Προς το περιεχόμενο

Φορολογική Δήλωση 2015 - Μικροερωτήσεις


ChimairaX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οι αποδειξεις απο νοσοκομεια μετρανε; γραφει αθεωρητα βασει της αυο πολτ1083/2003

 

 

Φυσικα αλλα πρεπει να γραψεις και το ΑΦΜ του Νοσοκομειου . Το αθεωρητα ....το γραφουν σχεδον ολα τα τιμολογια απο το 2003 και μετα που καταργηθηκε το "τρυπημα" στην εφορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 384
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αποδειξεις απο ιατροδιαγνωστικα κεντρα?


εχω και κατι αποδειξεις απο φαρμακεια αλλα αναγραφουν 13 και 23 % φπα λογικα αυτα δεν περνανε γιατι θα ειναι παραιατρικα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι, 051.

Για να έχεις έκπτωση θα πρέπει όμως να έχεις ιατροφαρμακευτικά αξίας >5% του εισοδήματος σου.

 

Αν το εισοδημα σου ειναι 0?

 

Σημειωσα τα οδοντιατρικα διοτι αυτα προφανως δε χρειαζεται να συνοδευονται απο καποια ιατρικη συνταγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συγκατοικω αλλα ΔΕΝ ειμαι μεσα στο συμβολαιο(δινω ομως μισο νοικι καθε μηνα) τι πρεπει να συμπληρωσω;

 

Φιλοξενουμενος; Δηλωνω και οτι πληρωνω νοικι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι αποδειξεις απο νοσοκομεια μετρανε; γραφει αθεωρητα βασει της αυο πολτ1083/2003

 

προσοχη για να μετρησουν θελουν σφραγιδα απο το νοσοκομειο, τουλαχιστον στο αττικο που πηγα πριν λιγες μερες και ειναι δημοσιο ετσι ισχυει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συγκατοικω αλλα ΔΕΝ ειμαι μεσα στο συμβολαιο(δινω ομως μισο νοικι καθε μηνα) τι πρεπει να συμπληρωσω;

 

Φιλοξενουμενος; Δηλωνω και οτι πληρωνω νοικι;

 

Κατι ακομα, αν μεσα στο 2014 βοηθουσα τους γονεις στην αποπληρωμη ενος δανειου βαζοντας δοσεις, το συμπληρωνω καπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ακομα, αν μεσα στο 2014 βοηθουσα τους γονεις στην αποπληρωμη ενος δανειου βαζοντας δοσεις, το συμπληρωνω καπου;

 

 

Όχι βεβαια !!!

Αν συγκατοικω αλλα ΔΕΝ ειμαι μεσα στο συμβολαιο(δινω ομως μισο νοικι καθε μηνα) τι πρεπει να συμπληρωσω;

 

Φιλοξενουμενος; Δηλωνω και οτι πληρωνω νοικι;

 

 

Αν δεν εχεις συμβολαιο στο ονομα σου απλα φιλοξενούμενος .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βεβαια !!!

 

Eυχαριστω. Για το 1ο γνωριζεις κατι; Για να βαλω φιλοξενια θα πρεπει να βαλω ΑΦΜ ιδιοκτητη, ομως εγω δεν βρισκομαι μεσα στο συμβολαιο, μονο ο συγκατοικος. Θα υπαρξει προβλημα αν το βαλω; Κι αν το βαλω βαζω κανονικα ποσο ενοικιου που δινω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω. Για το 1ο γνωριζεις κατι; Για να βαλω φιλοξενια θα πρεπει να βαλω ΑΦΜ ιδιοκτητη, ομως εγω δεν βρισκομαι μεσα στο συμβολαιο, μονο ο συγκατοικος. Θα υπαρξει προβλημα αν το βαλω; Κι αν το βαλω βαζω κανονικα ποσο ενοικιου που δινω;

 

Βαζεις το ΑΦΜ του συγκατοικου και κλικαρεις φιλοξενια και γαρφεις μηνες εντος του ετους φιλοξενιας  .Δεν βαζεις ποσο ενοικιου αφου τυπικα δεν δινεις .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με το ποθεν εσχες, γιατι εχω διαφωνιες με μερικα ατομα..

 

Στο ποθεν εσχες εκει που λεει στη πρωτη σελιδα <<δηλωση περιουσιακων στοιχειων οικονομικου ετους >> ποια χρονια βαζουμε; 2014 ή 2015;

 

Επισης, εκει που λεει για τραπεζικους λογαριασμους βαζουμε και τη μισθοδοσια μας; Ποια ακριβως; Αυτη που ειχαμε τελος του 2014;

 

Αν καποιος αγορασει αμαξι μεσα στο 2015 το βαζει;

 

Αν καποιος παντρευτει μεσα στο 2015 τι γινεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζεις το ΑΦΜ του συγκατοικου και κλικαρεις φιλοξενια και γαρφεις μηνες εντος του ετους φιλοξενιας  .Δεν βαζεις ποσο ενοικιου αφου τυπικα δεν δινεις .

 

Εκει λεει ΑΦΜ εκμισθωτη ομως, εγω να βαλω του συγκατοικου; Περσι ελεγε ΑΦΜ ιδιοκτητη, αλλαξε κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει λεει ΑΦΜ εκμισθωτη ομως, εγω να βαλω του συγκατοικου; Περσι ελεγε ΑΦΜ ιδιοκτητη, αλλαξε κατι;

 

 

Οταν εισαι εστω τυπικα φιλοξενουμενος βαζεις το ΑΦΜ αυτου που σε φιλοξενει δηλαδη του συγκατοικου σου .Αυτος θα συμπληρωσει το ΑΦΜ του ιδιοκτητη που εισπρατει το ενοικιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εισαι εστω τυπικα φιλοξενουμενος βαζεις το ΑΦΜ αυτου που σε φιλοξενει δηλαδη του συγκατοικου σου .Αυτος θα συμπληρωσει το ΑΦΜ του ιδιοκτητη που εισπρατει το ενοικιο.

Ρε παιδιά πάτε σε κάνα λογιστή να βγάλουμε και κάνα φράγκο :lol:

 

Αυτός που φιλοξενεί δε γράφει τίποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εισαι εστω τυπικα φιλοξενουμενος βαζεις το ΑΦΜ αυτου που σε φιλοξενει δηλαδη του συγκατοικου σου .Αυτος θα συμπληρωσει το ΑΦΜ του ιδιοκτητη που εισπρατει το ενοικιο.

 

Τελεια, σ'ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...