Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 είναι η τελευταία μεγάλη έκδοση των Windows


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από απίθανο εώς πολύ χλωμό το βρίσκω...

Προσωπικά έχω εγκαταστήσει Ubuntu και Opensuse στο Home Desktop και αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι η HD4850 δεν έπαιζε σωστά με τους drivers όλα καλά για Home Office, Music,Videos, Internet κτλ...Από games niet!

Τώρα που ετοιμάζομαι για GPU Upgrade από πλευράς linux η gtx 960 φαντάζει καλή αγορά αντί της r9 285!

Στην πεθερά μου έχω εγκαταστήσει το Opensuse σε athlon xp 2600+ με 2 gb ddr1 και μια χαρά κάνει αυτά που θέλει στο Internet! Της έδειξα τα 25 κλικ που χρειάζεται συνολικά...Τα έγραψε στο τετράδιο και δεν με έχει ενοχλήσει εδώ και 2 χρόνια με το όλο θέμα του υπολογιστή!

Στη μητέρα μου αγοράσαμε laptop με windows 8.1 της πλάκας τα οποία δεν είχα δουλέψει ποτέ!Της έδειξα και εκείνης τα 25 κλικ με σημειώσεις στο τετράδιο και τέλος!

Μόνο τα Updates κοιτάζω στον υπολογιστή τους όποτε έχω χρόνο!Και οι δύο τους τα ίδια πράγματα...Google, Καιρό και Skroutz!

Απλά πρέπει να σου δείξει ο κατάλληλος άνθρωπος με υπομονή κάποια πράγματα!

Το ίδιο συνέβει και με εμένα στο 1994 όταν πήρα το πρώτο pc με Ms Dos. Μου έδειξε κάποιος και μετά από λίγο καιρό μόνος μου! Και τότε ήταν πιο δύσκολα τα πράγματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην παρεξηγείσαι! Καμία συμπάθεια για την πολυεθνική εταιρεία, αλλά "μονοπώλειο" δεν είναι. Χρήστης από το MSDOS και το 1989, γνωρίζω τι εστι MS πολύ καλά.

Το σχόλιο μου είναι γιατί διαβάζω στο forum πολλούς "παλλικαρισμούς" από χρήστες, αλλά αν δεν ήταν η microsoft με τα windows, τότε η διάδοση των προσωπικών υπολογιστών στον κόσμο (πλην ΗΠΑ) θα είχε καθυστερήσει μια 15ετία (1992-2007) με ευθύνη της apple!

Όσο για τη "συνδρομή", είχα προβλέψει από το 2000 (!) ότι η ms κάποια στιγμή και αφού η πλειοψηφία των χρηστών εξοικειωθεί με windows & office, θα το γυρίσει σε συνδρομητικό μοντέλο. Γι' αυτό και τόση "ανοχή" στην "πειρατεία". Βλέπεις, η ms δεν πουλάει hardware με κέρδος 10.000%, άρα από κάπου θα πρέπει να βγάλει λεφτά. Και όπως συμβαίνει με τη nova, αν η "υπηρεσία" έχει λογική τιμή και value, γιατί όχι και μια μικρή "συνεισφορά";

Στα υπόλοιπα συμφωνώ...

 

Μονοπώλιο η Μ$ φυσικά και δεν είναι. Απλά κατέχει το 90,93% της αγοράς των desktop. Και όχι και "ανοχή" στην "πειρατεία", αν δεν υπήρχε πειρατεία δεν θα υπήρχε καν Μ$ σήμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η apple υπαρχει εδω και καιρο, με μικρο ποσοστο αλλα μεγαλα κερδη. Συμφωνα με οσα διαβαζω κατα καιρους σε sites οπως και το παρον, κερδη μεγαλυτερα απο τη MS.

 

Το linux εδω και πολλα χρονια επισης ειναι γνωστο σε μεγαλο μερος του κοινου. Μπορει να μην το εχουν δουλεψει ολοι αλλα πλεον αμα ρωτησεις τυχαια κοσμο θα σου πουν οτι το εχουν ακουστα.

Ελευθερο και δωρεαν αλλα με το ελαχιστο ποσοστο που ειχε παντα. Ειτε γιατι ο κοσμος τελικα ειναι ευχαριστημενος με αυτο που ηδη εχει ειτε γιατι το δοκιμαζουν και βλεπουν οτι σε καποια σημεια δεν ικανοποιει

 

Αμα μετα απο τοσα χρονια και αφου πλεον υπαρχουν εναλλακτικες ακομα εχει τοσο μεγαλο ποσοστο, ε κατι θα κανει καλα και η MS. Δεν ειναι ολα marketing.

 

Οσο για το αν δεν υπηρχε πειρατεια δεν θα υπηρχε MS, πιθανως.

Επισης αν δεν υπηρχε το MSDOS και η δυνατοτητα να εγκατασταθει σε μη IBM, δεν θα υπηρχε η ολη βιομηχανια των ΙΒΜ συμβατων με σχερικα χαμηλο κοστος. Και αν δεν υπηρχαν οι συμβατοι, πολυ πιθανως το linux (ο πυρηνας) να μην υπηρχε και κατα συνεπεια τα GNU λειτουργικα να παραμεναν στο περιθωριο μεχρι σημερα.

Πολλα αν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι χρησιμοποιήσες τα 8.1 και κατέληξες να μη σου αρέσουν και τα 10αρια (που δεν κυκλοφόρησαν ακόμα). Και δεν υπάρχουν και "πολλοί άλλοι" όπως φαντάζεσαι που να θέλουν να παραμείνουν για πάντα σε λειτουργικό 10ετίας. Εκτός και αν χρησιμοποιείς κινητό "με κουμπάκια" ακόμη...

Όσο για τη συνδρομή, δε φαντάζομαι να πιστεύεις ότι κάνεις "χάρη" στη microsoft που χρησιμοποιείς "πειρατικό" το λογισμικό της (7αρια). Η microsoft "θα τολμήσει" γιατί έτσι κι αλλιώς δε βγάζει τίποτα από εσένα και δε θα της λείψεις ;-)

Και αν ήταν να πας στο Linux, θα είχες πάει από καιρό (αλλά είναι αυτό το 10%)...

Ότι να 'ναι και μπόλικη ειρωνεία βλέπω.

 

Και τα 8.1 χρησιμοποίησα πολύ, και τα 10άρια εδώ και μήνες. Και ΔΕΝ μου αρέσει το metro, λυπάμαι που σε στενοχωρώ. Και εδώ μέσα ακόμα, υπάρχουν και πολλοί άλλοι σαν εμένα.

 

Ποιος σου είπε ότι εχω τα 7άρια πειρατικά; Μαζί μου είσαι;

 

Την συνδρομή της να την χαίρεται η Microsoft, όπως να χαίρεται και τα κορόιδα που θα την πληρώνουν (άποψή μου, όποιος πληρώνει συνδρομή σε λειτουργικό, είναι κορόιδο).

 

Το Linux το χρησιμοποιώ παράλληλα εδώ και χρόνια, τα 7άρια είναι πιο βολικά, αλλά πολύ εύκολα γυρνάω στο Linux αν εφαρμοστούν οι συνδρομές.

 

Καλό θα είναι ο καθένας να μιλάει για τον εαυτό του και να μην κάνει υποθέσεις για τους άλλους, που δεν γνωρίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Microsoft δεν είχε φροντίσει κάποια στιγμή να μπλοκάρει dual boot Windows με Linux;

 

Ας με βοηθήσει κάποιος γιατι κάπως ετσι το θυμαμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερχονται εποχές linuxένδοξες ! :-D

 

Από το linux λείπει μόνο το gaming .... Σιγά σιγά με τα vulcan και την androidή υποβοήθηση βλέπω να έρχεται και αυτό .

 

Οπότε MS τέλος.... Και ας κρατήσει την συνδρομητική της για τα κορόιδα .... Αρκετή αφαίμαξη έχει κάνει έως τώρα για το τίποτα ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πρωτοποριακό σαν σκεψη....θα βγαζει windows 10 , 10.1, 10.2.x,10.3.x κτλ  και θα τους δίνει και κωδικές ονομασίες....

Mεγάλα μυαλα εχει τελικά  η microsoft....

Πως το σκεφτήκανε αυτό άραγε? Πρέπει να είχανε θεία εμπνευση....

ελεγα και εγώ...δεν μπορεί να μείνουν μόνο στο 10,θα προχωρήσουν και στα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έχω εγκαταστήσει Ubuntu και Opensuse στο Home Desktop και αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι η HD4850 δεν έπαιζε σωστά με τους drivers όλα καλά για Home Office, Music,Videos, Internet κτλ...Από games niet!

Τώρα που ετοιμάζομαι για GPU Upgrade από πλευράς linux η gtx 960 φαντάζει καλή αγορά αντί της r9 285!

Στην πεθερά μου έχω εγκαταστήσει το Opensuse σε athlon xp 2600+ με 2 gb ddr1 και μια χαρά κάνει αυτά που θέλει στο Internet! Της έδειξα τα 25 κλικ που χρειάζεται συνολικά...Τα έγραψε στο τετράδιο και δεν με έχει ενοχλήσει εδώ και 2 χρόνια με το όλο θέμα του υπολογιστή!

Στη μητέρα μου αγοράσαμε laptop με windows 8.1 της πλάκας τα οποία δεν είχα δουλέψει ποτέ!Της έδειξα και εκείνης τα 25 κλικ με σημειώσεις στο τετράδιο και τέλος!

Μόνο τα Updates κοιτάζω στον υπολογιστή τους όποτε έχω χρόνο!Και οι δύο τους τα ίδια πράγματα...Google, Καιρό και Skroutz!

Απλά πρέπει να σου δείξει ο κατάλληλος άνθρωπος με υπομονή κάποια πράγματα!

Το ίδιο συνέβει και με εμένα στο 1994 όταν πήρα το πρώτο pc με Ms Dos. Μου έδειξε κάποιος και μετά από λίγο καιρό μόνος μου! Και τότε ήταν πιο δύσκολα τα πράγματα!

Πόσους άλλους όμως ξέρεις που έκαναν κάτι τέτοιο; Καλώς ή κακώς τα windows έχουν γίνει καθεστώς, δεν κάθεται ο άλλος (πόσο μάλλον ο ψιλοάσχετος) να μπλέξει με Linux κλπ....και προσωπικά δεν βλέπω να αλλάζει αυτό τα επόμενα χρόνια. Θα δείξει όμως :)

Τι πρωτοποριακό σαν σκεψη....θα βγαζει windows 10 , 10.1, 10.2.x,10.3.x κτλ  και θα τους δίνει και κωδικές ονομασίες....

Mεγάλα μυαλα εχει τελικά  η microsoft....

Πως το σκεφτήκανε αυτό άραγε? Πρέπει να είχανε θεία εμπνευση....

ελεγα και εγώ...δεν μπορεί να μείνουν μόνο στο 10,θα προχωρήσουν και στα υπόλοιπα.

Λες οι κωδικές ονομασίες να είναι από αιλουροειδή;; :P :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μια διαφορά με την Apple & Microsoft! Η μία παράγει το δικό της hardware pc, tablet, smartphone, laptops και η άλλη xbox, hybrid laptops, tablet, smartphones!

 

Δηλαδή η διαφορά είναι πως δεν έχουμε win branded pc;

 

To μελλον ειναι στο android παιδια  apple πανακριβη διχως games windows υπηρεσια με το μηνα ή το ετος οποτε γτπ Ενα αντροιντ για πσ θελουμε και ανεξαρτητο απο τη γοουγλου

 

Ευτυχισμένο το 2011.

 

 

 

Το linux εδω και πολλα χρονια επισης ειναι γνωστο σε μεγαλο μερος του κοινου. Μπορει να μην το εχουν δουλεψει ολοι αλλα πλεον αμα ρωτησεις τυχαια κοσμο θα σου πουν οτι το εχουν ακουστα.

Ελευθερο και δωρεαν αλλα με το ελαχιστο ποσοστο που ειχε παντα. Ειτε γιατι ο κοσμος τελικα ειναι ευχαριστημενος με αυτο που ηδη εχει ειτε γιατι το δοκιμαζουν και βλεπουν οτι σε καποια σημεια δεν ικανοποιει

 

Αμα μετα απο τοσα χρονια και αφου πλεον υπαρχουν εναλλακτικες ακομα εχει τοσο μεγαλο ποσοστο, ε κατι θα κανει καλα και η MS. Δεν ειναι ολα marketing.

 

 

Έχω μια διαφορετική άποψη..

 

Aγορά νέου υπολογιστή

 

Έτοιμο build

 

99% θα πάρεις και win

 

laptop

 

99.9% θα πάρεις και win

 

Custom

 

10% θα πάρεις και win,99% θα του περάσεις μετά.

Είτε πρόκειται για δικό σου μηχάνημα,και θες να παίξεις,είτε για το pc της μαμάς,και δεν έχεις ασχοληθεί με linux γιατί δε σε ένοιαξε και ποτέ να μάθεις τι τρέχει πίσω από το λειτουργικό σου,και κάτι ,κάπου άκουσες/διάβασες σε ένα φόρουμ το 2005 και τα κοροιδεύανε.

Τσάμπα είναι εξ'άλλου τα παράθυρα..

 

Enterprise server

 

90% θα πάρεις win.Αυτά σου δίδαξαν στη σχολή,με την ευγενική χορηγία της ms,που να ασχολείσαι με linux,έτσι και αλλιώς υποστήριξη θα αγοράσεις και στις δύο περιπτώσεις.

 

Aν δεν έχεις ιδέα από υπολογιστές,ποιος υπάλληλος του πλαισίου,θα σου πει βάλε λίνουξ που είναι πιο εύκολα;Να πουλήσει θέλει.

Ποιος συνοικιακός μαγαζάτορας θα προτείνει λίνουξ σε πελάτη,και θα χάσει το 30άρι του στησίματος,πέρασμα drivers;Πως θα κολλήσει κανά ιό,να πετάξει καμμιά μπλε οθόνη,να κρασάρει σε καμμιά αναβάθμιση,να σου ζητήσει λίγη ραμ ακόμα σε δύο χρόνια;

Να στο κάνει άχρηστο σε 5 να πάρεις καινούριο..βάλε λινουξ θα σου πει;Έλα να φτιάξουμε άλλο,δε τραβάει πια ,θα πει..

 

Ολόκληρη βιομηχανία που συντηρεί τον εαυτό της, είναι τα win.Από το στήσιμο,μέχρι την υποστήριξη.

 

Το λες και marketing..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Συμφωνώ σε όλα και προσθέτω ότι προσωπικά το λέω κι ευκολία. (ίσως είναι θέμα συνήθειας, γι'αυτό λέω προσωπικά, αν και νομίζω ισχύει για πολλούς)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^

Έβαλα προχθές lxle,που τυχαία τα είχα στο στικάκι μου,στον υπολογιστή του μηχανικού μου ,στο μαγαζί,γιατί δεν έβρισκα τα vista,τα οποία είχε 4 χρόνια και σερνόντουσαν,+ κάτι είχε κρασάρει και δεν περνούσε κάποιες ενημερώσεις .net,για τα οποία είχε κλειδί.

Μόνο σε torrent,και αυτό σε 8 ώρες..Η ms έχει μόνο το sp2 στο σάιτ.

Με την σύμφωνη γνώμη του βέβαια,και μετά από την μοναδική του ερώτηση"θα μπαίνω ίντερνετ και θα ανοιγώ τα manual σε pdf όπως τώρα;"

 

Σε 15 λεπτά εγκατάσταθηκαν,σε 25 είχα βάλει vlc,k3b,vuze,chrome που τον προτιμάει..,είχαν ρυθμιστεί αυτά,και τον proprietary της nv..και είχα κάνει και την αναβάθμιση της έκδοσης+updates...για ποια ευκολία των win μιλάμε;

Στο next,next,adware,next,adware,next,finish;

Ακόμα θα πέρναγα updates..αν τα κατάφερνα και έβρισκα drivers ενημερωμένους.

 

 

Αν τα παιχνίδια δεν βγαίναν .exe,το παραμύθι θα είχε τελειώσει.Και επειδή εκεί πάει,φαίνεται να το παίρνει χαμπάρι,και εγκαταλείπει το πλοίο,προσπαθώντας να πιάσει τη mobile αγορά,στην οποία άργησε τραγικά να μπει.

Για αυτό αγόρασε μεγάλη εταιρεία του χώρου,για αυτό άλλαξε ui,μπας και μαζέψει το χαμένο έδαφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^

Έβαλα προχθές lxle,που τυχαία τα είχα στο στικάκι μου,στον υπολογιστή του μηχανικού μου ,στο μαγαζί,γιατί δεν έβρισκα τα vista,τα οποία είχε 4 χρόνια και σερνόντουσαν,+ κάτι είχε κρασάρει και δεν περνούσε κάποιες ενημερώσεις .net,για τα οποία είχε κλειδί.

Μόνο σε torrent,και αυτό σε 8 ώρες..Η ms έχει μόνο το sp2 στο σάιτ.

Με την σύμφωνη γνώμη του βέβαια,και μετά από την μοναδική του ερώτηση"θα μπαίνω ίντερνετ και θα ανοιγώ τα manual σε pdf όπως τώρα;"

 

Σε 15 λεπτά εγκατάσταθηκαν,σε 25 είχα βάλει vlc,k3b,vuze,chrome που τον προτιμάει..,είχαν ρυθμιστεί αυτά,και τον proprietary της nv..και είχα κάνει και την αναβάθμιση της έκδοσης+updates...για ποια ευκολία των win μιλάμε;

Στο next,next,adware,next,adware,next,finish;

Ακόμα θα πέρναγα updates..αν τα κατάφερνα και έβρισκα drivers ενημερωμένους.

 

 

Αν τα παιχνίδια δεν βγαίναν .exe,το παραμύθι θα είχε τελειώσει.Και επειδή εκεί πάει,φαίνεται να το παίρνει χαμπάρι,και εγκαταλείπει το πλοίο,προσπαθώντας να πιάσει τη mobile αγορά,στην οποία άργησε τραγικά να μπει.

Για αυτό αγόρασε μεγάλη εταιρεία του χώρου,για αυτό άλλαξε ui,μπας και μαζέψει το χαμένο έδαφος.

 

Έχω βάλει lxle σε ένα αρχαίο pc που έχω, που το λειτουργώ ελάχιστα. Με win XP ψιλοέπαιζε αλλά δεν αφήνεις τα XP πάνω. Αφού έψαξα αρκετά τι να του περάσω για να παίζει καλά και δοκίμασα και διάφορες distro πέτυχα αυτή. Το pc, παίζει τέλεια, χωρίς να εγκαταστήσω ή να πειράξω απολύτως τίποτα μετά την εγκατάσταση. Είναι γύρω στα 7GB στο δίσκο και έχουν προ-εγκατεστημένα LibreOffice, audacity, GIMP, Steam και της Παναγίας τα μάτια! Τα Windows, είναι πολύ πολύ πολύ πιο βαριά, είναι τουλάχιστον 10GB στο δίσκο μετά την εγκατάσταση και τα μισό hardware δεν λειτουργεί γιατί δεν έχει καν drivers μέσα και πρέπει να τους περάσεις με το χέρι και δεν έχει σχεδόν κανένα χρήσιμο πρόγραμμα προ-εγκατεστημένο.

 

10/10 would install again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^

Έβαλα προχθές lxle,που τυχαία τα είχα στο στικάκι μου,στον υπολογιστή του μηχανικού μου ,στο μαγαζί,γιατί δεν έβρισκα τα vista,τα οποία είχε 4 χρόνια και σερνόντουσαν,+ κάτι είχε κρασάρει και δεν περνούσε κάποιες ενημερώσεις .net,για τα οποία είχε κλειδί.

Μόνο σε torrent,και αυτό σε 8 ώρες..Η ms έχει μόνο το sp2 στο σάιτ.

Με την σύμφωνη γνώμη του βέβαια,και μετά από την μοναδική του ερώτηση"θα μπαίνω ίντερνετ και θα ανοιγώ τα manual σε pdf όπως τώρα;"

 

Σε 15 λεπτά εγκατάσταθηκαν,σε 25 είχα βάλει vlc,k3b,vuze,chrome που τον προτιμάει..,είχαν ρυθμιστεί αυτά,και τον proprietary της nv..και είχα κάνει και την αναβάθμιση της έκδοσης+updates...για ποια ευκολία των win μιλάμε;

Στο next,next,adware,next,adware,next,finish;

Ακόμα θα πέρναγα updates..αν τα κατάφερνα και έβρισκα drivers ενημερωμένους.

 

 

Αν τα παιχνίδια δεν βγαίναν .exe,το παραμύθι θα είχε τελειώσει.Και επειδή εκεί πάει,φαίνεται να το παίρνει χαμπάρι,και εγκαταλείπει το πλοίο,προσπαθώντας να πιάσει τη mobile αγορά,στην οποία άργησε τραγικά να μπει.

Για αυτό αγόρασε μεγάλη εταιρεία του χώρου,για αυτό άλλαξε ui,μπας και μαζέψει το χαμένο έδαφος.

Διαφωνώ σε όλα (ειδικά στην τελευταία παράγραφο, αφού εγώ βλέπω ότι με την ενοποίηση που πάει να γίνει θα αυξήσει κι άλλο το ποσοστό της) αλλά δεν πειράζει, ο καθένας έχει την άποψή του και φυσικά βολεύεται διαφορετικά! Καλό είναι να υπάρχουν επιλογές! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βάλει lxle σε ένα αρχαίο pc που έχω, που το λειτουργώ ελάχιστα. Με win XP ψιλοέπαιζε αλλά δεν αφήνεις τα XP πάνω. Αφού έψαξα αρκετά τι να του περάσω για να παίζει καλά και δοκίμασα και διάφορες distro πέτυχα αυτή. Το pc, παίζει τέλεια, χωρίς να εγκαταστήσω ή να πειράξω απολύτως τίποτα μετά την εγκατάσταση. Είναι γύρω στα 7GB στο δίσκο και έχουν προ-εγκατεστημένα LibreOffice, audacity, GIMP, Steam και της Παναγίας τα μάτια! Τα Windows, είναι πολύ πολύ πολύ πιο βαριά, είναι τουλάχιστον 10GB στο δίσκο μετά την εγκατάσταση και τα μισό hardware δεν λειτουργεί γιατί δεν έχει καν drivers μέσα και πρέπει να τους περάσεις με το χέρι και δεν έχει σχεδόν κανένα χρήσιμο πρόγραμμα προ-εγκατεστημένο.

 

10/10 would install again

Εχω βάλει το react OS δοκιμαστικά σε VMware. Κατέβασα την έκδοση για VMware και ειπα να δω πως ειναι. Χωρις να ψάξω αρκετά έβαλα το Firefox 37 την x86 έκδοση ,σε ελάχιστο χρόνο και μου φάνηκε οτι είχα windows 2000 που έτρεχαν σε σημερινό hardware. Λέω μάλλον θα εχει κανα 2 GB ram σεταρισμένο. Ανοίγω τα settings και τι να δω....512 mb ram. Εντάξει λέω αυτό ειναι το τέλος του windows....

ΥΓ. Αν προχωρήσει βέβαια ίσως ειναι και το τέλος του Linux...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ σε όλα (ειδικά στην τελευταία παράγραφο, αφού εγώ βλέπω ότι με την ενοποίηση που πάει να γίνει θα αυξήσει κι άλλο το ποσοστό της) αλλά δεν πειράζει, ο καθένας έχει την άποψή του και φυσικά βολεύεται διαφορετικά! Καλό είναι να υπάρχουν επιλογές! :)

 

Κάτσε γιατί σε χάνω..διαφωνείς σε τι;

Πως σε μισή ώρα έχεις στημένο μηχάνημα με linux,ενώ σε win,θα φας ώρες,μόνο και μόνο για το λειτουργικό;

Μικρό μου τρολ..

 

Θα αυξήσει το ποσοστό της,που;Στο desktop;

Θα πρέπει να φύγει κόσμος από το android,να πάει σε winphone,και να μην έχει και win στο pc ήδη...χλωμό..

Θα τραβήξει κόσμο από την apple;Βοηθάει σίγουρα ο ποσοστιαία υψηλός τεχνολογικός αναλφαβητισμός των mac users στη μετάβαση,αλλά έχουν μια ιδιαίτερη αγάπη στην εταιρεία που τους τα έκανε όλα πιο εύκολα και από τη ms .

Από το linux;Mε ανοικτό .net,παιχνίδια,ικανότητα "τρέχω μέχρι και σε πατάτα :-D ",και android συγγενή,μοιάζει καλή εποχή να του δώσεις κομμάτι στο σκληρό και όχι να το βγάλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...