Προς το περιεχόμενο

Νέο Sharp Aquos Ever με 5,0 ιντσών οθόνη και μικρά περιθώρια


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από ότι φαίνεται η Ιαπωνική εταιρεία κινητής τηλεφωνίας παρουσίασε μερικά σπουδαία κινητά που θα βρίσκονται στο χαρτοφυλάκιο της για φέτος, ανάμεσα στα οποία είναι το Sony Xperia A4, αλλά και το Fujitsu Arrows NX F-04G και το Sharp Aquos Ever.Το Aquos Ever (SH-04G) της Sharp διαθέτει οθόνη 5,0 ιντσών ανάλυσης 720 x 1280 pixels και βασίζεται στο quad-core Qualcomm Snapdragon 400 SoC με συχνότητα λειτουργίας 1,2GHz. Έχει 2GB RAM, 16GB επεκτάσιμου μέσω κάρτας μνήμης microSD αποθηκευτικού χώρου, υποστηρίζει WiFi, Bluetooth, GPS και 4G LTE δίκτυα ενώ η μπαταρία του είναι χωρητικότητας 2450mAh.

 

Στην πρόσοψη διαθέτει κάμερα 2,1MP ενώ στο πίσω μέρος διαθέτει μία κάμερα με αισθητήρα 13,1MP που είναι βελτιστοποιημένη για καλές φωτογραφίες σε συνθήκες με χαμηλά επίπεδα φωτισμού.

 

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Η συσκευή διαθέτει σώμα από πολυανθρακικό υλικό και το πάχος της είναι 9,7 χιλιοστά. Το λογισμικό βασίζεται στο Android 5.0 Lolipop. Η εταιρεία NTT DoCoMo δεν ανακοίνωσε το κόστος της συσκευής.

 

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Link.png Site: ITMedia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα λες και μικρά τα περιθώρια.

Η ίδια έχει παρουσιάσει σχεδόν μηδενικά πριν λίγους μήνες.

 

Είμαστε στο επίπεδο του Moto G και κάτι ψιλά και δεν μιλάμε για high-end. Οπότε "τα λες και μικρά" κατά την άποψη μου σε αυτή την κατηγορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου φαίνεται πολυ ασχημο σαν σχεδιασμος,επισης εχει χαμηλη αναλυση οποτε θα κραταει η μπαταρια του και με τα 2gb θα ειναι ανετο πιστευω, θα εξαρτηθει απο την τιμη του αν αξιζει ή οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε στο επίπεδο του Moto G και κάτι ψιλά και δεν μιλάμε για high-end. Οπότε "τα λες και μικρά" κατά την άποψη μου σε αυτή την κατηγορία.

 

Το Aquos Crystal είναι επίσης στα επίπεδα του Moto G ~140 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να εχεις μεγάλη οθονη χωρίς να εχεις παντόφλα

Συμφωνώ απολύτως, για εμένα το όριο για ένα κινητό ώστε να μπορείς να το χειριστείς με ένα χέρι είναι 66mm φάρδος, από εκεί και επάνω χρειάζονται δύο χέρια πράγμα που δεν με βολεύει καθόλου.

Αυτό σημαίνει οθόνη 4,5'' + μεγάλα bezels ή 4,7" + μικρά bezels ή 5" + μηδενικά bezels.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απολύτως, για εμένα το όριο για ένα κινητό ώστε να μπορείς να το χειριστείς με ένα χέρι είναι 66mm φάρδος, από εκεί και επάνω χρειάζονται δύο χέρια πράγμα που δεν με βολεύει καθόλου.

Αυτό σημαίνει οθόνη 4,5'' + μεγάλα bezels ή 4,7" + μικρά bezels ή 5" + μηδενικά bezels.

ε ναι....... όποιος θέλει κινιτο για κινιτο αγοράζει οτιδήποτε μικρο να κάνει δυο τρία πράγματα (δλδ να κάνει κλήσεις, μηνύματα, να εχει μια camera άντε κάνα viber) αν θέλει κάποιος κάτι παραπάνω πάει σε μεγαλύτερη οθονη (και το μέγεθος ορίζει ανάλογα με της ανάγκες του)

 

εγω πχ για κλισεις μηνιματα κλπ κλπ εχω αποκλειστικά Sony ericsson W890 το οποιο είναι άψογο σε αυτές της δουλειές........ έχει και καλη camera, και για την δουλειά μου κλπ εχω το mate 7 που ειναι 6 ιντσες...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...