Προς το περιεχόμενο

Τέλη Ιουλίου η διάθεση των νέων Windows 10


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Και πάλι, αν δεν έχει αυθεντικά 8 δεν αξίζει τον κόπο γιατί και πάλι θα πρέπει να σπάσεις τα 10 μετά το upgrade.

δεν το έγραψε για τα αυθεντικά αλλά για το "clean installation"...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν το έγραψε για τα αυθεντικά αλλά για το "clean installation"...

 

Αυτό λέω κι εγώ, αν δεν έχεις αυθεντικά 7/8.x συμφέρει πιο πολύ να κάνεις clean installation 10 κατευθείαν γιατί δεν κερδίζεις τίποτα με το upgrade και σπαταλάς και παραπάνω χρόνο. Επίσης όσο καλό και να είναι το αποτέλεσμα του upgrade είναι και πάλι αμφίβολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αυτό λέω κι εγώ, αν δεν έχεις αυθεντικά 7/8.x συμφέρει πιο πολύ να κάνεις clean installation 10 κατευθείαν γιατί δεν κερδίζεις τίποτα με το upgrade και σπαταλάς και παραπάνω χρόνο. Επίσης όσο καλό και να είναι το αποτέλεσμα του upgrade είναι και πάλι αμφίβολο.

ε ναι προφανώς...

Άραγε να κοστίζει κάτω από 50 ευρώ;

λογικά όσο και τα 8 πάνω κάτω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά εχω συνηθήσει τα 8 τόσο που δεν μπορώ να αντεξω τα 7 στην δουλεια.

 

Τα 10 τα εβαλα για λίγο αλλα...... δεν μπορεσα να αντεξω τις metro εφαρμογές σε παραθυρο. Ίσως επειδή καποιες τις χρησιμοποιώ συχνά. Ίσως επειδή εχω 2 οθόνες και βολευει.

 

Κάνε clean install τα 8 και κάνε update - problem solved.

Καλα δεν είναι και ότι πιο ευκολο και λογικό.

 

Εγώ πχ κανω φορμάτ, περνάω 8 (δεν παίρνει το κλειδι στα 8.1 αλλα ξερω ότι υπαρχει work arround), περνάω 1.5 GB αναβαθμίσεις για να δεί το 8.1 update στo store, περνάω το κλειδί για media center (που δεν το δεχονται τα 8.1 και για αυτό γίνεται όλη η βαβούρα) και μετά περνάω το 8.1 update.

 

Με λίγα λόγια αν δεχοταν το κλειδί του media center στα 8.1 θα τελειωνα σε 10 λεπτά το format.

 

Σε επικοινωνία μου με την microsoft μου ανεφεραν ότι το 95% των κλειδιων που αφορούσαν windows 8 είναι αποδεκτά στα 8.1. Εμενα και τα 3 κλειδιά μου είναι στο 5%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε clean install τα 8 και κάνε update - problem solved.

 

not solved και παλυ δεν είναι clean install

 

και να τα ειχα αγορασμένα δλδ νόμιμα και να ήθελα να περάσω τα 10 θα πήγαινα για  pirate version για αυτό και μόνο λόγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά εχω συνηθήσει τα 8 τόσο που δεν μπορώ να αντεξω τα 7 στην δουλεια.

 

Τα 10 τα εβαλα για λίγο αλλα...... δεν μπορεσα να αντεξω τις metro εφαρμογές σε παραθυρο. Ίσως επειδή καποιες τις χρησιμοποιώ συχνά. Ίσως επειδή εχω 2 οθόνες και βολευει.

 

 

Καλα δεν είναι και ότι πιο ευκολο και λογικό.

 

Εγώ πχ κανω φορμάτ, περνάω 8 (δεν παίρνει το κλειδι στα 8.1 αλλα ξερω ότι υπαρχει work arround), περνάω 1.5 GB αναβαθμίσεις για να δεί το 8.1 update στo store, περνάω το κλειδί για media center (που δεν το δεχονται τα 8.1 και για αυτό γίνεται όλη η βαβούρα) και μετά περνάω το 8.1 update.

 

Με λίγα λόγια αν δεχοταν το κλειδί του media center στα 8.1 θα τελειωνα σε 10 λεπτά το format.

 

Σε επικοινωνία μου με την microsoft μου ανεφεραν ότι το 95% των κλειδιων που αφορούσαν windows 8 είναι αποδεκτά στα 8.1. Εμενα και τα 3 κλειδιά μου είναι στο 5%.

Υπάρχει workaround γιαυτό και δεν μπλεκεις τόσο. Τα κλειδιά των 8 δεν γίνονται δεκτά σε εγκατάσταση 8.1 αλλά αν αλλαξεις μετα το κλειδί το δέχονται.

Στο support της ms ώρες ώρες νιώθω οτι τους έχουν για κομπάρσους.

Όπως downgrade σε win 7. Έχω 7 PC που δουλεύουν με 1 κλειδί εδώ κσι ενα χρονο κσι δεν ζήτησε ποτε αλλαγή κλειδιού όπως μου λέγανε στην ms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα windows 7 ειναι τα καλυτερα για desktop, τα 8 και 10 εχουν περιττες εφαρμογες στο start button που καταναλωνουν πορους (το ανεμιστερακι φυσαγε συνεχεια) και προκαλουν δυσλειτουργια στο συστημα, τα ειχα βαλει περσι τα 8 και στο μηνα πανω τα πεταξα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα και τα 10άρια με απογοήτευσαν διότι αντί να σου δίνουν την δυνατότητα να απενεργοποιείς εντελώς το σιχαμερό metro, σου το επιβάλλουν και από πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα και τα 10άρια με απογοήτευσαν διότι αντί να σου δίνουν την δυνατότητα να απενεργοποιείς εντελώς το σιχαμερό metro, σου το επιβάλλουν και από πάνω.

Ωχ... Δεν έχει τις επιλογές που έχουν τα 8.1? Εκτός από το start βλέπεις πουθενά αλλού το έκτρωμα του metro? Προσπαθούν με το ζόρι να μας επιβάλλουν το αποτυχημένο και ανάπηρο λειτουργικό τους στα κινητά καταστρέφοντας την desktop εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...