Προς το περιεχόμενο

LG NB300 SOUNDBAR SET [eshop.gr] 99 euros [ΤΕΛΟΣ]


Agathoklis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα, δεν εχει και κανενα feature να τρελαθείς. Με 199 ειχε παιξει πριν λιγους μηνες samsung 5.1 συστημα με bluray 3D, ethernet, bluetooth, NFC κλπ, και συχνα παιζουν και με λιγοτερα πχ 150 συστηματα 2.1 με "διακριτα" ηχεια (στηλες του στυλ αυτου, όχι τιποτα θηρια) και Bluray Player.

 

@gidi (εδώ για να μην γεμισουμε οφτοπικ ποστς) http://www.e-shop.gr/samsung-ht-h5550-51-3d-blu-ray-home-theater-p-PER.703594αυτό ηταν, επαιξε και πριν ένα μηνα βλεπω στα 199 από ΜΜ

Φίλε συγκρινεις πορτοκάλια με πατάτες, είναι άκυρο το σχόλιο σου. Η συγκεκριμένη προσφορά αναφέρεται σε soundbar.

 

Μόλις παρέλαβα την μπάρα, η αλήθεια είναι ότι άργησε λιγο η παραγγελία αλλά δεν με πειράζει.

 

Η μπάρα είναι κομψή,ευτυχως αρκετά λεπτή και ποιοτική.

Η σύνδεση με το subwoofer ασύρματα γίνεται αμέσως και όταν κλείνει η μπάρα κλείνει αυτόματα και το subwoofer και το αντίθετο στο άνοιγμα.

 

Λίγο την δοκιμασα γιατί η γυναίκα ήθελε να κοιμηθεί, μόνο το κινητό σύνδεσα μέσο Bluetooth και πραγματικά με εξέπληξε ευχάριστα η δύναμη που έχει, αρκετη ένταση.

Αρκετά καλή και η ποιότητα του ήχου για λίγο που άκουσα, Θέλω να την ακούσω και σε ταινία και αν κάνει τίποτα το εικονικό τρισδιάστατο στον ήχο που έχει.

 

Για τα χρήματα της στην προσφορά του eshop είναι ετη φωτός ότι καλύτερο. Ασύρματο subwoofer και Bluetooth είναι όλα τα λεφτά.

 

Όταν έχω πλήρη εικόνα θα επιστρέψω.

 

* τι το θέλουν κάποιοι το HDMI δεν μπορώ να καταλάβω!

Το καλώδιο της οπτικής είναι μια σταλιά, ενώ το HDMI ολόκληρη κουμουτσα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω θα συμφωνησω με τον @panoskatos. Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης,κανενα απολυτως προβλημα συνδεσιμοτητας η συμβατοτητας με smartphone μεσω bluetooth και στην τηλεοραση μεσω οπτικης ινας.πολυ ομορφη και στιβαρη και επισης να αναφερθει πως περιλαμβανεται στην συσκευασια κα ιβαση στηριξης για τοιχο.Δεν περιλαμβανεται στην συσκευασια καλωδιο οπτικης,(απαραδεκτο κατα την γνωμη μου).

 

Τελος στην τιμη των 99€ αποτελει μια συμφερουσα λυση σε σχεση αποδοσης-τιμης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα μια παραγγελια, χαρηκα οταν διαβασα οτι εχει βαση τοιχου μεσα στη συσκευασια. Εχω τραπεζι τηλεορασης μηκους 80 εκ. και στη θεση που βρισκεται μετα βιας μπορει να τοποθετηθει καποιο στα 90 εκ. Οποτε στον τοιχο (εχει μεγαλυτερο πλατος) θα ειναι καλυτερα και δεν θα ενοχλει.

 

Μπορει καποιος ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΑ να μετρησει ποσα εκατοστα ειναι (σε πλατος, αλλα ΚΑΙ υψος αν ειναι δυνατον) το μηχανημα; Αν θυμαμαι καλα, λεει οτι ειναι 95 εκ., αλλα θα ηθελα επιβεβαιωση. Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς αν συνδυάζεται και με τηλεόραση LG δεν χρειάζεται ούτε το καλώδιο οπτικής ίνας, έτσι?

Κι εγώ πάντως που πήρα περισυ μια ίδια προσφορά της Samsung στα 135 ευρώ από ΜΜ δεν είχε μέσα καλώδιο οπτικής. Δεν το βρίσκω παράλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες εντυπώσεις από μένα, αλλά να διευκρινίσω ότι απέχω αρκετά, από το να χαρακτηριστώ guru του ήχου ή κάτι αντίστοιχο.....

Επίσης δεν ψάχτηκα ιδιαίτερα χθες, διότι δεν είχα πολύ χρόνο κ δεν έδωσα "power", λόγω προχωρημένης ώρας.

 

- Καλή / ποιοτική κατασκευή

- Στην τηλεόραση 4-ετίας LG μου, συνδέθηκε μέσω καλωδίου optical (δεν είχε η συσκευασία.....grrrrr!!! έτρεχα να αγοράσω.....). Δεν είναι smart, οπότε φαντάζομαι δεν συνδέεται ασύρματα....?

- Συνεδεσα USB stick - έπαιξε απροβληματιστα

- Συνεδεσα κινητό μέσω bt, συνδέθηκε άμεσα κ έπαιξε απροβληματιστα

- Συνδεση με Sub, πανεύκολα.

 

Ήχος γενικά καλός αλλά δεν του έδωσα κ πολύ.....μέχρι VOL 14 - δεν είδα καν μέχρι πόσο πάει......

Το sub μου φάνηκε λίγο υποτονικό.....Στο σετακι της Logitech 2.1 που έχω και συγκρίνω, νομίζω βαράει λίγο πιο πολύ. Επίσης δεν είδα διαφορές στην ρύθμιση του (6-βάθμια ρύθμιση έντασης).

 

Γενικά ευχαριστημένος για τα 99€ της προσφοράς - ίσως κ με γενικότερα κριτήρια, αλλά ακόμη δεν έχω πλήρη εικόνα.... -, αλλά έφαγα την ξενέρα να ανακαλύψω ότι η θέση - τηλεόραση που την προόριζα να εγκατασταθεί, τελικά δεν έχει optical out, και μπήκε στην μικρότερη LG.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το αρχείο είναι Dolby 5.1 ή DTS ο ήχος είναι πολύ κινηματογραφικός και το sub βαράει πάρα πολύ καλά και γεμίζει όλος ο χώρος. Αν η ταινία είναι stereo σαφώς έχει καλύτερο ήχο από μία τηλεόραση αλλά όχι κάτι το τρομερό.

 

Για ακρόαση μουσικής θα ήθελα να έχει και ρύθμιση για πρίμα - μπάσα.

 

Υπόψιν ότι το έχω βάλει στην κρεβατοκάμαρα όπου πιστεύω ότι εκεί δείχνει καλύτερα τις δυνατότητες του. Εκτός αν μιλάμε για κάποιο μικρό σαλόνι.

 

Θεωρώ ότι το χαίρεσαι σε ταινίες όπου έχουν ψηφιακη πληροφορία ήχου και όχι απλά δύο καναλια στέρεο.

 

Η ένταση του είναι υπέρ αρκετή και δεν νομίζω να το βάλει κάποιος στο τέρμα, το volume φτάνει στο 31 που αναρωτιέται ο φίλος πιο πάνω.

 

καποιος θα αγοράσει για δύο λόγους ηχόμπαρα :

Περιορισμός χώρου ( όπως στην κρεβατοκάμαρα)

Και να έχει έναν καλύτερο και πιο γεμάτο ήχο από αυτόν που βγάζουν τα ηχεία μιας LCD τηλεόρασης.

 

Με βάση τα δύο παραπάνω εμένα με κάλυψε στο απόλυτο η soundbar της LG.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ, πολύ κομψή,ασυρματη σύνδεση σε lb650v μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα σε smartphone με Bluetooth το ίδιο,χειρισμός απο το τηλεκοντρόλ της TV, πολύ δυνατή με καλό μπάσο.Αυτό που παρατήρησα ηταν ενα τσαχαλιτο απο το αριστερό ηχείο πιο πολύ δεν είχα καλώδιο να το δοκιμασω αλλά μου το έκανε και οταν ηταν συνδεμένο στην TV και με Bluetooth απο το smartphone,κρίμα και την περίμενα τόσο καιρό ξανά μπήκε στην κούτα και πίσω για αντικατασταση. Έχει παρατηρήσει κανεις παρόμοιο τσαχαλιτο ιδιαίτερα στις ψιλες πιο πολυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΑ να μετρησει ποσα εκατοστα ειναι (σε πλατος, αλλα ΚΑΙ υψος αν ειναι δυνατον) το μηχανημα; Αν θυμαμαι καλα, λεει οτι ειναι 95 εκ., αλλα θα ηθελα επιβεβαιωση. Ευχαριστω.

95cm πλάτος

7cm ύψος

Και 5,8cm το βάθος μαζί με την βάση .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ένταση του είναι υπέρ αρκετή και δεν νομίζω να το βάλει κάποιος στο τέρμα, το volume φτάνει στο 31 που αναρωτιέται ο φίλος πιο πάνω.

 

 

Εμενα φτανει μεχρι το 100  :confused:

Παρέλαβα και εγώ, πολύ κομψή,ασυρματη σύνδεση σε lb650v μέσα σε μερικά δευτερόλεπτα σε smartphone με Bluetooth το ίδιο,χειρισμός απο το τηλεκοντρόλ της TV, πολύ δυνατή με καλό μπάσο.Αυτό που παρατήρησα ηταν ενα τσαχαλιτο απο το αριστερό ηχείο πιο πολύ δεν είχα καλώδιο να το δοκιμασω αλλά μου το έκανε και οταν ηταν συνδεμένο στην TV και με Bluetooth απο το smartphone,κρίμα και την περίμενα τόσο καιρό ξανά μπήκε στην κούτα και πίσω για αντικατασταση. Έχει παρατηρήσει κανεις παρόμοιο τσαχαλιτο ιδιαίτερα στις ψιλες πιο πολυ?

 

Ρυθμισεις εκανες στην ηχομπαρα η με το που την συνδεσες την εβαλες στο τερμα για να δεις πως ακουγεται?

 

 

 

 

Εν τω μεταξυ να αναφερω πως στα δικα μου αυτια το 3Dsound ειναι το καλυτερο απο αποψη ηχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν την έβαλα στο τερμα,το τσαχαλιτο ακούγεται πιο έντονα όταν η ενταση είναι σε κανονικό επιπέδο αν ψηλώσει πολύ δεν ακούγεται.. Τι ρυθμισεις να κανω Μόλις συνδεθεί δεν με αφήνει η TV να πειραξω τον ήχο καθόλου μονο απο την ήχο μπάρα και οτι και ναλλαξα πάλι συνέχιζε αυτό το τσαχαλιτο,μονο αν έφταιγε η ασύρματη σύνδεση και ήθελε το καλώδιο, έφυγε πίσω και περιμένω απαντηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα φτανει μεχρι το 100 :confused:

 

 

 

Θα το τσεκάρω ξανά, μπορεί να μην θυμάμαι καλά.

 

Αν και volume να ανεβαίνει ανά μια μονάδα και να φτάνει στο 100 δεν έχω δει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Πως μπορω σε αυτην την ηχομπαρα να συνδεσω το PC για να εχω ηχο?

 

Οπως δηλαδη εχω συνδεδεμενα τα 5,1 απο την εξοδο mini jack του PC?

 

2)To Sub με την ηχομπαρα συνδεεται και με καποιο καλωδιο?

 

Μου ειχε χαλασει  το καλωδιο ρευματος στα 5,1(Logitech x540) μετα απο 7 χρονια,τα ανοιξε 1 φιλος και τα επισκευασε.Ενωσε τα καλωδια.Ξαφνικα μετα απο λιγους μηνες δεν παιζει σχεδον καθολου το μπασο.

 

Αν ειναι πλακετα δεν θα συμφερει η επισκευη τους,ισως να τα ξαναανοιξουμε μηπως ξαναφτιαχτουν.

 

Ειδα την προσφορα και το σκεφτομαι.Δεν με νοιαζει αλλα να εχουν καλη ποιοτητα,πιστευω οτι θα εχουν αρκετα καλυτερη απο αυτα που εχω μονο και μονο λογω οπτικης.

 

Η TV που εχω εχει εξοδο οπτικης ινας,το PS4 εχει και αυτο.Οποτε αν συνδεεεται και το PC θα ειναι ενταξει.

 

Μπορω ανετα να την βαλω πανω στο τραπεζι που εχω την TV.Η βαση που εχει ειναι σιγουρα 1+ γιατι την βαζεις στον τοιχο πισω απο την TV.

 

3)Ποσα Watt να ειναι πραγματικα?

 

4))Ισχυει ακομα η προσφορα?Αν παραγγειλω θα παραλαβω σε μερικες ημερες πιθανον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...