Προς το περιεχόμενο

[Mobile Power Bank] Xiaomi 10400mAh @ GEARBEST $15.39


VirusKennen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Αν διαβαζες το Location μου θα ηξερες οτι δεν διαμενω Ελλαδα (και εδω εχω μεταφορικα)

 

Ενταξει, αυτο ειναι ασχετο εντελως με αυτό που σου ειπαν. Όταν γραφεις "εχει μεταφορικα 2 δολαρια φιλε μου" στον αλλον για να τον διορθωσεις, εχεις εσυ το λαθος. 

 

Aκομα και αν εχει μεταφορικα για την χωρα σου (που κατά πασα πιθανοτητα δεν εχει, δεν ξερω αν διαβασες αυτό που σου προτεινε ο συμφορουμιτης για να σε βοηθησει η απλα απαντησες χωρις), δεν αλλαζει κατι, ειμαστε Ελληνικο φορουμ και οι χρεωσεις μεταφορικων οπου αναφέρονται είναι για την Ελλαδα και όχι για άλλες χωρες. Μην μπερδευουμε λοιπον (οσο γινεται) τον κοσμο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 334
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να κάνω μια γενικότερη ερώτηση:

Αν αγοράσω μια τέτοια power bank(ειτε αυτό ειτε οποιοδήποτε άλλο μοντέλο), αλλά μετα το χρησιμοποιώ μονο μια-δυο φορες το εξάμηνο, τοτε ποσο καλη θα είναι η απόδοση του power bank; Μήπως πεσει η απόδοση λόγω αχρηστειας, κ δεν φορτίζει τόσο πολύ όσο πριν; Αν ναι, τοτε ποσο μεγάλη είναι η πτώση της απόδοσης;

 

Επίσης,ποια είναι -στο περίπου- η διαρκεια ζωής μιας καλής power bank; Στα ποσά χρόνια χάνει την αποθηκευτική της δυνατότητα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λογικά αύριο παραλαμβάνω.. Από προχθές μπήκε αεροδρόμιο συστημένα.. Λογικά σήμερα κυριακή βράδυ θα έρθει θεσσαλονίκη και από αύριο ειδοποιήηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μενα απάντησαν ότι παρέλαβαν 100 κομμάτια και θα σταλεί η παραγγελία μου σύντομα.

Μακάρι Γιατί πραγματικα με είχαν ενοχλήσει οι απαντήσεις τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic

 

Ενταξει, αυτο ειναι ασχετο εντελως με αυτό που σου ειπαν. Όταν γραφεις "εχει μεταφορικα 2 δολαρια φιλε μου" στον αλλον για να τον διορθωσεις, εχεις εσυ το λαθος. 

 

Aκομα και αν εχει μεταφορικα για την χωρα σου (που κατά πασα πιθανοτητα δεν εχει, δεν ξερω αν διαβασες αυτό που σου προτεινε ο συμφορουμιτης για να σε βοηθησει η απλα απαντησες χωρις), δεν αλλαζει κατι, ειμαστε Ελληνικο φορουμ και οι χρεωσεις μεταφορικων οπου αναφέρονται είναι για την Ελλαδα και όχι για άλλες χωρες. Μην μπερδευουμε λοιπον (οσο γινεται) τον κοσμο...

 

 Και εγω για αυτο του εγραψα οτι για Τσεχια εχει μεταφορικα.. αν ξερει αλλο σιτε. Και ειμαι ΕΛΛΗΝΑΣ ασχέτως που μενω τσεχια. Αρα δεν μπερδεψα κανεναν.. του ειπα οτι δεν μενω ελλαδα και τελος. Δεν νομιζω ΚΑΝΕΙΣ να μπερδεύτηκε. (και δεν βλεπω και τον λογο)

 

Το αν το υπογραμισμενο δεν θα το σχολιασω (Classic you) ... οσο για το αλλο ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ πιθανότητα δεν εχει  και το αν απαντησα ΧΩΡΙΣ να διαβασω ασε να το ξερω καλύτερα. Δεν χρειαζομαι της Υποθεσεις σου (που παντα ειναι αρνητικες φυσικα).

 

 

 

 

Και σου ξαναλέω φιλικά αν διάβαζες το πρώτο ποστ ξέρεις πως να βγάλεις τα μεταφορικά :P
Δεν πληρώνεις μεταφορικά αλλά το tracking number 1.99$

 

Έχω κάνει αγορά και από Σερβία όταν ήμουν για φίλο οπότε δεν νομίζω να διαφέρει και σε σένα κάτι....

 

Η τσεχια (δεν ξερω αν αλλες ΕΕ χωρες) αν δεν ερθει κατι με tracking που εχει μπαταριες μεσα επιστρεφεται..  δεν αρκει το απλο shipping. Τους εστειλα μαιλ και μου εκαναν gift το tracking :) Ευχαριστω φιλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια γενικότερη ερώτηση:

Αν αγοράσω μια τέτοια power bank(ειτε αυτό ειτε οποιοδήποτε άλλο μοντέλο), αλλά μετα το χρησιμοποιώ μονο μια-δυο φορες το εξάμηνο, τοτε ποσο καλη θα είναι η απόδοση του power bank; Μήπως πεσει η απόδοση λόγω αχρηστειας, κ δεν φορτίζει τόσο πολύ όσο πριν; Αν ναι, τοτε ποσο μεγάλη είναι η πτώση της απόδοσης;

 

Επίσης,ποια είναι -στο περίπου- η διαρκεια ζωής μιας καλής power bank; Στα ποσά χρόνια χάνει την αποθηκευτική της δυνατότητα;

δεν ξερω τι ισχυει για τα powerbank, ξερω οτι για τις μπαταριες λιθιου (τετοιες δεν περιεχει; ) πρεπει να τις φορτιζεις (και αποφορτιζεις) καθε τοσο για να μην χασουν αποδοση, μια φορα το μηνα πανω κατω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο ειναι να μπει στο 1ο ποστ το λινκ που μπορουμε να δουμε αν ειναι οντως αυθεντικο το προιον ή οχι...

btw αυτο ειναι το λινκ επειδη καποιοι το ζητησαν

 

http://www.mi.com/verify/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι ισχυει για τα powerbank, ξερω οτι για τις μπαταριες λιθιου (τετοιες δεν περιεχει; ) πρεπει να τις φορτιζεις (και αποφορτιζεις) καθε τοσο για να μην χασουν αποδοση, μια φορα το μηνα πανω κατω

Εγώ ξέρω πως τις μπαταρίες λιθίου, όταν τις έχεις σε αποθήκευση είναι καλό να τις έχεις φορτισμένες περίπου στο 40%.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...