοματος...Το ακριβως αντιθετο έγραψα μαλιστα....Μαλλον δεν διαβασες καν τι εχω γραψει και απλα επανελαβες την εξυπναδα σου και νομιζεις πως κατι ειπες.

 

Το νοημα της ειδικοτητας, ειναι ακριβως αυτο που λεει η λεξη...το να ειδικευεται καποιος σε κατι συγκεκριμενο.

Αυτο δεν σημαινει πως καποιος μη-ειδικος, δεν εχεις τις γενικες γνωσεις πανω στο θεμα...

 

Απο την σελιδα του Καποδιστριακου:

 

Σε 4 εξάμηνα ασκούνται και οι προπτυχιακοί φοιτητές και είναι κάτι το οποίο κατά τη προσωπική μου γνώμη Δεν είναι άξιο μεταπτυχιακού. Σοβαρό μεταπτυχιακό είναι η γναθοχειρουργικη. Όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε.

Όλοι οι οδοντίατροι είναι περιοδοντολογοι και η

περιοδοντιτιδα επιβραδύνεται Δεν θεραπεύεται ποτέ. Το ότι μια σχολή έχει κάποιο μεταπτυχιακό Δεν σημαίνει ότι αξίζει να το παρακολουθησεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Με κάλυψες απόλυτα, ευχαριστω!

 

 

 

Δηλαδή εσύ, απο αυτα που εγραψα και το λινκ που σου παρέθεσα, περαν του οτι εξακολουθεις να επιμενεις για κατι που εχεις λαθος και ειναι ανακριβες, θεωρεις πως η απλή αρνηση της πραγματικοτητας, αρκει?

 

Κανα 2 σεμιναρια, οταν κανουν 3 χρονια μεταπτυχιακες σπουδες πανω στην Περιοδοντολογια?

 

Εγω δεν ειπα πως δεν μπορουν ολοι οι οδοντιατροι να βαλουν εμφυτευματα ή να ασχολουνται με ολες τις παθησεις του στοματος...Το ακριβως αντιθετο έγραψα μαλιστα....Μαλλον δεν διαβασες καν τι εχω γραψει και απλα επανελαβες την εξυπναδα σου και νομιζεις πως κατι ειπες.

 

Το νοημα της ειδικοτητας, ειναι ακριβως αυτο που λεει η λεξη...το να ειδικευεται καποιος σε κατι συγκεκριμενο.

Αυτο δεν σημαινει πως καποιος μη-ειδικος, δεν εχεις τις γενικες γνωσεις πανω στο θεμα...

 

Απο την σελιδα του Καποδιστριακου:

 

Σε 4 εξάμηνα ασκούνται και οι προπτυχιακοί φοιτητές και είναι κάτι το οποίο κατά τη προσωπική μου γνώμη Δεν είναι άξιο μεταπτυχιακού. Σοβαρό μεταπτυχιακό είναι η γναθοχειρουργικη. Όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε.

Όλοι οι οδοντίατροι είναι περιοδοντολογοι και η

περιοδοντιτιδα επιβραδύνεται Δεν θεραπεύεται ποτέ. Το ότι μια σχολή έχει κάποιο μεταπτυχιακό Δεν σημαίνει ότι αξίζει να το παρακολουθησεις.

Ανακυβιστηση λοιπον...Δεν συζηταμε το ποια ειναι η υποκειμενικη γνωμη του καθενος μας....Αλλα το γεγονος (αντικειμενικο...) οτι υπαρχουν ειδικευσεις στην Οδοντιατρικη...Το τι νομιζεις εσυ οτι αξιζει η οχι ειναι αλλο καπελο...Και δεν ειναι μια σχολη...και τα πανεπιστημια του εξωτερικου προσφερουν αναλογα προγραμματα...Οσο για το τελευταιο που ειπες, η Γναθοχειρουργικη δεν ειναι μεταπτυχιακο φιλτατε...Απαιτει 2 διαφορετικα πτυχια..Και Ιατρικης, αλλα και Οδοντιατρικης...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χωρις να διαβασω περα από 10 συνολικα  γραμμες - σε scan mode από ολοκληρη την σελιδα (καπου 12 ποστς), να ρωτησω (χχχμμμ, κατσε να βρω κατι σχετικο-ασχετο :P )  αν πανοραμικες ακτινογραφιες γινονται μονο πρωινες ωρες ή θα είμαι οφτοπικ; :P

 

Αυτό που θελω να πω, είναι να βαζετε κανενα σπόιλερ όταν είναι τοσο οφτοπικ καποια ποστς σας ρε παιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιά είναι αυτή του lidl που είναι συμβατή με βουρτσάκια Braun?

http://www.skroutz.gr/s/5794022/Oral-B-Vitality-Sensitive.html

την είχε παλιότερα και το Lidl.

 

είχα πάρει την braun 4000 και μου χάλασε, μάλλον μου έπεσε και χάλασε ο αισθητήρας πίεσης, και είχα μεγάλο στοκ απο βουρτσάκια αγορασμένα απο amazon.

γιαυτό ξαναπήρα κάτι συμβατό με Braun.

και τώρα ήθελα κάτι που να έχει παραπάνω προγράμματα αλλά δεν μου έκατσε η επιλογή (αν αυτό απαντά στην ερώτηση σου για συλλογή)

 

σχετικά με τις καλές Braun πάντως νε τονίσω οτι εμφανίζουν μεγάλο ποσοστό αστοχιών, κυρίως με τη μπαταρία, και δεν ξέρω αν αξίζει το κόστος τη λιανικής τιμής τους. σε προσφορά τύπου αμαζον 30-45 ευρώ είναι καλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...