Προς το περιεχόμενο

Τι θα δούμε από την επόμενη έκδοση του mobile OS της Google, Android M;


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μπράβο στη Google. Πέρνει το καλύτερο λειτουργικό και το κάνει ακόμη καλύτερο. Multiwindow έχουμε χρόνια τώρα και με οποια εφαρμογή θέλω αλλά καλό είναι που θα το κάνει native και για όλα τα τηλέφωνα Android. Η αυτονομία της lolipop είναι μια χαρά με μηδενική κατανάλωση σε idle δεν μπορώ να φανταστώ πόσο καλύτερη μπορεί να γίνει. Η κατανάλωση της Ram μιας και το στάνταρ είναι 2gb και σε λίγους μήνες θα μπουν και 4gb Ram δεν υπαρχει κάποιο θέμα μήπως κλείσει κάποια εφαρμογή. <br><br> Μπορούν να γίνουν optimize κάποιες εφαρμογές που τραβάνε πολύ Ram χωρίς λόγο ώστε και τα χαμηλότερων specs κινητά να μην ζορίζονται.

 

 

Οκ. Καλή αναβάθμιση. Αλλα.....

 

Φυσικά και οχι σε ολα τα τηλέφωνα.

 

 

Off topic

Εχω απάντηση στη λίστα σου με τα 101. Άφησα 4 έγκυρες απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το multiwindow στα κινητά ποιος το θελει; Προφανώς οποίος θέλει να νομίζει ότι έχει μπροστά του desktop συστημα και φοβερό κινητό; fail.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης θα προσφέρει καλύτερη απόδοση, με καλύτερη διαχείριση RAM, μειωμένη δραστηριότητα όταν η συσκευή βρίσκεται σε κατάσταση ηρεμίας -και επομένως καλύτερη αυτονομία- καθώς και μειωμένα wake-ups εφαρμογών.

 

 

Καλά αυτό το ακούω από τότε που το G1 μου πήρε την 1.5 από την 1.0 που είχε εν έτη 2008/2009 δεν θυμάμαι πέρασαν και κάτι χρονάκια...

 

Καλοδεχούμενο πάντα φυσικά εφόσον αληθεύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το multiwindow στα κινητά ποιος το θελει; Προφανώς οποίος θέλει να νομίζει ότι έχει μπροστά του desktop συστημα και φοβερό κινητό; fail.

Βλέπεις βίντεο και γράφεις μήνυμα παράλληλα

 

Τι νόημα έχει μια μεγάλη οθόνη αν δε μπορείς να την εκμεταλλευτείς πλήρως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγεται (δεν είμαι ειδικός) ότι επειδή το Android OS βασίζεται στην αρχαϊκή πρώτη εκδοχή του τα περιθώρια ουσιαστικής βελτίωσης (σε θέμτα όπως λχ η διαχείριση μνήμης) είναι περιορισμένα.

Όχι δεν ισχύει αυτό φίλε απέχει αρκετά από την πρώτη έκδοση όσο η γη  με το φεγγάρι και παραπάνω. Αν ξεφύγει από τη java θα φτιάξει μία απλή τοποθέτηση από εμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ. Καλή αναβάθμιση. Αλλα.....

 

Φυσικά και οχι σε ολα τα τηλέφωνα.

 

 

Off topic

Εχω απάντηση στη λίστα σου με τα 101. Άφησα 4 έγκυρες απαντήσεις

Για τα 2+χρόνων κινητά υπάρχουν οι custom Rom που τα ανασταινουν κανονικά με μια καλή νέα ρομ. Σου απάντησα και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, τι lollipop και Macadamia μου λετε εσείς... Ειμαι ακομη σε jelly bean 4.1.2 και δεν το κοβω να αλλαζω σύντομα!

Εδώ που τα λέμε δεν χρειάζεται να το κυνηγάς αν δεν είσαι πολύ απαιτητικός χρήστης τουναντίον χαλαρά καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν με το καλό κυκλοφορήσει, θα το παίρνουν και οι παλιότερες του 12μήνου συσκευές ή θα έχουμε πάλι τα ίδια να ξεμένουμε με την προ-προ-προ-προ-προηγούμενη έκδοση όσοι έχουμε περσινά κινητά; Εμένα αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο.

Αυτο δεν εχει να κανει με την Google. Το αν θα παρει καποιο κινητο update, περα των nexus, το καθοριζει η εκαστοτε εταιρια που το εβγαλε στην αγορα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα το support τα ξερετε ολοι.Οποιος θελει official support παει σε nexus συσκευη με οτι αυτο συνεπαγετε(μικρη μπαταρια/no sd card/οχι και τοσο καλη οθονη).Οι υπολοιποι η πηγαινετε σε custom rom που θα περνετε support για αρκετα χρονια(4-5+) η απλα αφηνεστε στα χερια των εταιριων και ο θεος βοηθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...