Προς το περιεχόμενο

αγορα drone/quadcoper 30 ευρω


koularasss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια εταιρια ειχε βγαλει για πρωταπριλιατικη φαρσα κάτι μικρα drones τα οποια ομως υπηρχαν και κανονικα απο αλλη εταιρια στο ebay και κοστιζαν καπου στην τιμη που αναφερω αλλα δν θυμαμαι πως λεγονται.

Μπορει κανεις να προτεινει κανενα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε διαγωνισμό που είχε το μαγαζί reportspam στο FB, κέρδισα ένα μικρό drone και είναι καθ' οδόν για Ελλάδα. Κάτι σαν αυτό λες!? Έχει 20$, άρα κάπου 17-18€ περίπου....

CHEERSON CX-10 2.4G 4CH 6 Axis LED Mini RC Quadcopter RTF

 

wPWa25

 

 

Επεξ/σία από enidreiogmx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hubsan x4 απο banggood.com . Σε 20 μερες μου ηρθε παιζει στα λεφτα που ειπες . Με 15 ευρω παιρνεις αλλες 4 μπαταριες και κραταει περισσοτερο . Στν αλλα 15 ευρω μοτερακια ελικες βλακειες μην σου χαλασει και το πεταξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Hubsan x4 απο banggood.com . Σε 20 μερες μου ηρθε παιζει στα λεφτα που ειπες . Με 15 ευρω παιρνεις αλλες 4 μπαταριες και κραταει περισσοτερο . Στν αλλα 15 ευρω μοτερακια ελικες βλακειες μην σου χαλασει και το πεταξεις

Στα 41$ εννοείς το πιο φθηνό που έχει!? Ωραίο φαίνεται, αλλά εάν βάλεις και όλα αυτά που λες, πρέπει να δώσει κάποιος κοντά 70€, ενώ εγώ αυτό που λέω έχει άλλα 6.5$ η μπαταρία και 7.5$ τα ανταλλακτικά, σύνολο κάπου 30€ με το drone!

Επεξ/σία από enidreiogmx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε διαγωνισμό που είχε το μαγαζί reportspam στο FB, κέρδισα ένα μικρό drone και είναι καθ' οδόν για Ελλάδα. Κάτι σαν αυτό λες!? Έχει 20$, άρα κάπου 17-18€ περίπου....

CHEERSON CX-10 2.4G 4CH 6 Axis LED Mini RC Quadcopter RTF

 

wPWa25

 

 

 

Ναι ναι αυτο λεω

Action camera μπορει να σηκωσει η ζηταω πολλα?? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hubsan x4 - 37,57€

Μπαταριες (5 εχει το πακετο )(η μπαταρια του drone ειναι στα 280mah , περιπου 6 λεπτα πτηση , και αυτες που εχω υπολογισει 500 mah κανα δεκαλεπτο) - 13,74€

 

Ασε που το cx 10 εχει 100mah οποτε κλαφτα χαραλαμπε !!

 

Στα Ανταλλακτικα τιμη δεν μπορω να βαλω γιατι δεν ξερω πως θα το χειριστει .

 

Αλλα το ενα το πετας και μεσα και εξω (το χ4) ενω το αλλο μονο μεσα γιατι ειναι mini drone . Τα παραπανω λεφτα εχουν να κανουν με την εμπειρια που θες να εχεις . Οταν ηρθε το πρωτο μου drone ειχα φαει ξενερα γιατι πεταγα 10 λεπτα ανα 2 παρα ωρες .

Στα 41$ εννοείς το πιο φθηνό που έχει!? Ωραίο φαίνεται, αλλά εάν βάλεις και όλα αυτά που λες, πρέπει να δώσει κάποιος κοντά 70€, ενώ εγώ αυτό που λέω έχει άλλα 6.5$ η μπαταρία και 7.5$ τα ανταλλακτικά, σύνολο κάπου 30€ με το drone!

Η 5 μπαταριες εχουν 12€ ενω η μια 2.66.

 

Στα ανταλακτικα τι απο ολα οσα εχει υπολογισες ? 1 ευρω το σετ προπελες , 2.50€ η μια motor οπου το drone εχει 4 και οσες και να παρεις παντα τις χρειαζεσαι.

 

Για να μην δουμε το χειρισμο στο ενα και στο αλλο . Εγω θα πηγαινα στα 29 ευρω παραπανω (οπως και εκανα) και πηρα κατι καλο . Για την ακριβεια ηθελα να χαλασω 50 ευρω και τελικα πηρα το χ4 , το x5c-1 και 10 μπαταριες μαζι με ενα xiaomi power bank 16000mah για να φορτιζω παντου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hubsan x4 - 37,57€

Μπαταριες (5 εχει το πακετο )(η μπαταρια του drone ειναι στα 280mah , περιπου 6 λεπτα πτηση , και αυτες που εχω υπολογισει 500 mah κανα δεκαλεπτο) - 13,74€

 

Ασε που το cx 10 εχει 100mah οποτε κλαφτα χαραλαμπε !!

 

Στα Ανταλλακτικα τιμη δεν μπορω να βαλω γιατι δεν ξερω πως θα το χειριστει .

 

Αλλα το ενα το πετας και μεσα και εξω (το χ4) ενω το αλλο μονο μεσα γιατι ειναι mini drone . Τα παραπανω λεφτα εχουν να κανουν με την εμπειρια που θες να εχεις . Οταν ηρθε το πρωτο μου drone ειχα φαει ξενερα γιατι πεταγα 10 λεπτα ανα 2 παρα ωρες .

 

Η 5 μπαταριες εχουν 12€ ενω η μια 2.66.

 

Στα ανταλακτικα τι απο ολα οσα εχει υπολογισες ? 1 ευρω το σετ προπελες , 2.50€ η μια motor οπου το drone εχει 4 και οσες και να παρεις παντα τις χρειαζεσαι.

 

Για να μην δουμε το χειρισμο στο ενα και στο αλλο . Εγω θα πηγαινα στα 29 ευρω παραπανω (οπως και εκανα) και πηρα κατι καλο . Για την ακριβεια ηθελα να χαλασω 50 ευρω και τελικα πηρα το χ4 , το x5c-1 και 10 μπαταριες μαζι με ενα xiaomi power bank 16000mah για να φορτιζω παντου

 

 

Για το drone που λες μπορεις να ποσταρεις βιντεο και κανενα αξιοπιστο λινκ για αγορα; :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Hubsan x4 - 37,57€

Μπαταριες (5 εχει το πακετο )(η μπαταρια του drone ειναι στα 280mah , περιπου 6 λεπτα πτηση , και αυτες που εχω υπολογισει 500 mah κανα δεκαλεπτο) - 13,74€

 

Ασε που το cx 10 εχει 100mah οποτε κλαφτα χαραλαμπε !!

 

Στα Ανταλλακτικα τιμη δεν μπορω να βαλω γιατι δεν ξερω πως θα το χειριστει .

 

Αλλα το ενα το πετας και μεσα και εξω (το χ4) ενω το αλλο μονο μεσα γιατι ειναι mini drone . Τα παραπανω λεφτα εχουν να κανουν με την εμπειρια που θες να εχεις . Οταν ηρθε το πρωτο μου drone ειχα φαει ξενερα γιατι πεταγα 10 λεπτα ανα 2 παρα ωρες .

 

Η 5 μπαταριες εχουν 12€ ενω η μια 2.66.

 

Στα ανταλακτικα τι απο ολα οσα εχει υπολογισες ? 1 ευρω το σετ προπελες , 2.50€ η μια motor οπου το drone εχει 4 και οσες και να παρεις παντα τις χρειαζεσαι.

 

Για να μην δουμε το χειρισμο στο ενα και στο αλλο . Εγω θα πηγαινα στα 29 ευρω παραπανω (οπως και εκανα) και πηρα κατι καλο . Για την ακριβεια ηθελα να χαλασω 50 ευρω και τελικα πηρα το χ4 , το x5c-1 και 10 μπαταριες μαζι με ενα xiaomi power bank 16000mah για να φορτιζω παντου

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί, τώρα θα ξεκινήσω αφού κέρδισα όπως είπα το παραπάνω Mini drone στο διαγωνισμό, είδα ότι για το drone αυτό, αυτά τα ανταλλακτικά δίνει - έλικες, κτλ και 3.7V 100mAh μπαταρία. Στο ίδιο μαγαζί είδα ότι έχει το Hubsan x4. Βίντεο βλέπω δεν έχουν βάλει, αλλά από τις φωτογραφίες φαίνεται είπα ωραίο και εντυπωσιακό.

 

ZsS9tz

 

Αλλιώς το πιο φθηνό mini drone με κάμερα που βλέπω είναι το DM007 LCD Remote Control 6 Axis Gyro Explorer UFO 4CH 2.4GHz Quadcopter with 360 Degree 3D Flip USB Charging Cable στα 27$. Αυτό δεν είναι καλό, αφού φαίνεται ότι ξέρεις από drones!?Α και έχουν και κουπόνι, ξέχασα, forum-5, που ρίχνει την τιμή κατά 5$, οπότε πάει στα 22$. Το ίδιο ισχύει και για όλα τα drones που έχουν στο μαγαζί, τα ρίχνει κατά 5$!

 

Επεξ/σία από enidreiogmx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το drone που λες μπορεις να ποσταρεις βιντεο και κανενα αξιοπιστο λινκ για αγορα; :)

Banggood.com μπες και γραψε x4 στο search . Θα δεις να ειναι ολα μαζι (ανταλακτικα , μπαταριες , προστατευτικα, και οι 3 διαφορετικες versionτου drone (μια με καμερα,μια απλη και μια με fpv ) και επιλεγεις τι θες να αγορασεις . Βιντεο βαλε στο youtube εχει παρα πολλα . Ειμαι απο κιν και δεν μπορω να βαλω

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί, τώρα θα ξεκινήσω αφού κέρδισα όπως είπα το παραπάνω Mini drone στο διαγωνισμό, είδα ότι για το drone αυτό, αυτά τα ανταλλακτικά δίνει - έλικες, κτλ και 3.7V 100mAh μπαταρία. Στο ίδιο μαγαζί είδα ότι έχει το Hubsan x4. Βίντεο βλέπω δεν έχουν βάλει, αλλά από τις φωτογραφίες φαίνεται είπα ωραίο και εντυπωσιακό.

 

ZsS9tz

 

Αλλιώς το πιο φθηνό mini drone με κάμερα που βλέπω είναι το DM007 LCD Remote Control 6 Axis Gyro Explorer UFO 4CH 2.4GHz Quadcopter with 360 Degree 3D Flip USB Charging Cable στα 27$. Αυτό δεν είναι καλό, αφού φαίνεται ότι ξέρεις από drones!?Α και έχουν και κουπόνι, ξέχασα, forum-5, που ρίχνει την τιμή κατά 5$, οπότε πάει στα 22$. Το ίδιο ισχύει και για όλα τα drones που έχουν στο μαγαζί, τα ρίχνει κατά 5$!

 

Εγω αποφευγω τα μινι drone γιατι ειναι υπερβολικα μικρα Και δεν ειναι για εξω μονο αν δεν εχει καθολου αερα . Με καμερα απο οσο ειχα διαβασει και δει βιντεο μου ειχε αρεσει το x5c-1 οπου πηρα και αργοτερα θα βγαλω την μαμα καμερα και θα βαλω μια keychain που εχω βρει .γενικα σε αυτα τα λεφτα η καμερα απο χαλια εως πολυ χαλια.

 

Μπες και εσυ banggood και γραψε στο search cx 10 και θα δεις τι υπαρχει για το drone σου . υπαρχουν και αλλα site με μοντελισμο αλλα απο οτι βλεπω ειναι περιεργο χομπυ και εγω θελω τα απλα με εχει βολεψει το παραπανω

Δεν θελω να φανει οτι σνομπαρω το συγκεκριμενο , ισα ισα κιολας στο banggood εχει 1000 review πολυ καλα . Απλα για μενα και για εξω που το θελω ειναι πολυ μικρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Banggood.com μπες και γραψε x4 στο search . Θα δεις να ειναι ολα μαζι (ανταλακτικα , μπαταριες , προστατευτικα, και οι 3 διαφορετικες versionτου drone (μια με καμερα,μια απλη και μια με fpv ) και επιλεγεις τι θες να αγορασεις . Βιντεο βαλε στο youtube εχει παρα πολλα . Ειμαι απο κιν και δεν μπορω να βαλω

 

Εγω αποφευγω τα μινι drone γιατι ειναι υπερβολικα μικρα Και δεν ειναι για εξω μονο αν δεν εχει καθολου αερα . Με καμερα απο οσο ειχα διαβασει και δει βιντεο μου ειχε αρεσει το x5c-1 οπου πηρα και αργοτερα θα βγαλω την μαμα καμερα και θα βαλω μια keychain που εχω βρει .γενικα σε αυτα τα λεφτα η καμερα απο χαλια εως πολυ χαλια.

 

Μπες και εσυ banggood και γραψε στο search cx 10 και θα δεις τι υπαρχει για το drone σου . υπαρχουν και αλλα site με μοντελισμο αλλα απο οτι βλεπω ειναι περιεργο χομπυ και εγω θελω τα απλα με εχει βολεψει το παραπανω

Δεν θελω να φανει οτι σνομπαρω το συγκεκριμενο , ισα ισα κιολας στο banggood εχει 1000 review πολυ καλα . Απλα για μενα και για εξω που το θελω ειναι πολυ μικρο

Όπως σου είπα δεν έχω ασχοληθεί,τώρα θα ξεκινήσω. Το banggood το ξέρω, έχω αγοράσει από εκεί gadgets. Να μου έρθει αυτό που κέρδισα και θα δω. Περισσότερο το θέλω μέσα στο σπίτι, για τώρα τουλάχιστον, να παίζει ο μικρός μου, οπότε δεν θέλω κάτι ακριβό (εντάξει το συγκεκριμένο μου ήρθε τσάμπα αφού το κέρδισα ;)  ). Από πιο παλιά ήθελα να πάρω τηλεκατευθυνόμενο ελικόπτερο, αλλά τότε που είχα ρωτήσει, έκανε 100.000 δραχμές (ναι είχα ρωτήσει πολύ παλιά), οπότε το ξέχασα. Τώρα με αυτά τα drones, που βλέπω γίνονται μόδα σιγά-σιγά, άρχισα να το ξανασκέφτομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://m.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_138723.html

 

Εγώ πήρα αυτό για να μάθω και το έχω χαρεί απίστευτα!

Ωραίο φαίνεται και αυτό και βλέπω στο μαγαζί που το κέρδισα, με το κουπονάκι που έχουν, βγαίνει στην ίδια τιμή. Είπα, να ξεκινήσω με αυτό που έρχεται και μετά θα δω. Αν και με βλέπω περισσότερο για το DM007, στα 22$ που έγραψα πιο πάνω, πιο φθηνό από αυτό και κάνει τα ίδια πράγματα νομίζω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το παρέλαβα. Είναι πολύ δύσκολο να το κουμαντάρεις! Υπέθεσα ότι εφόσον το ανεβάσω σε κάποιο ύψος και κρατάω σταθερές τις στροφές των 4 ελίκων που έχει, λογικά θα παραμένει σε αυτό το ύψος. Αμ δε...αυτό συνεχίζει και ανεβαίνει! Πάντως είναι πώρωση! Πετάει για κάπου 10-15 λεπτά και φορτίζει περίπου στον ίδιο χρόνο. Φαίνεται μικρό, αλλά είναι αρκετά εντυπωσιακό! Τώρα μένει να μάθω πως θα το κοντρολάρω καλύτερα.

 

Ορίστε και ένα μικρό βίντεο, κρατώντας στο ένα χέρι το τηλεκοντρόλ και στο άλλο το κινητό τραβώντας βίντεο.

 

Α και ενός επαγγελματία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...