Προς το περιεχόμενο

Μεταφορά αρχείων (save) παιχνιδιών από PS3 σε άλλο PS3


DRIFT_KING

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,για να μην ανοιγω αλλο νημα,εχω 2 κονσολες ps3 και θελω να πουλησω τη μια.

το θεμα ειναι οτι σε αυτη που θελω να πουλησω εχω παιξει με την παρεα πολυ buzz και δε θελω να αρχισουμε παλι απο την αρχη,πετυχαινοντας παλι τις ιδιες ερωτησεις.

ποια διαδικασια ισχυει στο ετος 2017?

συγχρονιζει την προοδο στο account η πρεπει να περασω saves η οτι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ps plus (PS+) είναι η συνδρομή που μπορείς να κάνεις.

Έχεις δωρεάν παιχνίδια κάθε μήνα (2 συνήθως για κάθε κονσόλα ps3 / ps4 / ps vita) καθώς και εκπτώσεις σε παιχνίδια από το ps store.

 

Θέλει psn account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε ένα φλασάκι στο ps3 που θα πουλήσεις και πήγαινε στο μενού στην επιλογή:

Game / Saved Data Utility / Επιλέγεις το save του Buzz / πατάς το τρίγωνο / Copy.

 

CamScanner-New%2BDoc-VLUCSaMhTR3CA7b6WVT

 

Βάλε το φλασάκι στο άλλο ps3 και πήγαινε στο μενού στην επιλογή:

Game / Saved Data Utility / USB Device / Επιλέγεις το save του Buzz / πατάς το τρίγωνο / Copy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό το είπα, απ' όσο ξέρω δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.

Ή θα το κάνεις μέσω ps+ ή θα κάνεις αυτό που είπε ο xaerialtwistx αλλά θα πρέπει να υπάρχει το ίδιο psn account και στα δύο ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δουλεψει δεν πρεπει και το login username \ account να ειναι το ιδιο - η δεν ειναι κλειδωμενο το συγκεκριμενο ;

 

Το ίδιο PSN πρέπει να θέλει. (κοίταξα για saves στο διαδίκτυο που είναι ένας τρόπος να καταλάβεις αν ένα παιχνίδι είναι κλειδωμένο, και δεν βρηκα τιποτα!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα saves σου είναι δηλωμένα στο account id σου. Για παράδειγμα εγώ δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω τα δικά σου saves στο λογαριασμό μου παρά μόνο εσύ στο λογαριασμό σου.

 

Υπάρχει βέβαια τρόπος να αλλάξεις το id των saves σου για να τα περάσεις στους φίλους σου για παράδειγμα.

 

Κλειδωμένα saves είναι αυτά όπως Dark Souls, Bayonetta κτλ όπου δεν σε επιτρέπουν να τα αντιγράψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...