Προς το περιεχόμενο

Οι πωλήσεις των Galaxy S6 και S6 edge απέχουν αρκετά από τον ορισμό iPhone Killer


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευτυχώς βλέπω ότι στην Ελλάδα έχουμε πολύ υψηλό επίπεδο γνώσεων στα λειτουργικά συστήματα! Φυσικά, πρώτο κριτήριο αξιολόγησης είναι το smooth scrolling...

 

Πάντως, το S6 είναι το πληρέστερο κινητό που υπάρχει: ομορφιά, ανθεκτικότητα, κορυφαία κάμερα κλπ. Αν μπορούσε να πετάξει και το TouchWiz θα ήταν ότι καλύτερο. Σε κανένα διμηνακι που θα κάνει 400€+ θα είναι μια χαρά.

 

Τώρα, οποίος θέλει iOS, ας πάρει iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχετε κάνει σοβαρό λάθος στο άρθρο.

 

10.000.000 shipments λένε, οχι sales.

Και πως φυσικά θα έχουν πουλήσει πολύ λιγότερα.

 

Και όσο για το παλικάρι που ειπε μακάρι να κλείσει η Σάμμυ. Μάλλον θα εννοούσε το mobile τμήμα της.

 

 

Βασικά κάνει ένα καλο η ύπαρξη της όμως.

 

 

Ανταγωνισμός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Με ενα χιλιάρικο συσκευη δεν παει πουθενά .όταν πέσει στα 499€ ,κάτι μπορεί να γίνει ....στα 400€/θα ειναι ενταξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apple is No. 1

 

Data from the research company IDC published earlier this month shows just how massive Samsung's collapse has been in the key market of China. In a year, the company has dropped from first place to fourth in terms of sales, while Apple has leaped into the lead.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δυο φάουλ της Samsung : Non removable battery , και no microsd slot.Άντε τώρα τράβα βίντεο στα 2160p με την ενσωματωμένη 32άρα να γελάσουμε ή τράβα σκάσε καμιά 100άρα επιπλέον να πάρεις την 64άρα έκδοση...

Όσο για τη μπαταρία που την έχουν κολημένη με ισχυρή κόλα στην πλάτη του amoled panel , να δείτε γέλια όταν τύχει να το πάτε για service.Για μεταπωλητική αξία μετά από 2 χρόνια χρήσης με την απόδοση της μπαταρίας πεσμένη και χωρίς δυνατότητα αλλαγής δεν το συζητάω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα ρε παιδιά της κοπέλας μου ενα CoolPad f1 με 120 ευρώ, και του πέρασα πάνω το MiUi της Xiaomi.. 

 

Αληθεια τωρα, δεν το λέω για να ειρωνευτώ η κάτι.. iPhone 6Plus εχω.. 

 

Δεν μπορώ μεταξύ αυτού και του Galaxy s6 να δικαιολογήσω τα 640 ευρώ διαφορά. Πραγματικα δεν μπορώ. 

 

Η Αν θέλετε, μεταξυ του S6 και του Jiayu .. η του OnePlus One, ή ή ή .. 

 

Ξαναλέω, 6Plus εχω και θα έχω. Απλα οσοι σκανε τοσα χρηματα σε adroid κακος τα σκάνε.. Στο iOS σε αναγκαζουν να πληρωσεις τόσο για εναν και μόνο λόγο.... Γιατι μπορούν.. Γιατι εαν λογο δουλείας χρησιμοποιείς OSX  *ΠΡΕΠΕΙ* να εχεις και iOS. 

 

Περαν αυτού, πραγματικα δεν μπορω να σκεφτώ καποιον λόγο που κάποιος να σκάσει πάνω απο 300 ευρώ για συσκευή που φέρει το ιδιο hardware (snapdragon 805 - 810 - mediatek - exynos) ιδια οθόνη (full/qhd) απλα με ενα παραπάνω customised SKIN της samsung η της HTC (πλεον και αυτή ως η μεγάλη αποτυχία του 2015) 

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταίει η Samsung.Φταίει ο κοσμάκης που πάει και αγοράζει σαν πρόβατα το iphone.

Σε καμία περίπτωση λοιπόν δεν είναι θέμα τιμής.Και τα Iphone τόσο στοιχίζουν,αλλά πουλάνε σαν τρελά.Οπότε το επιχείρημα περί τιμής,πάει περίπατο.

Δυστυχώς,η Apple θα συνεχίζει για πολλά χρόνια ακόμη να έχει τα πρωτεία,εκτός και αν κάποια εταιρεία καινοτομήσει και παρουσιάσει κάτι διαφορετικό στον χώρο των κινητών/smartphones όπως έγινε πριν οκτώ χρόνια με το πρώτο iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρέπει να σημειωθεί, ότι ο Πρόεδρος της Samsung, JK Shin έχει αρνηθεί ότι αληθεύει ο αριθμός "10 εκατομμύρια",

δικιο εχει, 10.000.001 συσκευες εχει πουλησει τις μετρησα εγω μια προς μια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταίει η Samsung.Φταίει ο κοσμάκης που πάει και αγοράζει σαν πρόβατα το iphone.

Για άλλη μια φορά σε είδηση για τη Samsung, κάποιος επιλέγει να κακολογήσει .... την Apple. Είναι σχεδόν βέβαιο ότι δύο ποστ εμφανίζονται πάντα σε όλα τα νήματα : 1. "ΑΠΑΤΟ", 2. Αναφορά σε "πρόβατα της Apple"

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ξέρεις,δεν έγραψα μόνο αυτό.Αλλά άμα θέλεις να δεις αυτό που θέλεις να δεις,πρόβλημά σου.Μην λες λαλακίες όμως και μην παραποιείς το νόημα.Εξηγώ γιατί το πιστεύω αυτό,αλλά εσύ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κριμα γιατι ειναι το πιο ενδιαφερον sgs που εχει βγαλει νομιζω. αργησε 2 χρονια βεβαια..

αν ηταν 200ευρω φθηνοτερο θα ειχε καλυτερη τυχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί από τους λόγους που μέχρι τώρα το S6 δεν πούλησε όσο θα περίμεναν οι υπεύθυνοι προαναφέρθηκαν.

Εγώ έχω να συμπληρώσω ότι πολλοί είναι εκείνοι που περιμένουνε να πέσει η τιμή του η οποία ξεκίνησε απο εξαιρετικά υψηλές τιμές(700 κ 900 για το απλό κ το edge αντίστοιχα) και ακολουθεί πτωτική πορεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...