Προς το περιεχόμενο

Επεξεργαστης AMD


Gatoula-niaou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περίεργο αυτό που λες με το φορμάτ. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι το bitcoin που εγκαταστάθηκε μαζί με το utorrent. Έβαλες το utorrent το τελευταίο δίμηνο; Πάντως ένα καθαρισματάκι καλό θα του κάνει έτσι και αλλιώς. Τα λαπτοπ είναι και λίγο περίεργα, αν δε το έχεις ξανακάνει και ιδιαίτερα αν δεν ασχολείσαι με τέτοια πιο καλά να το δώσεις να στο κάνει κάποιος άλλος που ξέρει. Όχι ότι όλοι οι τεχνικοί ξέρουν αλλά είναι μερικοί που μπορείς να τους εμπιστευθείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πήγα σε τεχνικό και το έκανε τώρα τι εκανε δεν ξέρω, ναι έχω το avast!


έχω bit torrent όχι μtorrent

πάνω κάτω το ίδιο είναι.. απλά μου είχαν πει ότι γα τα win 8.1 το bit ήταν καλύτερο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πάνω σε γραφείο τον έχω σχεδόν πάντα!!!
εμμ έχει τύχει να μου δείχνει 75 βαθμούς έχει τύχει και 85!!!

 

 

 

Οι mobile της AMD αλλά πλέον και της INTEL έχουν όριο λειτουργίας του 100C

 

Ρίξε ένα καθάρισμα πάντως. Κακό δεν κάνει.

 

Όταν ο επεξεργαστής είναι κάτω από αυτό το όριο, το ανεμιστηράκι της ψύκτρας ρίχνει στροφές , με αποτέλεσμα ακόμα και σε idle να έχεις περίπου 70C .

 

Όταν loadaρεις το ανεμιστήρι ανεβάζει στροφές και η εταιρία έχει φτιάξει την ψύκτρα ώστε εκεί να κρατά την θερμοκρασία κάτω από τους 100C .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λάπτοπ φίλε μου δεν κρυώνει με το φορματ.

Πρέπει να το κάνεις όλο κομματάκια και να το καθαρίσεις μέσα. Από την ψηκτρα του επεξεργαστή μαζί με αντικατάσταση παστας μεχρι Όλες τις πλακέτες και τα καπάκια απ την σκόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λάπτοπ φίλε μου δεν κρυώνει με το φορματ.

Πρέπει να το κάνεις όλο κομματάκια και να το καθαρίσεις μέσα. Από την ψηκτρα του επεξεργαστή μαζί με αντικατάσταση παστας μεχρι Όλες τις πλακέτες και τα καπάκια απ την σκόνη.

 
 
Μα δεν το έκανα φορμάτ επειδη ανεβαζει θερμοκρασιες!!!!!! 
Το εκανα φορματ επειδη ψιλοκολαγε!!!! 
Μετα το φορματ αρχεισε να ανεβαζει θερμοκρασιες...... και να μου κανει κατι περιεργα κολληματακια!!! 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν  βρεις κατι να το φυσηξεις λιγο θα ηταν μια πρωτη κινηση. Για να το ανοιξεις για καθαρισμα δεν ειναι ευκολο.επισης οταν παιζεις παιχνιδια λογικο ειναι να ψηνετε παραπανω λογω οτι δουλευει ολο το λαπτοπ στο Full.ειδικα τα απλα μοντελα hp παντα ηταν λιγο χαλια σε θεματα θερμοκρασιων.επισης οσο μπαινουμε καλοκαιιρι σκεψου οτι η θερμοκρασια του χωρου σου ανεβαινει οποοτε και στο λαπτοπ θα βλεπεις παραπανω θερμοκρασια λιγακι.δεν ξερω σε τι ορια εφτανε πριν η cpu σε θερμοκρασια και σε τι τωρα.επισης τι περιεργα κολληματακια κανει?

αν τωρα ο τεχνικος σου περασε παραπανω προγραμματα μπορει να εχει λιγο παραπανω Cpu usage οποτε και λιγο παραπανω Temps.πριν οταν επαιζες παιχνιδια παλι ζεστενοταν?προσπαθω να καταλαβω τις διαφορες πριν και μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, οταν παιζω games ανεβαινει κατα 3 με 5 βαθμους.
Τωρα οσον αφορα το θεμα καλοκαιρι - χειμωνας, Συμβαινει κατι το τρελο. Το χειμωνα ανεβαζει θερμοκρασια και το καλοκαιρι ειναι σχετικα χαμηλη θερμοκρασια. Εκτος και εαν ειναι στον ηλιο
:P 

Τα κολληματακια που μου κανει ειναι οτι αργει να αρχισει η αναπαραγωγη της ταινιας - τραγουδιου.

Δν γνωριζω αν ο τεχνικος εχει περασει κατι παραπανω ή οχι. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, οταν παιζω games ανεβαινει κατα 3 με 5 βαθμους.

Τωρα οσον αφορα το θεμα καλοκαιρι - χειμωνας, Συμβαινει κατι το τρελο. Το χειμωνα ανεβαζει θερμοκρασια και το καλοκαιρι ειναι σχετικα χαμηλη θερμοκρασια. Εκτος και εαν ειναι στον ηλιο :P 

Τα κολληματακια που μου κανει ειναι οτι αργει να αρχισει η αναπαραγωγη της ταινιας - τραγουδιου.

Δν γνωριζω αν ο τεχνικος εχει περασει κατι παραπανω ή οχι. :) 

τα κολληματακια μπορει να ειναι οτι τρεχει και πολλα πραγματα ταυτοχρονα για αυτο να τα κανει.ποιος ξερεει τι μπορει να εχει περασει ο τεχνικος.παντως και το Fan καλο θα ηταν να καθαριστει λιγακι.avast ελπιζω να σου βαλε μονο antivirus και οχι ολη την suite.κατω δεξια εκει που ειναι η ωρα ελπιζω να μην φορτωνει 200 εικονιδια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω υποψιαστεί τρέχει πολλά προγράμματα!!!

Mου εχει περάσει μέσα και ένα προγραμα που λέγετε python αλλά δεν ξέρω καν τη είναι!!

Σε τη χρησιμεύει αυτό το πρόγραμα το python??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το έχω υποψιαστεί τρέχει πολλά προγράμματα!!!
Mου εχει περάσει μέσα και ένα προγραμα που λέγετε python αλλά δεν ξέρω καν τη είναι!!
Σε τη χρησιμεύει αυτό το πρόγραμα το python??

 

gatoula-gav η Python ειναι γλωσσα προγραματισμου.τωρα γιατι την περασε δεν ξερω.θα ηταν καλο καποια προγραμματα αμα δεν τα κανεις Use να τα σβησεις απο το add-remove programs.  ο καθενας οτι να περναει μεσα μετα απο format.επισης αν εχει βαλει και firewall τζαμπα φορτο στο λαπτοπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με το format στα διαφορα μαγαζια δεν το εχω καταλαβει... ποτε μα ουτε 1 φορα δεν εχει μεινει καποιος ευχαριστημενος απο τους γνωστους μου. ολο βαζουν διαφορα χωρις να ρωτησουν και γενικα ειναι για ξυλο. ορεξη να εχεις να κανεις format σε συγγενεις ασχετους... :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι μια νοοτροπια να βαλουμε τα παντα να τα εχει  ο πελατης μεσα.παντα οτι format εχω κανει σε φιλο κτλ του εβαζα τα Minimum και μετα τον ρωτουσα αν θελει κατι αλλο.μερικοι οτι βρουν το βαζουν ΜΗΠΩΣ και χρειαστει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...