Προς το περιεχόμενο

Φήμες για Lumia 940 και 940 XL από την Microsoft


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 134
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και δικαίως.

Μόλις ενημερώθηκα πως εκεί στην Microsoft  θα καθυστερήσουν την κυκλοφορία

νέων WP, γιατί διάβασαν τα σχόλιά σου. Θέλουν να βγάλουν ένα κινητό που να σε

ευχαριστεί. Τελικά αυτό το χόμπι που έχεις, είναι για το καλό των wp.

 

Ευχαριστούμε ΝτουγιουΝΟΤ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα για την Ms δεν είναι αν ευχαριστεί εμένα αλλά οτι ευχαριστεί ελάχιστους. Βέβαια αν άκουγε σχόλια σαν τα δικά μου μάλλον δεν θα βρισκόταν στο ποσοστό που βρίσκεται.

 

Πέρα από φωτογραφίες από 9gag και σοφίσματα, κανένας δεν θέλει να μιλήσει για την ταμπακέρα. Καταλαβαίνω οτι όταν παρουσιάζω τι σημαίνει update στα wp το οποίο παρουσιάζεται ως πλεονέκτημα απέναντι στο android και δεν μπορεί κανένας να πει το αντίθετο, είναι σκληρό να το αποδεχτεί κάποιος. 

Την ανασφάλεια την έχουν όσοι σε κάθε τοπικ χαριεντίζονται και βαυκαλίζονται με ευχολόγια. Να νιώσω ασφαλής για την επιλογή μου αφού μόνο Note θα αγόραζα πάλι; 

 

Βοηθήστε την Ms να βελτιώσει το λειτουργικό της. Αν σας άκουγε και έμενε με status bar 4 θέσεων και στα 10... ή μάλλον τι λέω...αν σας άκουγε δεν θα είχε δώσει ποτέ status bar στην οποία μέχρι τον Δεκέμβριο δεν μπορούσες ούτε data on/off να βάλεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ειχαμε το καρακλειδωμενο ios(που με jailbreak κατι γινοταν) τωρα εχουμε και το wp που δεν σε αφηνει να κανεις απολυτως τιποτα στο κινητο σου.Για αυτο και εχει εδω και 3 χρονια το 3-4% της πιτας και ουτε προκειτε να παει παραπανω.

Οταν λες οτι δεν σε αφηνει να κανεις απολυτως τιποτα;

Τα WP ΔΕΝ εχουν καμια σχεση με το iOS οσο αφορα το "κλειδωμα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λες οτι δεν σε αφηνει να κανεις απολυτως τιποτα;

Τα WP ΔΕΝ εχουν καμια σχεση με το iOS οσο αφορα το "κλειδωμα".

Το γνωρίζω αλλά το ios εέχει και το jailbreak που μπορείς να κανεις κάποια πραγματα παραπανω απο οτι αφηνει η apple.Τα wp μπορεί να έχουν παραπανω λειτουργίες απο οτι το stock ios αλλά σε σύγκριση με ενα stock android είναι πολύ πίσω.Αν βάλουμε και τις custom roms στη σύγκριση καταλαβαίνεις οτι τα wp δεν έχουν καμια ελπίδα αν δεν αλλάξουν ριζικά.Στα μέχρι 100 ευρώ κινητά τα προτιμαω αλλά σε ναυαρχίδες το android είναι μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα για την Ms δεν είναι αν ευχαριστεί εμένα αλλά οτι ευχαριστεί ελάχιστους. Βέβαια αν άκουγε σχόλια σαν τα δικά μου μάλλον δεν θα βρισκόταν στο ποσοστό που βρίσκεται.

 

Πέρα από φωτογραφίες από 9gag και σοφίσματα, κανένας δεν θέλει να μιλήσει για την ταμπακέρα. Καταλαβαίνω οτι όταν παρουσιάζω τι σημαίνει update στα wp το οποίο παρουσιάζεται ως πλεονέκτημα απέναντι στο android και δεν μπορεί κανένας να πει το αντίθετο, είναι σκληρό να το αποδεχτεί κάποιος. 

 

Την ανασφάλεια την έχουν όσοι σε κάθε τοπικ χαριεντίζονται και βαυκαλίζονται με ευχολόγια. Να νιώσω ασφαλής για την επιλογή μου αφού μόνο Note θα αγόραζα πάλι; 

 

Βοηθήστε την Ms να βελτιώσει το λειτουργικό της. Αν σας άκουγε και έμενε με status bar 4 θέσεων και στα 10... ή μάλλον τι λέω...αν σας άκουγε δεν θα είχε δώσει ποτέ status bar στην οποία μέχρι τον Δεκέμβριο δεν μπορούσες ούτε data on/off να βάλεις... 

Κοίταξε. Εσύ γιατί δε χρησιμοποιείς κανένα feature phone; Αφού το Android σου δε κρατάει πάνω από μία μέρα με WIFI. Εσύ γιατί δεν αγοράζεις WP, που εκεί με κάθε update το κινητό απογειώνεται, σε αντίθεση με τα android όπου χρειάζεται να αγοράσεις καινούργια συσκευή; Γιατί έτσι. Γιατί γουστάρεις. Εγώ δεν γουστάρω smartphones. Είμαι με feature phone γιατί θέλω κινητό. Αν αλλαξοπιστούσα θα το έκανα με wp-ms καθώς είναι Nokia και άρα γερά, πετάνε ΚΑΙ αναβαθμίζονται. Η ms τα κάνει καλύτερα και πιο λειτουργικά με κάθε αναβάθμιση. Δεν τα βλέπω να μένουν πίσω. Και δε θα είναι για πολύ πίσω σε λειτουργικότητα. Ήδη το store έχει ανέβει.

 

Αυτό που θέλω να πω είναι πως είναι θέμα γούστου. Δε μπορείς εσύ να έρθεις και να με κάνεις να παίζω PES ενώ μου αρέσει το FIFA. Οπότε βρίσκω χαζό και ηλίθιο το χόμπυ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι king όλο το 90% παίρνει android επειδή ασχολείται με το κινητό κ όλοι θέλουν να το φτάσουν στα όρια του πειράζοντας διάφορα. Ας πούμε η θεία Κατερίνα γουστάρει το android που έχει γτ το ios κ τα wp είναι κλειστά λογισμικα κ είναι βαρετά. Το λογισμικό είναι θέμα γούστου. Αμα γουστάρεις να κανεις πολλά πράγματα και να κόλας σαν να μην υπάρχει αύριο πάρε android. Αν θες κάτι πιο smooth κ πιο λίγες δυνατότητες από ανδροιδ πάρε WP. Κ αυτό με τα ποσοστά κάθε λογισμικού κ λοιπά δε μ λέει κάτι. Μέσα σε αυτά παίζει η διαφήμιση του προϊόντος και τα προβατάκια οι άνθρωποι. Και ένα σύνθημα που όλους μας ενώνει: Μπεεεε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα για την Ms δεν είναι αν ευχαριστεί εμένα αλλά οτι ευχαριστεί ελάχιστους. Βέβαια αν άκουγε σχόλια σαν τα δικά μου μάλλον δεν θα βρισκόταν στο ποσοστό που βρίσκεται.

 

Πέρα από φωτογραφίες από 9gag και σοφίσματα, κανένας δεν θέλει να μιλήσει για την ταμπακέρα. Καταλαβαίνω οτι όταν παρουσιάζω τι σημαίνει update στα wp το οποίο παρουσιάζεται ως πλεονέκτημα απέναντι στο android και δεν μπορεί κανένας να πει το αντίθετο, είναι σκληρό να το αποδεχτεί κάποιος.

 

Την ανασφάλεια την έχουν όσοι σε κάθε τοπικ χαριεντίζονται και βαυκαλίζονται με ευχολόγια. Να νιώσω ασφαλής για την επιλογή μου αφού μόνο Note θα αγόραζα πάλι;

 

Βοηθήστε την Ms να βελτιώσει το λειτουργικό της. Αν σας άκουγε και έμενε με status bar 4 θέσεων και στα 10... ή μάλλον τι λέω...αν σας άκουγε δεν θα είχε δώσει ποτέ status bar στην οποία μέχρι τον Δεκέμβριο δεν μπορούσες ούτε data on/off να βάλεις...

Επειδή είσαι χαζούλης εσύ και πολλοί που τα είχατε (αν τα είχατε) και δεν ξέρατε τα βασικά

Μια χαρά είχαμε data on off από εφαρμογές του store pinned στη start screen.

Πολύ γρήγορος τρόπος.

 

Απλά όπως είπα δεν είχατε ιδέα και δεν θα έχετε μέχρι να ασχοληθείτε πραγματικά.

 

Και γω παλιά του αντροιντ ήμουν και τώρα που έχω λουμια το αντροιντ είναι ανύπαρκτο για μένα.

 

(:

Το γνωρίζω αλλά το ios εέχει και το jailbreak που μπορείς να κανεις κάποια πραγματα παραπανω απο οτι αφηνει η apple.Τα wp μπορεί να έχουν παραπανω λειτουργίες απο οτι το stock ios αλλά σε σύγκριση με ενα stock android είναι πολύ πίσω.Αν βάλουμε και τις custom roms στη σύγκριση καταλαβαίνεις οτι τα wp δεν έχουν καμια ελπίδα αν δεν αλλάξουν ριζικά.Στα μέχρι 100 ευρώ κινητά τα προτιμαω αλλά σε ναυαρχίδες το android είναι μονόδρομος.

Μα είμαστε στα WP γιατί δεν θέλουμε ρομς!

Θέλουμε να φυγουμε από αυτό το ηλίθιο τρυπάκι.

 

Είναι κάτι διαφορετικό. Σούπερ μοντέρνο. Γρήγορο. Και ο τρόπος που φτιάχνεις την οθόνη έναρξης σου είναι πανέμορφος και διασκεδαστικός.

 

Για αυτό πηγαίνεις στα WP.

 

Αν δε σου αρέσουν τα tiles καλύτερα να μην πάρεις καθόλου και να πάρεις ένα android να βάλεις και ένα θέμα με την hello kitty να το απολαμβάνεις την ελευθερία σου με τα κολλήματα της καθε ρομ μέχρι να βρεις μια σωστή.

 

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι king όλο το 90% παίρνει android επειδή ασχολείται με το κινητό κ όλοι θέλουν να το φτάσουν στα όρια του πειράζοντας διάφορα. Ας πούμε η θεία Κατερίνα γουστάρει το android που έχει γτ το ios κ τα wp είναι κλειστά λογισμικα κ είναι βαρετά. Το λογισμικό είναι θέμα γούστου. Αμα γουστάρεις να κανεις πολλά πράγματα και να κόλας σαν να μην υπάρχει αύριο πάρε android. Αν θες κάτι πιο smooth κ πιο λίγες δυνατότητες από ανδροιδ πάρε WP. Κ αυτό με τα ποσοστά κάθε λογισμικού κ λοιπά δε μ λέει κάτι. Μέσα σε αυτά παίζει η διαφήμιση του προϊόντος και τα προβατάκια οι άνθρωποι. Και ένα σύνθημα που όλους μας ενώνει: Μπεεεε!

Όπως έγραψα το wp/ios δεν κανει για χρήστες που θέλουν να πειράζουν το κινητό τους.Για ολους τους αλλους είναι μια χαρά κινητά.Ελάχιστοι είναι οι power users του android και για αυτους είπα οτι δεν κανουν τα κλειδωμένα λειτουργικά.Για το smooth που λες έχω βίντεο με το note 3 με 350+ εφαρμογές και πραγματικό multitasking να είναι όσο πιο smooth γίνετε.Φυσικά και ναυαρχίδες με full απο bloatware έχουν τα lag τους.Δεν φταίνε τα κινητά αλλά οι εταιριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα κινητά της μικρομαλακής και πολύ smooth. Βελτιώνονται συνεχώς και έχουν απίστευτες κάμερες. Αλλά ρε microsoft κάνε κάτι να αποκτήσεις περισσότερες εφαρμογές, λοίπουν πολλές ρε γαμώτο. Αντε να δούμε μπας και το επόμενο μου είναι wp.

Έκαναν κάτι για της εφαρμογές

Λέγεται universal apps και τώρα με τα 10 θα δεις τι θα γίνει με το store ;)

Όπως έγραψα το wp/ios δεν κανει για χρήστες που θέλουν να πειράζουν το κινητό τους.Για ολους τους αλλους είναι μια χαρά κινητά.Ελάχιστοι είναι οι power users του android και για αυτους είπα οτι δεν κανουν τα κλειδωμένα λειτουργικά.Για το smooth που λες έχω βίντεο με το note 3 με 350+ εφαρμογές και πραγματικό multitasking να είναι όσο πιο smooth γίνετε.Φυσικά και ναυαρχίδες με full απο bloatware έχουν τα lag τους.Δεν φταίνε τα κινητά αλλά οι εταιριες

Δεν διαφωνώ για τις εταιρίες και το bloatware

Αλλά να κάτι ακόμα θετικό

Ότι WP και να πάρεις: Lumia, Samsung, HTC, blu κλπ ξέρεις πως δεν θα έχεις bloatware ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είσαι χαζούλης εσύ και πολλοί που τα είχατε (αν τα είχατε) και δεν ξέρατε τα βασικά

Μια χαρά είχαμε data on off από εφαρμογές του store pinned στη start screen.

Πολύ γρήγορος τρόπος.

 

Απλά όπως είπα δεν είχατε ιδέα και δεν θα έχετε μέχρι να ασχοληθείτε πραγματικά.

 

Και γω παλιά του αντροιντ ήμουν και τώρα που έχω λουμια το αντροιντ είναι ανύπαρκτο για μένα.

 

(:

Μα είμαστε στα WP γιατί δεν θέλουμε ρομς!

Θέλουμε να φυγουμε από αυτό το ηλίθιο τρυπάκι.

 

Είναι κάτι διαφορετικό. Σούπερ μοντέρνο. Γρήγορο. Και ο τρόπος που φτιάχνεις την οθόνη έναρξης σου είναι πανέμορφος και διασκεδαστικός.

 

Για αυτό πηγαίνεις στα WP.

 

Αν δε σου αρέσουν τα tiles καλύτερα να μην πάρεις καθόλου και να πάρεις ένα android να βάλεις και ένα θέμα με την hello kitty να το απολαμβάνεις την ελευθερία σου με τα κολλήματα της καθε ρομ μέχρι να βρεις μια σωστή.

 

:)

Δεν έγραψα κάτι αντίθετο.Αν σας αρέσουν τα κλειδωμένα λειτουργικά πάρτε wp.Απλα ας μην παραπλανουμε τον κοσμο λεγοντας οτι ενα wp είναι πιο smooth απο ενα καλο android.Δεν αληθεύει αυτό μετα την JB 4.1.Lolipop 5.1.1 έχω στο note 3 και δεν νομιζω οτι ενα wp με 300+ εφαρμογές θα ηταν πιο smooth.

Έκαναν κάτι για της εφαρμογές

Λέγεται universal apps και τώρα με τα 10 θα δεις τι θα γίνει με το store ;)

Δεν διαφωνώ για τις εταιρίες και το bloatware

Αλλά να κάτι ακόμα θετικό

Ότι WP και να πάρεις: Lumia, Samsung, HTC, blu κλπ ξέρεις πως δεν θα έχεις bloatware ;)

Το κραζω και εγώ αυτό με το bloatware.Για αυτό παντα προτείνω root(όχι custom rom).Είναι ευκολο γρήγορο και βελτιώνει παρα πολύ το κάθε android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αληθεύει αυτό μετα την JB 4.1.Lolipop 5.1.1 έχω στο note 3 και δεν νομιζω οτι ενα wp με 300+ εφαρμογές θα ηταν πιο smooth.

 

 

Aρα συγκρίνεις τη συσκευή, καθώς άλλο harware έχει το Note 3 και άλλο το Μοto E για παράδειγμα.....και btw δες πως τρέχουν τα WP στο Lumia 1520.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγραψα κάτι αντίθετο.Αν σας αρέσουν τα κλειδωμένα λειτουργικά πάρτε wp.Απλα ας μην παραπλανουμε τον κοσμο λεγοντας οτι ενα wp είναι πιο smooth απο ενα καλο android.Δεν αληθεύει αυτό μετα την JB 4.1.Lolipop 5.1.1 έχω στο note 3 και δεν νομιζω οτι ενα wp με 300+ εφαρμογές θα ηταν πιο smooth.

Εδώ δεν κολλάει το Lumia 620 μου με 217 εφαρμογές που είναι low end

Φαντάσου κινητά σαν τα Lumia 930 και 1520 που είναι high end ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή από root και λοιπά είναι αλήθεια δεν έχω στο κινητό μου :P ,

όταν λέμε status bar για να συνεννοούμαστε εννοούμε τα quick actions στο action centre;

Ναι είναι αλήθεια, τα settings μέχρι το Δεκέμβριο τα είχα αμέσως στη διάθεσή μου και μπροστά στην start screen.

lol

 

Λοιπόν κάποιο λάθος κάνετε όσοι ψάχνετε στα Windows phones να έχουν launchers κτλ. Εσείς ψάχνετε την Android version της Microosft.

Δικό σας το πρόβλημα βέβαια γιατί μετά σας φαίνεται απίστευτο να υπάρχουν άλλα λειτουργικά που είναι σφαίρα. Έχετε θεοποιήσει το Android και είστε απόλυτοι στα θετικά και στα αρνητικά του. Ας πούμε λογικό μετά να σας φαίνεται απίστευτο ένα WP που δεν έχει lag ακόμα και φορτωμένο με 300+ apps.

 

Ας πούμε λοιπόν ότι στα τάμπλετ, ήδη αρχίζει και φαίνεται η ανεπάρκεια του Android σε απόδοση και λειτουργίες.

 

(Είδε θέμα με κόσμο το Android fan club και έπεσε με τα μούτρα. :-D )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...