Προς το περιεχόμενο

Σε ισόβια κάθειρξη καταδικάστηκε ο ιδρυτής του Silk Road, Ross Ulbricht


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει καλά είμαστε...με την ίδια λογική, Ούτε ο αρχιτέκτονας της ατομικης βομβας έφταιγε. Αυτός για λουλουδακια πήγαινε.. Οι κακοί οι Αμερικανοί φταίνε που την χρησιμοποίησαν έτσι.. Τι άλλο θα ακούσουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αλλα ΔΕΝ τους υποχρέωσε να τα πάρει.

Είναι σαν κάποιος να πουλάει όπλα, αν κάποιος αγοράσει και πάει και σκοτώσει δεν ευθύνεται ο πωλητής.

 

Ρε μεγάλε άσε τα όπλα και το ποιος υποχρέωσε τον άλλον να αγοράσει. Ποιον προσπαθείς να δικαιολογήσεις και να υπερασπιστείς τώρα;

 

Τα πράγματα είναι απλούστατα και μην κάνουμε τα εύκολα δύσκολα. Είναι παράνομο στις ΗΠΑ και σε ένα οποιοδήποτε κράτος το εμπόριο των ναρκωτικών ουσιών; Εφόσον είναι παράνομο λοιπόν και κάποιος δεν υπακούσει τότε έχει τις αντίστοιχες συνέπειες.

 

Τα υπόλοιπα είναι να έχουμε να λέμε.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μεγάλε άσε τα όπλα και το ποιος υποχρέωσε τον άλλον να αγοράσει. Ποιον προσπαθείς να δικαιολογήσεις και να υπερασπιστείς τώρα;

 

Τα πράγματα είναι απλούστατα και μην κάνουμε τα εύκολα δύσκολα. Είναι παράνομο στις ΗΠΑ και σε ένα οποιοδήποτε κράτος το εμπόριο των ναρκωτικών ουσιών; Εφόσον είναι παράνομο λοιπόν και κάποιος δεν υπακούσει τότε έχει τις αντίστοιχες συνέπειες.

 

Τα υπόλοιπα είναι να έχουμε να λέμε.

Όχι δεν είναι παράνομο παντού.

Δεν υπερασπίζομαι κάποιον απλά λέω πως έχουν τα πράγματα και το κράτος που ανέφερες είναι ΠΑΝΤΑ λάθος δεν τον καταδίκασε απλά αλλα ο κύριος σκοπός του ήταν να πάρει το παραδάκι όπως κάνουν μια ζωή και εκμεταλλεύονται καταστάσεις.

 

Το ότι πούλαγε ότι πούλαγε δεν είπα ότι ήταν σωστό αλλά αυτός που αγοράζει είναι άξιος και υπεύθυνος τον πράξεων του χωρίς να φέρει ευθύνη ο κάθε πωλητής.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι πούλαγε ότι πούλαγε δεν είπα ότι ήταν σωστό αλλά αυτός που αγοράζει είναι άξιος και υπεύθυνος τον πράξεων του χωρίς να φέρει ευθύνη ο κάθε πωλητής.

Μάλλον δεν γνωρίζεις τι σημαίνει εξάρτηση από ουσίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Panagiotis32 Άμα κάνεις αναζήτηση σελίδων μόνο απο TORCH και βρίσκεις λίνκς απο hiddenwiki τι άλλο περιμένεις να βρείς?Εγώ μιλάω γενικά για το Deep Web και όχι συγκεκριμένα για τον τομέα του Darknet,διότι εν μέρει αυτό που λες είναι σωστό οτι θα αδειάσει,αλλά κατά τη γνώμη μου δεν πρόκειται να μην αντικατασταθούν απο λοιπούς τυχοδιώκτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένας έμπορος ναρκωτικών ("ηλεκτρονικός" και μη) δεν αξίζει κάτι καλύτερο...

Ζήτησε να του "αφήσουν τα γηρατειά του", αλλά χάρις σε αυτόν πολλοί άνθρωποι δε θα ζήσουν αρκετά για να βιώσουν τα δικά τους...

σε περίπτωση που πούλαγε μόνο marijuana , lsd , μανιτάρια για παράδειγμα τότε δεν έκανε αυτό που λες ούτε κόστισε σε κανέναν τίποτα οπότε βρίσκω την ποινή τραβηγμένη απο τα μαλλιά , αν όχι τότε συμφωνώ και καλά να του κάνουν.

 

Ο όρος "ναρκωτικά" είναι κάτι γενικό που αύριο θα μπορούσε με ένα νόμο να περιλαμβάνει και το τσιγάρο που είναι κοινός αποδεκτό και ελεύθερο αλλα δεν παύει όπως γνωρίζουμε καλά να σκοτώνει 6 εκατομμύρια ανθρώπους παγκοσμίως κάθε χρόνο και ειναι ναρκωτική ουσία με όλη την σημασία της λέξης , αντιθέτως με τις ουσίες που ανέφερα σαν παράδειγμα που είναι σε γενικές γραμμές αρκετά ασφαλείς για κάποιον υγιή άνθρωπο που δεν κάνει κατάχρηση και τις χρησιμοποιεί σε ελεγχόμενο ασφαλές περιβάλλον (δεν οδηγεί κλπ) αφου οι ζημιές που προκαλούν όταν ειναι καθαρές και όχι νοθευμένες με άλλα χημικά είναι ελάχιστες. 

αυτό ειναι κάτι που θα πρέπει να λαμβάνετε υπόψιν καθώς δεν βλέπω κανέναν νόμιμο έμπορο νόμιμων ναρκωτικών να βρίσκεται πίσω απο τα κάγκελα και ειναι αστείο να μας πνίγει το δίκιο μας μεμονωμένα σε ότι μας σερβίρεται. 

Η θα απαγορευτεί κάθε νόμιμο ναρκωτικό (ανεξαρτήτως των κερδών του κάθε κράτους) ή θα ελευθερωθούν όλα και ας ζήσουν μόνο αυτοί που έχουν μυαλό στο κεφάλι τους , έτσι κ αλλιώς αν θέλει κάποιος να βρει παράνομα ναρκωτικά το κάνει όπως ξέρουμε με τη διαφορά οτι τώρα έχει πάρε δώσε με υπόκοσμο, με ότι αυτό συνεπάγεται για την μετέπειτα εξέλιξη και τις επιλογές του. 

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δε ξέρω, εξήγησε μας εσύ που φαίνεται να γνωρίζεις.

 

Συνεχίζεται.. Είπαμε τέλος αφού δε συνεννοούμαστε.

Τα άτομα που εξαρτώνται από ουσίες δεν έχουν συναίσθηση των πράξεων τους είναι ψυχικά και σωματικά άρρωστη οπότε την ευθύνη για μένα την φέρει ο πωλητής και όχι ο εξαρτημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα άτομα που εξαρτώνται από ουσίες δεν έχουν συναίσθηση των πράξεων τους είναι ψυχικά και σωματικά άρρωστη οπότε την ευθύνη για μένα την φέρει ο πωλητής και όχι ο εξαρτημένος.

 

Με το συμπάθιο άλλα αυτή η προσέγγιση είναι εντελώς βλακώδης. Και οι χοντροί είναι ψυχικά άρρωστοι ; και οι αλκοολικοί ; κάθε εθισμός είναι αυτό που λέει η λέξη , εθισμός , δεν πρέπει να συγχέεται με οτιδήποτε άλλο. Όποιος είχε τα @@δια ξε-εθιστικε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το συμπάθιο άλλα αυτή η προσέγγιση είναι εντελώς βλακώδης. Και οι χοντροί είναι ψυχικά άρρωστοι ; και οι αλκοολικοί ; κάθε εθισμός είναι αυτό που λέει η λέξη , εθισμός , δεν πρέπει να συγχέεται με οτιδήποτε άλλο. Όποιος είχε τα @@δια ξε-εθιστικε.

Κατά την γνώμη σου είναι βλακώδες και εγώ την ίδια άποψη είχα πριν κάτι χρόνια μέχρι που βίωσα  την κατάσταση με αγαπημένο μου πρόσωπο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά την γνώμη σου είναι βλακώδες και εγώ την ίδια άποψη είχα πριν κάτι χρόνια μέχρι που βίωσα  την κατάσταση με αγαπημένο μου πρόσωπο. 

 

Ξάδερφος μου χρόνια πρεζάκιας το έκοψε μόνος του ,

ούτε καν να πάει σε ίδρυμα και τώρα είναι Οικογενειάρχης.

Θείος μου με βηματοδότη - παφα πουφα το τσιγάρο και τώρα είναι συγχωρεμένος. Οπότε είναι καθαρά θέμα θέλησης. Όλα τα άλλα είναι μ@λ@κίες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξάδερφος μου χρόνια πρεζάκιας το έκοψε μόνος του ,

ούτε καν να πάει σε ίδρυμα και τώρα είναι Οικογενειάρχης.

Θείος μου με βηματοδότη - παφα πουφα το τσιγάρο και τώρα είναι συγχωρεμένος. Οπότε είναι καθαρά θέμα θέλησης. Όλα τα άλλα είναι μ@λ@κίες.

Oχι ακριβως. Οι παρενεργειες που προκαλει η διακοπη ληψης ναρκωτικων ειναι απο επωδυνες εως τρομακτικες. Μιλαω για εξαρτησιογονες ουσιες που προακλουν ισχυρο εθισμο (πχ ηρωινη).

Αν ηταν μονο θεμα θελησης, ολοι θα βαραγαν μια ενεση στο τσακιρ κεφι και την επομενη το πρωι θα πηγαιναν σαν κυριοι στη δουλεια τους.

 

Σε οτι αφορα το εμποριο-διακινηση ναρκωτικων, αρκετα αστοχες οι τοποθετησεις τυπου "δε φταιει ο εμπορας, αλλα ο χρηστης που παει και αναζηταει ναρκωτικα".

Για πολλους λογους. Ας πουμε, το βασικο: Οσο πιο ευκολη προσβαση υπαρχει στα ναρκωτικα τοσο πιο πολλοι οι χρηστες. Αρα οσο πιο πολλοι διακινητες, τοσο πιο ευκολη η προσβαση στα ναρκωτικα και τοσο πιο πολλα θυματα.

 

Πχ, ενας απο τους λογους που ειμαι υπερ της αποποινικοποιησης του χασις ειναι για να μην χρειαζεται να ανακατευεται ο καθενας με τα κυκλωματα των εμπορων/διακινητων που αργα ή γρηγορα θα σου δωσουν το option να πας και στο επομενο βημα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...