Προς το περιεχόμενο

wifi reapeter


george200-13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα, ψαχνω να αγορασω ενα τετοιο μηχανημα που αναμεταδιδει το σημα ποιο μακρια.

 

Reapeters πρεπει να λεγοντε, δεν ξερω αν το γραφω σωστα, μπορειται να μου πειτε ποιο ειναι το καλυτερο;.

 

Επισης η ραδιενεργεια μεσα στο σπιτι θα εχει σημαντικη αυξηση; Ξερω οτι υπαρχει ηδη ραδιενεργεια πχ ρουτερ λαπτοπ κινητα αλλα δεν θελω να κανω την βλακεια να την αυξησω αρκετα.

 

Ευχαριστω

 

Επισης

 

Αποστολή από το LG-E400 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεψου οτι ειναι σαν να εχεις αλλο ενα μοντεμ σπιτι σου. Αν σκεφτεσαι τοσο πολυ τη ραδιενεργεια-ακτινοβολια, βγαλε ασυρματο αν εχεις, (εκπεμπει 10 φορες περισσοτερη ακτινοβολια απο κινητο) αλλα και μειωσε χρηση του τηλεφωνου.

 

Τωρα για repeater μπορεις να βρεις πολλα

 

εγω εχω ενα TECHNAXX WIRELESS-N REPEATER 300 , ικανοποιητικο αλλα οχι κατι τρελο

 

αλλα κανε μια αναζητηση για TP-LINK που εχει πολλα ικανοποιητικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα δουλεια κανει το repeater. Εχω 1 tplink (http://www.skroutz.gr/s/312224/TP-LINK-TL-WA730RE.html) εδω και 3 χρονια περιπου και ειμαι αρκετα ικανοποιημένος.

 

Και, προς Θεού, δεν εκπέμπουν ραδιενέργεια αυτα τα πράγματα, ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία λέγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακτινοβολια λεγεται και οχι ραδιενεργεια :P .Το αν θα αυξηθει εξαρταται απο την ισχυ που θα θελεις να εχεις το Repeater σου.Αν θελεις να το κανεις να αναμεταδιδει εχοντας τα στοιχεια του ρουτερ τοτε θα το βαλεις ως Bridge mode,αλλιως αν θες να να εμφανιζονται 2 δικτυα τοτε το βαζεις repeater.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...