Προς το περιεχόμενο

Τέλη Ιουλίου η διάθεση των νέων Windows 10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δεν βλεπω τον λογο γιατι να βιαστουν τοσο πολυ, ας το καθυστερησουν λιγο αν ειναι να βγει πιο ολοκληρωμενο το προιον...

 

Την πατησανε με τα ΧΡ, ως ενα σημειο και με τα 7, πλεον δεν το διακινδυνευουν  να εδραιωθει μια εκδοση.

 

Θελουν να μπουμε στη λογικη οτι ολες οι εκδοσεις πλεον θα ειναι μεταβατικες.

 

Καθε ενα η εναμιση χρονο θα εχουμε νεα εκδοση ειτε "μεγαλη" ειτε "μικρη"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα windows 10 εχουν πρωτα απο ολα συναισθηματικη αξια για την microsoft.

Τα πρωτα windows 1.0 κυκλοφόρησαν στις 20 Νοεμβριου 1985

 

Θα μου κανει τρομερη εντυπωση να μην κυκλοφορησουν και τα windows 10 την ιδια ημερομηνια με τα windows 1.0 δηλαδη στις 20 Νοεμβριου 2015 ακριβως 30 χρονια μετα.

 

Θα ειναι πανω απο ολα συμβολικο, αλλα θα κανει και θορυβο στα δημοσιογραφικα μεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου metro; βάσει αυτόν που βλέπω στα 10 εδώ και κάτι μήνες, όχι καθόλου, η Μ$ θέλει να το κάνει το standard και να καταργήσει όλα τα άλλα!

όσο δουλεύω metro στο desktop κάθε μέρα(στην δουλειά) πείθομαι ολο και ποιο πολύ ότι απλά δεν.......... (άλλο στο tablet....... στο pc ίνα ότι ποιο άθλιο και δύσχρηστο έχει πετύχει......... και το σημαντικότερο άσχημο)

 

δεν θελω να πιστεψω οτι θα ειναι τα 7 τα τελευταία πραγματικά windows (και παραδόξως τα ποιο σταθερά μέχρι τώρα και καλά)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τεκνικαλ πριβιους είναι καθαρα για να ακουσει η ΜΣ την αποψη αυτων που τα εγκατέστησαν, κατι σαν δημοσκοπηση.για μενα οσο πιο νωρις τοσο το καλυτερο από τη στιγμη που ξερουμε για τα windows 10 εδώ και πολύ καιρο και ολοι ανυπομονούμε να τα δουμε. 3 χρονια υποστηριξη δινει η ΜΣ. σκεψου εμενα το 620 που είναι του 2013 εχω υποστηριξη μεχρι το 2016 και πιθανον θα παρω και τα windows 10.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο δουλεύω metro στο desktop κάθε μέρα(στην δουλειά) πείθομαι ολο και ποιο πολύ ότι απλά δεν.......... (άλλο στο tablet....... στο pc ίνα ότι ποιο άθλιο και δύσχρηστο έχει πετύχει......... και το σημαντικότερο άσχημο)

 

δεν θελω να πιστεψω οτι θα ειναι τα 7 τα τελευταία πραγματικά windows (και παραδόξως τα ποιο σταθερά μέχρι τώρα και καλά)

 

Εγώ πάντως δουλεύω εδώ και καιρό 8.1. Δεν χρησιμοποιώ καμία metro εφαρμογή και δεν μπαίνω ποτέ στο start screen. Χρησιμοποιώ Win+Q για να κάνω search και όλα μέλι γάλα. Προσωπικά τα προτιμώ από τα 7.

 

Καλά όλα αυτά..τι διαφορετικό έχουν από τα 8 θα μας πει κανείς;

 

1)Έχουν start menu(βασισμένο στο start screen φυσικά, όχι κλασσικό)

2)Έχουν καταργήσει αρκετές desktop apps και τις έχουν αντικαταστήσει με modern apps, όπως το κομπιουτεράκι και το control panel

3)Cortana

4)DirectX 12

5)Virtual Desktops

6)Το OneDrive λειτουργεί όπως και στα 7 πλέον

7)Τα modern apps τρέχουν σε παράθυρο και όχι full screen

 

Αυτά τα βασικά.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τα περιμενα μετα το Σεπτεμβριο.Μεσα στο καλοκαιρι μου κανει εντυπωση αν οντως τα βγαλουν.

Ιουλιο RTM η διαθεση στα καταστηματα δεν απαντηθηκε; Τωρα με τις TP εκδοσεις δεν υπαρχουν beta; το εχω χασει :)

πάντως μέχρι τώρα η RTM βγαίνει 2-4 μήνες πριν τα ράφια, οπότε αν είναι να βγει στα ράφια τον Ιούλιο πρέπει σε κάνα μήνα από τώρα να δούμε την RTM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο βλέπω και εγώ. Υπάρχουν πολλά bugs και δε ξέρω κατά πόσο θα έχουν επιλυθεί τα θέματα σε 2-3 μήνες. Σίγουρα θα πάρουμε μια καλή ιδέα και στα συνέδρια της Build και Ignite τις επόμενες ημέρες.

μπορείς να αναφέρεις  ποια είναι τα πολλά bugs στα W10 TP B 10049 - 10051?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Έχουν start menu(βασισμένο στο start screen φυσικά, όχι κλασσικό)

2)Έχουν καταργήσει αρκετές desktop apps και τις έχουν αντικαταστήσει με modern apps, όπως το κομπιουτεράκι και το control panel

3)Cortana

4)DirectX 12

5)Virtual Desktops

6)Το OneDrive λειτουργεί όπως και στα 7 πλέον

7)Τα modern apps τρέχουν σε παράθυρο και όχι full screen

 

Αυτά τα βασικά.

 

Τα βασικά δηλαδή είναι κάτι αλλαγές στην εμφάνιση,και υποστήριξη κατ'ευθείαν του dx12;

Από τα μη βασικά,έχει κάτι που αξίζει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα βασικά δηλαδή είναι κάτι αλλαγές στην εμφάνιση,και υποστήριξη κατ'ευθείαν του dx12;

Από τα μη βασικά,έχει κάτι που αξίζει;

 

Βασικά τα μόνα ενδιαφέρον χαρακτηριστικά είναι το directx 12, τα virtual desktops(αν και δεν δουλεύουν ακριβώς όπως θα ήθελα) και το OneGet που είναι package manager σαν το apt-get των Linux. Ειδικά το τελευταίο είναι το πιο ενδιαφέρον για αυτούς που δεν ενδιαφέρονται ιδιαίτερα για το DX12. Αν και υπάρχει ήδη το chocolatey που είναι πάρα πολύ καλό, είναι ενδιαφέρον το native support μίας τέτοιας λειτουργίας γιατί, αν μη τι άλλο, μπορεί να σημαίνει ότι θα μπουν desktop apps στο store, όπως στο software center των Ubuntu.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...