Προς το περιεχόμενο

Σε ισόβια κάθειρξη καταδικάστηκε ο ιδρυτής του Silk Road, Ross Ulbricht


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλα ΔΕΝ τους υποχρέωσε να τα πάρει.

Είναι σαν κάποιος να πουλάει όπλα, αν κάποιος αγοράσει και πάει και σκοτώσει δεν ευθύνεται ο πωλητής.

Ναι αλλα οι γονεις του θυματος καποιον πρεπει να κατηγορησουν.Φυσικα οχι το παιδι τους και οχι τον ιδιο τους τον εαυτο για τον τροπο που τον μεγαλωσαν και κατεληξε εκει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν δεν κάνω λάθος τον εντόπισε το fbi και τον προσέγγισε όταν αυτός έψαχνε άνθρωπο για να ξεκάνει κάποιον..και μόνο αυτό λέει πολλά για τι είδους άνθρωπος είναι. Τώρα αν θέλει κάποιος να χάψει αυτά που λέει ο δικηγόρος και η οικογένεια του ότι είναι αγγελούδι και από πίσω υπάρχουν πολιτικά κίνητρα τι να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηξερε οτι εκανε παρανομες δουλειες σωστα?

οποτε ρισκαρισε και την πατησε, απλα.

τωρα αν σε αλλες χωρες δεν ειναι παρανομα ή στο μελλον νομιμοποιηθουν, ειναι ασχετο.

ειναι τυχερος που ζει σε πολιτεια που δεν εχει θανατικη ποινη! (απαραδεκτο αυτο για USA)

παντως παλιοτερα διαφημιζαν τα τσιγαρα και συνεχιζουν να διαφημιζουν το αλκοολ! (και ως κατι απαραιτητο και δροσιστικο για το καλοκαιρι μαλιστα!!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ όταν θέλω να διαβάσω καμιά μ@@@κια μπαίνω να δω κανα comment σε τέτοιες ειδήσεις. Ξέρω κάνω βλακεία αλλά είναι εθισμός τι να κάνουμε;;;;;; Ή στο forum έχει κάνει account το κάθε 15χρονο ή έχουμε άτομα που ο εγκέφαλος τους έχει παραμείνει σ' αυτή την ηλικία. Πάμε λίγο να δούμε μερικά πράγματα.

Λογικά επιχειρήματα:

  • Να νομιμοποιηθούν ναρκωτικά και να πωλούνται σε ΝΟΜΙΜΑ- αρμόδια καταστήματα για να καταπολεμηθεί η νοθεία = ΛΟΓΙΚΟ
  • Να πωλούνται ναρκωτικές ουσίες(δεν μιλάω για χόρτο γιατί απ'ότι βλέπω κάποιοι τα έχουν μπερδέψει λίγο) απο κάθε είδους πωλητή = ΜΗ ΛΟΓΙΚΟ και Παράνομο. Αν αφήναμε τον καθένα να κάνει ότι θέλει παίρνοντας πάντα τις αποφάσεις που κρίνει ο ίδιος σωστές εγω και εσείς που καθόμαστε στο σπιτάκι μας αυτη τη στιγμή και γράφουμε πίσω απο ένα μηχάνημα, δεν θα είχαμε τη δυνατότητα να εκφράσουμε την άποψη μας όπως κάνουμε αυτή τη στιγμή. Όποιοι εκτιμούν την ελευθερία λόγου αλλα και πράξεων με συνέπεια, ξέρουν οτι έχει πεθάνει κόσμος για να αποκτηθούν αυτά τα δικαιώματα. Πολλές φορές όμως τα θεωρούμε δεδομένα, και δεν φτάνει μόνο αυτό κάνουμε και κατάχρηση.
  • Οι νόμοι υπάρχουν για κάποιο λόγο, και αν πιστεύεται οτι δεν τους έχετε ανάγκη τότε πρέπει να καταλάβετε κάποια στιγμή τι σημαίνει η ελευθερία του καθενός σταματάει εκεί που αρχίζει του άλλου. Όπως λοιπόν λέτε οτι είναι δικαίωμα του κάθε πωλητή να πουλάει ναρκωτικά και την ευθύνη την έχει ο ενδιαφερόμενος, έτσι μπορώ και εγώ μεθαύριο εφόσον το κρίνω φυσιολογικό να στριμώξω ένα συγγενικό σας πρόσωπο σ'ένα σοκάκι και τη συνέχεια τη ξέρετε....και όταν με ρωτήσετε γιατί το έκανα να σας πω ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ! Kαλό;;;; ή νας σας πω ας μη περνούσε απο το σοκάκι μου με κοντή φούστα... ε; καλό κι αυτό;

Άντε συνέλθετε μερικοί λοιπόν και δείτε λίγο πιο μακριά απ'τη μύτη σας. Χωρίς νόμους, δεν θα ωφεληθούν μόνο τα άτομα που έχουν ανθρωπιά και συμπόνια προς τον συνάνθρωπο τους, αλλά άτομα τα οποία δεν θέλετε να γνωρίσετε - ουμε ποτέ στη ζωή μας ούτε εμείς ούτε τα παιδιά μας. Ούτε θανατική ποινή δεν έχει σταματήσει τον άνθρωπο να κάνει τρομακτικά πράγματα.

 

PS. Υπάρχουν και παιδιά που είναι χρήστες, μήπως φταίει οτι δεν έχουν αρ@@δια και γι'αυτό δεν έχουν ξεκόψει; Πάω στοίχημα οτι πολλοί που μπήκατε να εκφράσετε την "πολύτιμη" άποψη σας εδώ μέσα δεν έχετε ιδέα ούτε απο deep web ούτε από ναρκωτικά. Επιβεβαιώνομαι βλέποντας κάποια post τύπου "Ξέρω απο συγγενικό μου πρόσωπο", "το έπαθε φίλος μου αλλά είχε τα αρχίδια να το κόψει", ειδικά το τελευταίο δείχνει την ασχετοσύνη μερικών μερικών χωρίς όρια. Αυτό και αν είναι τρομακτικό! 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα που δεν έχει θειξει κανείς είναι ότι ο συγκεκριμένος δεν ήταν έμπορος ναρκωτικών. Αυτός είχε την πλατφόρμα (silkroad) μέσα από το οποίο μπορούσες να πουλήσεις ότι ήθελες για bitcoins, και κρατούσε ποσοστό. Στο silk road έβρισκες, η για να είμαι ποιο σωστός βρίσκεις τα πάντα. Από όπλα, ναρκωτικά, πλαστά χαρτιά, κλεμμένα αντικείμενα, πιστωτικές κάρτες κ.ο.κ. Αλλά και οτιδήποτε άλλο μπορεί κάποιος να φανταστεί, παράνομο η νόμιμο.

 

Το θέμα είναι να βρούν ποιος τα πουλούσε. Με το ίδιο σκεπτικό πρέπει να κλείσουμε και το ebay γιατί πουλάει ο Κινέζος μαϊμούδες και δεν ξέρω τι άλλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα στο τέλος της ημέρας ειναι θέμα επιλογής...Αυτός να αγοράσει αυτό που δεν χρειάζεται , εσύ να αγοράσεις αυτό που χρειάζεσαι και ο άλλος να πουλήσει διαπραττοντας ποινικό αδίκημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα που δεν έχει θειξει κανείς είναι ότι ο συγκεκριμένος δεν ήταν έμπορος ναρκωτικών. Αυτός είχε την πλατφόρμα (silkroad) μέσα από το οποίο μπορούσες να πουλήσεις ότι ήθελες για bitcoins, και κρατούσε ποσοστό. Στο silk road έβρισκες, η για να είμαι ποιο σωστός βρίσκεις τα πάντα. Από όπλα, ναρκωτικά, πλαστά χαρτιά, κλεμμένα αντικείμενα, πιστωτικές κάρτες κ.ο.κ. Αλλά και οτιδήποτε άλλο μπορεί κάποιος να φανταστεί, παράνομο η νόμιμο. Το θέμα είναι να βρούν ποιος τα πουλούσε. Με το ίδιο σκεπτικό πρέπει να κλείσουμε και το ebay γιατί πουλάει ο Κινέζος μαϊμούδες και δεν ξέρω τι άλλο.

Γι' αυτό λέω οτι δεν έχουν ιδέα ορισμένοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα που δεν έχει θειξει κανείς είναι ότι ο συγκεκριμένος δεν ήταν έμπορος ναρκωτικών. Αυτός είχε την πλατφόρμα (silkroad) μέσα από το οποίο μπορούσες να πουλήσεις ότι ήθελες για bitcoins, και κρατούσε ποσοστό. Στο silk road έβρισκες, η για να είμαι ποιο σωστός βρίσκεις τα πάντα. Από όπλα, ναρκωτικά, πλαστά χαρτιά, κλεμμένα αντικείμενα, πιστωτικές κάρτες κ.ο.κ. Αλλά και οτιδήποτε άλλο μπορεί κάποιος να φανταστεί, παράνομο η νόμιμο.

 

Το θέμα είναι να βρούν ποιος τα πουλούσε. Με το ίδιο σκεπτικό πρέπει να κλείσουμε και το ebay γιατί πουλάει ο Κινέζος μαϊμούδες και δεν ξέρω τι άλλο.

Με την ίδια λογική ο κλεπταποδοχος δεν είναι εγκληματίας αλλά ένας απλός μεσάζοντας που απλά βγάζει το μεροκάματο για να θρέψει την κατά τα άλλα απλή πενταμελή του οικογένεια

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

οι χαρμανες ειναι το ευκολο part στην πορεια ενος ανθρωπου που ειναι πρωην εθισμενος χρηστης

 

η πρεζα δεν πινεται μονο με ενδοφλεβια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι παράνομο παντού.

Δεν υπερασπίζομαι κάποιον απλά λέω πως έχουν τα πράγματα και το κράτος που ανέφερες είναι ΠΑΝΤΑ λάθος δεν τον καταδίκασε απλά αλλα ο κύριος σκοπός του ήταν να πάρει το παραδάκι όπως κάνουν μια ζωή και εκμεταλλεύονται καταστάσεις.

 

Το ότι πούλαγε ότι πούλαγε δεν είπα ότι ήταν σωστό αλλά αυτός που αγοράζει είναι άξιος και υπεύθυνος τον πράξεων του χωρίς να φέρει ευθύνη ο κάθε πωλητής.

 

Την παλεύεις μεγάλε;

Όχι μόνο υπερασπίζεσαι ένα κάθαρμα από τα λίγα,αλλά έχεις το θράσος να μας πεις ότι οι μεγαλοβαρώνοι ναρκωτικών δεν έχουν ευθύνες;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καιρός ήταν σιγά σιγά να αδειάζει το deep web απο δαύτους...

 

Τι ακριβώς εννοείς; μήπως είναι καιρός να αδειάσουν και τα πορνεία από ιερόδουλες; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελικό και κύριο ερώτημα είναι.

Νομιμοποιούμε ή όχι κάθε είδους ναρκωτική ουσία;

Και αν ναι πως φαντάζεστε την υλοποίηση αυτή με τα δεδομένα της κοινωνίας που ζούμε, όχι σε ουτοπίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν υποχρέωσε κανέναν να πάρει με το ζόρι όποιος αγόραζε ήταν με δική του ευθύνη τι μαλακίες τώρα κάθεστε και λέτε δε καταλαβαίνω.

Θα σου απαντησω στον ιδιο τονο....

τι ΜΑΛΑΚΙΕΣ λες? δλδ αν το παιδι σου ανακαλυπτε την σελιδα και αγοραζε, θα ελεγες τα ιδια? για να ηρεμησουμε λιγο, για μενα ειναι χειροτερος απο απλο εμπορο ναρκωτικων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...