Προς το περιεχόμενο

Χρονικα περιθωρια για σχεση


plato fan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παρασκέφτεσαι το πράγμα. Όταν δύο άνθρωποι ταιριάζουν δεν θέλει και πολλά πολλά. Πάνε μίλησέ της, πές της ότι θα ήθελες πάρα πολύ να της κεράσεις ένα καφέ να την γνωρίσεις, αν σου πεί ναί καλώς, αν σου πεί όχι πάλι καλώς. Αν θέλει να την διεκδικήσεις, θα το καταλάβεις, αν δεν την ενδιαφέρεις καθόλου επίσης.

 

Σε καμία περίπτωση δεν θα είσαι χαμένος, εκτός και αν έχεις την ψευδαίσθηση ότι εκεί έξω υπάρχει μόνο ένας άνθρωπος ιδανικός για εμάς.

δεν ειπα οτι υπαρχει μονο ενας ανθρωπος εκει εξω για καθεναν απο μας ωστοσο πιστευω οτι υπαρχουν ανθρωποι που μας ταιριαζουν η μας γοητευουν περισσοτερο απο καποιους αλλους και που δεν ειναι τοσο ευκολο να βρουμε κατι αντιστοιχο τους

 

 

 

 

Αυτονόητο, δεν είπα ότι θα το κάνεις κιόλας. :P

 
 

 

10 λεπτά την γνωρίζεις;

Δεν της έχεις μιλήσει ποτέ;

 

Τι θα σκεφτεί, δεν γνωρίζω, ο κάθε άνθρωπος σκέφτεται διαφορετικά, αλλά είναι γεγονός ότι αν το σκέφτεσαι πολύ ή αλλού θα πάει και θα μείνεις με την απορία αν θα γινόταν κάτι ή θα το δοκιμάσεις και ό,τι γίνει. :)

 

Οχι ρε φιλε μιλαμε κανονικα με την κοπελα αλλα πιστευω οτι ειναι καπως νωρις να της πω να παμε για καφε και απο την αλλη τελειωνει η σχολη και κατι πρεπει να κανω. Για τα 10 λεπτα εφερα ενα ακραιο παραδειγμα για να δειξω οτι καποες φορες υπαρχει και πολυ νωρις :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

carpe diem, είσαι μικρός ακόμα, μην χάνεις την ευκαιρία σου και μην απογοητεύεσαι αν κάτι πάει αρνητικά ή όχι. 
Κοινώς, όρμα και πρότεινε την να βγείτε για καφέ να σε βοηθήσει σε κανένα μάθημα, σε καμιά εργασία !!! 
Καλή επιτυχία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπα οτι υπαρχει μονο ενας ανθρωπος εκει εξω για καθεναν απο μας ωστοσο πιστευω οτι υπαρχουν ανθρωποι που μας ταιριαζουν η μας γοητευουν περισσοτερο απο καποιους αλλους και που δεν ειναι τοσο ευκολο να βρουμε κατι αντιστοιχο τους

 

Οχι ρε φιλε μιλαμε κανονικα με την κοπελα αλλα πιστευω οτι ειναι καπως νωρις να της πω να παμε για καφε και απο την αλλη τελειωνει η σχολη και κατι πρεπει να κανω. Για τα 10 λεπτα εφερα ενα ακραιο παραδειγμα για να δειξω οτι καποες φορες υπαρχει και πολυ νωρις :-)

 

Άμα λες ότι μιλάτε κανονικά, τότε πες της να βγείτε όσο είναι νωρίς ακόμα, γιατί άμα συνεχίσεις έτσι θα μπεις στο γνωστό friendzone που δύσκολα υπάρχει επιστροφή. Απλά βρες το θάρρος και ζήτα της να βγείτε. Πολύ καλύτερα απο το να μείνεις στο "άμα".

Όσο το αργείς τόσο το χειρότερο είναι. Πάρ' το χαμπάρι. Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες που σκέφτεσαι, γιατί κωλώνεις να της ζητήσεις να βγείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφοσoν μιλάτε κανονικα θα χαρακτήριζες την κουβέντα τυπική , λίγο σφιγμένη ή υπάρχει μία κάπως οικειότητα ; εάν το δεύτερο ζήτα της το τώρα αλλιώς, όπως είπε παραπάνω ένας φίλος ,  θα ακούς τα νέα για τον νέο της "φίλο"  και εσύ θα είσαι στην "friend zone" και θα καταριέσαι τη so called  "γκαντεμιά που σε δέρνει" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

carpe diem, είσαι μικρός ακόμα, μην χάνεις την ευκαιρία σου και μην απογοητεύεσαι αν κάτι πάει αρνητικά ή όχι. 

Κοινώς, όρμα και πρότεινε την να βγείτε για καφέ να σε βοηθήσει σε κανένα μάθημα, σε καμιά εργασία !!! 

Καλή επιτυχία!

Χμ η βοηθεια στα μαθηματα ειναι μια καλη φαση το εχω ξαναχρησιμοποιησει αλλα το προβλημα ειναι οτι εχει μια φιλη που ειναι πολυ γατα στα μαθηματα και θα με παραπεμψει σε αυτην

 

εφοσoν μιλάτε κανονικα θα χαρακτήριζες την κουβέντα τυπική , λίγο σφιγμένη ή υπάρχει μία κάπως οικειότητα ; εάν το δεύτερο ζήτα της το τώρα αλλιώς, όπως είπε παραπάνω ένας φίλος ,  θα ακούς τα νέα για τον νέο της "φίλο"  και εσύ θα είσαι στην "friend zone" και θα καταριέσαι τη so called  "γκαντεμιά που σε δέρνει" 

Υπαρχει μια καπως οικειοτητα. Οχι τρομερη παντως δειχνει αν με συμπαθει κανουμε αστεια κτλ.

Επιπλεον παιδια επειδη πλησιαζει και η εξεταστικη τι θα γινει αν μου πει "τωρα εχω διαβασμα να το κανονισουμε πιο μετα" η "εχω διαβασμα" και τετοια... τοτε η κατασταση ειναι περιεργη πως θα καταλαβω αν θελει η οχη αν βρισκει απλα δικαιολογιες?

Κι ακομη τις περισσοτερες φορες ειναι με φιλες της και κολωνω να της το πω μπροστα τους. δΛδ σπανιως την πετυχαινω μονη της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειπα οτι υπαρχει μονο ενας ανθρωπος εκει εξω για καθεναν απο μας ωστοσο πιστευω οτι υπαρχουν ανθρωποι που μας ταιριαζουν η μας γοητευουν περισσοτερο απο καποιους αλλους και που δεν ειναι τοσο ευκολο να βρουμε κατι αντιστοιχο τους

 

 

Δεν την γνωρίζεις την κοπέλα. Δεν ξέρεις αν ταιριάζετε ή όχι. Αυτή τη στιγμή είσαι ερωτευμένος με μία ιδέα και όχι με τον συγκεκριμένο άνθρωπο. Όλοι μας περάσαμε από αυτές τις φάσεις.

 

Ή θα το πάρεις απόφαση να της μιλήσεις, όπως σου είπαν οι πάντες εξ αρχής, ή θα το φιλοσοφείς επ άπειρον. Όταν φοβόμαστε να κάνουμε κάτι βρίσκουμε άπειρες δικαιολογίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαν,πιαστης κουβεντα,γινε προσιτος,βγαλε απτο μυαλο σου ολα αυτα για να εισαι πιο χαλαρος.τη φιλη της χεστηνε γιατι θα μπλεξει τα πραγματα με το κουτσομπολιο κ θα βγεις χαμενος.χωσου στα ισα,μη της πεις σε γουσταρω κ μλκιες,φερσου νορμαλ κ βγειτε για ενα ποτο χαλαρα σε χαλαρο μερος.πολλες φορες μια απλη μικρη κινηση αρκει,κ τα υπολοιπα πανε μονα τους αρκει να κανεις την κινηση οταν σε παιρνει χωρις να κολησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, τι έγινε;

Aκομα τπτ συνεχιζουμε να μιλαμε κανονικα αλλα εχουμε κάθε μερα μαθηματα τι να της πω να βγουμ ερε παιδια θα μου πει μεσα στην εξεταστικη το θημυθηκες και με το δικιο της η κοπελα. Λετε να την παρω τηλ και καλα να τη ρωτησω πως εχει παει στα μαθηματα που εχουμε γραψει μεχρι τωρα, τι κανει, τι διαβαζει κτλ;

Alla και παλι τι μπορει να βγει από ένα τηλ.;Θα μου πει οκ καλα και τα γνωστα

 

βρηκε τροπο να την πετυχει

 

laser_scope.jpg

Μακαρι αλλα πουντο;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι την βλέπεις έξω με τς φίλες της αλλά δε θα έχει χρόνο για καφέ.

 

Όσο για το πως γράφει και τι διαβάζει

friend-zone-22.png

Saranth δε τη βλεπω εξω με τις φιλες της στη σχολη τη βλεπω με τις φιλες της... Δλδ μου λες να μην την παρω ένα τηλ. να τη ρωτησω; Γιατι από ότι καταλαβαινω είναι ένα μηνυμα εκ μερους μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να την ρωτησεις αν τωρα που εχετε εξεταστικη,βγενει καθολου για καφε ή διασκεδαση.

Αν σου πει ναι,τοτε καν`της προταση για καφεδακι.Αν σου πει οχι,επειδη δεν μενει χρονος και ¨τετοια¨, τοτε πες της οτι με το που τελειωσετε τις εξετασεις σου ¨χρωσταει¨ εξοδο.

Μαγκα, στο τελος θα την χασεις και δεν θα σε πειραξει το οτι την εχασες,αλλά το οτι δεν προσπαθησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Saranth δε τη βλεπω εξω με τις φιλες της στη σχολη τη βλεπω με τις φιλες της... Δλδ μου λες να μην την παρω ένα τηλ. να τη ρωτησω; Γιατι από ότι καταλαβαινω είναι ένα μηνυμα εκ μερους μου

Κάνε την πρόταση για καφέ.

Βγείτε αν κάτσει.

Ζήτα το τηλέφωνο στο τέλος για να ξανακανονίσετε.

 

Γενικά είμαι κατά του μπλα μπλα απο το τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...