Προς το περιεχόμενο

Πλυντήριο Στεγνωτήριο


NikosKallithea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα,
έχουμε πλυντήριο Samsung και μόλις αποκτήσαμε στεγνωτήριο Electrolux με σκοπο να το βάλουμε πάνω στο πλυντύριο.
Οι διαστάσεις είναι ίδιες, μπορω απλά να το βάλω από πάνω ή είναι απαραίτητη μια βάση σύνδεσης τους;
Αν ναι χρειαζεται να ειναι συγκεκριμενη μάρκα ή απλα να ταιριαζει η διασταση της με των συσκευων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλια που ειχα ξεχωριστα και απο τα δυο υπηρχε ειδικη βαση καπου 60 ευρω  που ειχε μπει  ενα πανω στο αλλο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

έχουμε πλυντήριο Samsung και μόλις αποκτήσαμε στεγνωτήριο Electrolux με σκοπο να το βάλουμε πάνω στο πλυντύριο.

Οι διαστάσεις είναι ίδιες, μπορω απλά να το βάλω από πάνω ή είναι απαραίτητη μια βάση σύνδεσης τους;

Αν ναι χρειαζεται να ειναι συγκεκριμενη μάρκα ή απλα να ταιριαζει η διασταση της με των συσκευων;

Όταν είχα ρωτήσει μου είπαν ότι χρειάζεται απαραίτητα βάση. Λογικά ταιριάζουν όλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ειμαστε και μεις στο ψαξιμο για πλυντηριο-στεγνωτηριο γυρω στα 6 κατοσταρικα, τι πρεπει να προσεξουμε?

 

κυριως οσον αφορα το στεγνωμα, τα κιλα που αναφερουν στο σπεκ ισχυουν? η αντι για 6 στεγνωνει πρακτικα 4 ξερω γω..υπαρχει διαφορα στον τροπο που στεγνωνουν (καπου διαβασα για αντιστασεις vs αερα)

 

σκεφτομαστε καποιο απο αυτα

 

http://www.comelectric.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=2781231

http://www.comelectric.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=2374397

http://www.comelectric.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=2903179

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πήρα lg 9 - 6 κιλα πριν κανα διμηνο.. Το έχω λίγο καιρό για να σας πω αλλά μέχρι στιγμής όλα οκ... Πριν είχα lg πλυντήριο κ το αλλαξα διότι χρειάζομιουν στεγνώτηριο... Έχω όμως ένα θέμα,... Μετά το στέγνωμα τα ρούχα δεν μυρίζουν "φρεσκάδα". Επίσης κ όταν τα απλώνω θεωρω ότι δ μυρίζουν τρέλα!! Δοκίμασα κ μεγαλύτερη ποσότητα από απορρυπαντικό αλλά τιποτα... Το μόνο που έμεινε να κάνω είναι να αλλάξω απορρυπαντικό κ μαλακτικό... Μετά το στέγνωμα μυρίζουν σαν τα υλικά του στεγνωτηριου, μυρίζουν "μηχανιλα"... Έχει κανένας ιδέα;

Επεξ/σία από Giwta Nikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 19/10/2018 στις 6:22 ΜΜ, Giwta Nikos είπε

Εγώ πήρα lg 9 - 6 κιλα πριν κανα διμηνο.. Το έχω λίγο καιρό για να σας πω αλλά μέχρι στιγμής όλα οκ... Πριν είχα lg πλυντήριο κ το αλλαξα διότι χρειάζομιουν στεγνώτηριο... Έχω όμως ένα θέμα,... Μετά το στέγνωμα τα ρούχα δεν μυρίζουν "φρεσκάδα". Επίσης κ όταν τα απλώνω θεωρω ότι δ μυρίζουν τρέλα!! Δοκίμασα κ μεγαλύτερη ποσότητα από απορρυπαντικό αλλά τιποτα... Το μόνο που έμεινε να κάνω είναι να αλλάξω απορρυπαντικό κ μαλακτικό... Μετά το στέγνωμα μυρίζουν σαν τα υλικά του στεγνωτηριου, μυρίζουν "μηχανιλα"... Έχει κανένας ιδέα;

Απο ότι μου ειπαν στον Κωτσοβολο, λογω της υψηλης (σχετικα ) θερμοκρασιας του στεγνωματος, ολες οι μυρωδιες εξαφανιζονται. Ειναι χαρακτηριστικο των στεγνωτηριων.

Μου εδειξαν πχ ενα Miele, το οποιο αρωματιζει τα ρουχα κατα το στεγνωμα ωστε να εχουν τη "φρεσκαδα" τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Συγνωμη που ξεθαβω ενα παλιο tread 

Εχει κανεις σας αποψη για τα στεγνωτήρια της Pitsos ? 

Υπαρχει καμια αλλη προταση εκει γυρω στα 500 με 600?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Το ξεθάψω και εγώ για να μην ανοίγω νέο τοπικ. Έχω πλυντήριο Samsung, και θέλω τώρα στεγνωτήριο miele . Μου αρέσει η ιδέα να μπει πάνω από το πλυντήριο. Χρειάζεται κάποιου είδους «συμβατότητα» μεταξύ των δυο συσκευών; Η απλά παίρνουμε βάση και μπαίνει μια χαρα πλυντήριο στεγνωτήριο διαφορετικής μάρκας; Υπάρχει θέμα με το βάρος να πάθει ζημιά το πλυντήριο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 6 μήνες μετά...

Στεγνωτήριο που σκέφτομαι να αγοράσω έχει Διαστάσεις ΠΧΒ 60Χ65 ενώ το πληντύριο μου έχει διαστάσεις 60Χ60. 

Η διαφορά είναι τα 5 εκ. στο βάθος. Θα μπορέω να τοποθετήσω το στεγνωτήριο πάνω στο πληντύριο - κάπου διάβασα ότι πρέπει υποχρεωτικά να είναι μικρότερο το στεγνωτήριο.

Σας ευχαριστώ για όποια βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, strs2020 είπε

Στεγνωτήριο που σκέφτομαι να αγοράσω έχει Διαστάσεις ΠΧΒ 60Χ65 ενώ το πληντύριο μου έχει διαστάσεις 60Χ60. 

Η διαφορά είναι τα 5 εκ. στο βάθος. Θα μπορέω να τοποθετήσω το στεγνωτήριο πάνω στο πληντύριο - κάπου διάβασα ότι πρέπει υποχρεωτικά να είναι μικρότερο το στεγνωτήριο.

Σας ευχαριστώ για όποια βοήθεια.

ανετα, μοιραζεις την διαφορα μπρος πισω 2.5 ποντους, μην αγχωνεσαι και εμενα το στεγνωτηριο προεξεχει λιγο το πισω μερος. Δεν εχει προβλημα, το στεγνωτηριο δεν δουλευει με πολλες στροφες οπως το πλυντηριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

ΠΑιδια μια ερωτηση και από εμένα για το στεγνωτήριο. Εχω πλυντήριο lG kai απο πάνω έβαλα στέγνωτήριο διαφορετικής μάρκας. Έχει σημασία να βάλω συνδετική βάση μεταξύ τους και αν ναι γιατι; Όσους ξέρω δεν έχουν βάση αναμεσα στα δύο και είναι οκ. Βρήκα μια της meliconi 

https://www.plus4u.gr/showitem.php?ID=102097631&ref=skroutz&skr_prm=WyJhNTExZjk5Mi0yZmYxLTQ3NGUtODViYy00NzE5NzM1NzFlMzIiLDE2MjUwNTcxMjgzOTkseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0

αλλα με αποτρέπει αυτό που μου είπε φίλος που την έχει ότι αναγράφει στις οδηγίες να βιδωθεί στο πλυντήριο.

βρηκα και αυτή τη bosch από ΑΜΑΖΟΝ

https://www.amazon.de/-/en/Bosch-WTZ-11310-connection-Sensitive/dp/B000Y9YSRI/ref=psdc_16075741_t5_B000MHSX0U

 

που λεει οτι κάνει για όλα τα πλυντήρια πλάτους 60 εκ όπως το δικό μου.

Τι προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω βάλει βάση απλά το έχω ακουμπήσει πάνω όπως και πολλοί άλλοι δεν θα έχεις θέμα ;) Αρκεί να τσεκαρεις τα ποδια του πλυντηρίου να πατάει καλά και να μην παιζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...