Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση Οθόνης ≥ 27 inch 2k


Fault

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντε με το καλό.. και να γίνουν όλα ταχύτατα! θα σου στείλουν άλλη ?

 

Δεν έχει διευκρίνιστεί ακόμη αυτό. Εγώ μέσω e-mail ζήτησα καινούργια και αυτοί μου έστειλαν το free parcel για να την στείλω πίσω. Όταν φτάσει με το καλό εκεί βλέπουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά, όπως σας είπα η οθόνη από εμένα έφυγε στις 25/08. Το DHL express θέλει μια μέρα για Ελλάδα-Γερμανία. Άρα 28-29 του μήνα θα έπρεπε το αργότερο να είχε φτάσει εκεί.

Δυστυχώς δεν μ'έχουν ενημερώσει πέρι του θέματος από το alternate.de, τους έστειλα και mail την Δευτέρα για να ρωτήσω αν έχει φτάσει το δέμα μου εκεί και γενικά να το κοιτάξουν όσο πιο γρήγορα γίνεται το θέμα, αλλά δεν έχω λάβει ακόμη απάντηση. Στην αναμονή ακόμη λοιπόν.

Τους κάλεσα και μια φορά στο τηλέφωνο αλλά πέρα του ότι αρχικά περίμενα κάνα δεκάλεπτο στην αναμονή, το σηκώνει ένας τύπος, ο οποίος μετα βίας μιλούσε αγγλικά και μου λέει θα σε συνδέσω με κάποιον άλλον , αλλά αυτός ο άλλος δε το σήκωσε ποτέ.

Η αλήθεια είναι πως μ'έχει αγχώσει λιγάκι το θέμα. Άυριο πάλι θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί τους και ελπίζω να έχω νέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπομονη λιγο, ειναι και περιοδος διακοπων.

 

Έχεις δίκιο. Σήμερα έμαθα ότι είχε κολλήσει στα ΕΛΤΑ μια εβδομάδα. Χθες το παρέδωσαν το δέμα στην DHL.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια ξερει κανεις την διαφορα αναμεσα σε αυτες τις οθονες?

http://www.e-shop.gr/othoni-samsung-ls27d85ktsn-en-27-led-wqhd-p-PER.170453

http://www.e-shop.gr/othoni-samsung-led-27-s27d850t-wqhd-black-p-PER.170375

απο οτι εψαξα ιδιες ειναι γιατι ομως τετοια διαφορα στην τιμη?

επισης εαν παω απο dell 2412m στην παραπανω θα δω πολυ κατωτερες επιδοσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια ξερει κανεις την διαφορα αναμεσα σε αυτες τις οθονες?

http://www.e-shop.gr/othoni-samsung-ls27d85ktsn-en-27-led-wqhd-p-PER.170453

http://www.e-shop.gr/othoni-samsung-led-27-s27d850t-wqhd-black-p-PER.170375

απο οτι εψαξα ιδιες ειναι γιατι ομως τετοια διαφορα στην τιμη?

επισης εαν παω απο dell 2412m στην παραπανω θα δω πολυ κατωτερες επιδοσεις?

 

Κατωτερες δε θα δεις, ειναι καλυτερες απο την Dell σου. Αλλα θα ελεγα να μην πας στις παραπανω Samsung, χρησιμοποιουν PWM dimming στις χαμηλες φωτεινοτητες. Υπαρχουν αλλες καλυτερες IPS 1440p. Τι budget εχεις και για τι χρηση θελεις την οθονη?

Επεξ/σία από XMorsX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα δουλειες office,καποια προγραμματα οπου βλεπεις μαγνητικες,αξονικες(ιατρικα,δηλαδη χρειαζομαι καλο μαυρο), υπαρχει ομως και το μικροβιο για gaming(εστω μια ωριτσα την εβδομαδα) οπου δεν θελω lag,ghosting.

διαθετω μαξιμουμ 500 ευρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα δουλειες office,καποια προγραμματα οπου βλεπεις μαγνητικες,αξονικες(ιατρικα,δηλαδη χρειαζομαι καλο μαυρο), υπαρχει ομως και το μικροβιο για gaming(εστω μια ωριτσα την εβδομαδα) οπου δεν θελω lag,ghosting.

διαθετω μαξιμουμ 500 ευρω 

 

Αγορά από Ελλάδα; Ίσως σου έκανε η Asus PB278QR.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορά από Ελλάδα; Ίσως σου έκανε η Asus PB278QR.

 

Ναι η παραπανω ειναι η καλυτερη ΑHVA 1440p για gaming στα 500 ευρω.

Θα μπορουσες να μιλησεις πρωτα και με το visionstudio, οπου φερνουν σποραδικα την LG 27MB85R, μηοως μπορεις να την "κλεισεις" σε λιγο προνομιακη τιμη, αν δεν την καθυστερησουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι η παραπανω ειναι η καλυτερη ΑHVA 1440p για gaming στα 500 ευρω.

Θα μπορουσες να μιλησεις πρωτα και με το visionstudio, οπου φερνουν σποραδικα την LG 27MB85R, μηοως μπορεις να την "κλεισεις" σε λιγο προνομιακη τιμη, αν δεν την καθυστερησουν.

επομενως φιλε μου να παω για την ASUS PB278QR...Ελεγα και για την Dell UltraSharp U2715H μιας και μαλλον θα παω παλι σε ips αλλα η τιμη της εχει ξεφυγει...>600.

Αρχικα σκεφτομουν την samsung επειδη ειχα διαβασει οτι τα pls εχουν καλυτερο μαυρο και η συγκεκριμενη εχει πολυ καλη τιμη 450 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι pls εχουν λιγο μεγαλυτερο contrast απο τις AH-IPS. Αλλα ουτε καθολικη ισχυ εχει το παραπανω, και στην συγεκκριμενη επριπτωση εχουμε AHVA panel.

 

Παρε την Asus, ειναι πολυ καλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Status update για την αντικατάσταση της ελλατωματικής Acer XB270HU από alternate.de.

Σήμερα, έπειτα από δυομιση εβδομάδες από την ημερομηνία αποστολής, με ειδοποίησαν ότι έφτασε πίσω στο κατάστημα η οθόνη.

Τώρα περιμένω να δω τι θα κάνουν αυτοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...