Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξεταζεται το ενδεχομενο να ερθει το rocket leauge στο switch. Το ερωτημα ειναι αν το τρεχει με 60 fps. Eχει το switch την δυναμη για κατι τετοιο;

Παντως με τετοιους τιτλους mario kart, splatoon κλπ βλεπω να γινεται μαχιμο multiplayer μηχανημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Volgarr the Viking είναι 1080p 60 fps στο Xbox One αλλά παίζω το Deus Ex: Human Divided και βλέπω sub 30 fps. Αυτήν την MS την έχει φοβηθεί το μάτι μου. Είμαι κι εγώ ένας παρλαπίπας που γράφει παρλαπίπες. Ωχ Θεούλη μου...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας στα settings του Switch ενώ είναι docked και επιλέξεις tv output ανάλυση τα 720p δεν θα φορτώσει το παιχνίδι στα 720p?

 

Ή το Switch θα το τρέχει κανονικά Internally στα 900p και απλά η μεταφορά στην τηλεόραση θα είναι στα 720p?

 

 

η λογική λέει ότι θα το τρέχει σε αυτό που κάνει output, είναι λίγο πόντιο να κάνει downscale 

 

Κι όμως τρέχει internally 900p και κάνει downscale στα 720p όπως λέει ο Nick. Έχει αναφερθεί ήδη (δεν θυμάμαι αν ήταν στο DF).

Γι αυτό εξηγείται ότι δεν κερδίζεις απολύτως τίποτα σε performance στο Zelda ακομα και αν βάλεις 720p output στο docked mode.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το shovel to χαλβαδιάζω καιρώ.....τι λεέι ρε παιδιά? Τσουλάει στην εξέλιξη η θέλει αντανακλαστικά meat boy - γιατι έτσι άστο, έχει καμία πλοκή? Σκέφτομαι να τους στηρίξω και για το καλό support που δίνουν στο παιχνίδι με νέο υλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως τρέχει internally 900p και κάνει downscale στα 720p όπως λέει ο Nick. Έχει αναφερθεί ήδη (δεν θυμάμαι αν ήταν στο DF).

Γι αυτό εξηγείται ότι δεν κερδίζεις απολύτως τίποτα σε performance στο Zelda ακομα και αν βάλεις 720p output στο docked mode.

 

Δεν νομίζω ότι συμβαίνει μόνο στο switch αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω ότι συμβαίνει μόνο στο switch αυτό.

 

Όχι. Σε όλες τις κονσόλες είναι έτσι.

 

Στο Switch όμως υπάρχει θεωρητικά η δυνατότητα αφού σε portable mode όντως τρέχουν στα 720p τα παιχνίδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το shovel to χαλβαδιάζω καιρώ.....τι λεέι ρε παιδιά? Τσουλάει στην εξέλιξη η θέλει αντανακλαστικά meat boy - γιατι έτσι άστο, έχει καμία πλοκή? Σκέφτομαι να τους στηρίξω και για το καλό support που δίνουν στο παιχνίδι με νέο υλικό.

 

Μια από τα ίδια, γενικά ακούω πάρα πολύ καλά σχόλια. Μόλις παρακολουθούσα ένα βίντεο στο youtube, νομίζω πως με έκανε να το αποφασίσω για αγορά.

 

https://www.youtube.com/watch?v=OtG23tiQsf0

Όχι. Σε όλες τις κονσόλες είναι έτσι.

 

Στο Switch όμως υπάρχει θεωρητικά η δυνατότητα αφού σε portable mode όντως τρέχουν στα 720p τα παιχνίδια.

 

Θα πρέπει να δωθεί η δυνατότητα από το εκάστοτε παιχνίδι στα options για αλλαγή της ανάλυσης για να δουλέψει κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα frame drops δεν έχουν να κάνουν με το performance του switch αλλα με το game.

Ρίχνοντας τα ρολόγια του το switch το τρέχει δίχως καενα frame drop λίγο λογική θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το shovel to χαλβαδιάζω καιρώ.....τι λεέι ρε παιδιά? Τσουλάει στην εξέλιξη η θέλει αντανακλαστικά meat boy - γιατι έτσι άστο, έχει καμία πλοκή? Σκέφτομαι να τους στηρίξω και για το καλό support που δίνουν στο παιχνίδι με νέο υλικό.

Το έχω λιώσει.Για μένα είναι εκπληκτικός τίτλος και δύσκολος.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το shovel to χαλβαδιάζω καιρώ.....τι λεέι ρε παιδιά? Τσουλάει στην εξέλιξη η θέλει αντανακλαστικά meat boy - γιατι έτσι άστο, έχει καμία πλοκή? Σκέφτομαι να τους στηρίξω και για το καλό support που δίνουν στο παιχνίδι με νέο υλικό.

 

Εξαιρετικό παιχνίδι πραγματικά. Από αυτά που χαίρεσαι να παίζεις. Δεν είναι η παράνοια του Super Meat Boy σε ότι αφορά τη δυσκολία αλλά δεν το λες εύκολο. Εχει εξαιρετικό χιούμορ επίσης. Γενικά η αγορά του είναι ασφαλέστατη επιλογή και ειδικά αν είσαι φαν Castlevania (παλιά), Ghosts and Goblins και τέτοια παιχνίδια. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δε νομίζω να υπάρχει κανείς που θα εκπλαγεί όταν το Switch, όντας και φορητό, ξεπεράσει τις πωλήσεις του ps4 στην Ιαπωνία. Το ερώτημα είναι πώς θα τα πάει στον υπόλοιπο κόσμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην τα παραλέμε. Δεν "μοσχοπουλάει" κιόλας. Πουλάει περίπου στα επίπεδα που πουλούσε και το wiiu όντας διασωληνωμένο.

 

Switch – 78,441

New 3DS LL – 29,771

PS4 – 25,472

Vita – 7,574

2DS – 6,722

PS4 Pro – 5,261

PS3 – 2,930

New 3DS – 2,866

Wii U – 411

Xbox One – 115

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην τα παραλέμε. Δεν "μοσχοπουλάει" κιόλας. Πουλάει περίπου στα επίπεδα που πουλούσε και το wiiu όντας διασωληνωμένο.

 

Switch – 78,441

New 3DS LL – 29,771

PS4 – 25,472

Vita – 7,574

2DS – 6,722

PS4 Pro – 5,261

PS3 – 2,930

New 3DS – 2,866

Wii U – 411

Xbox One – 115

 

Οταν ξεπερναει σε πωλησεις xboxone(εν μερη λογικο λογω χωρας)ps4 pro,2ds και new 3ds εν ετη 2017 μια χαρα μοσχοπουλαει.

 

Γενικα οι Ιαπωνες τιμανε πολυ την φορητοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οταν ξεπερναει σε πωλησεις xboxone(εν μερη λογικο λογω χωρας)ps4 pro,2ds και new 3ds εν ετη 2017 μια χαρα μοσχοπουλαει.

 

 

Γενικα οι Ιαπωνες τιμανε πολυ την φορητοτητα.

 

Δε συμφωνώ με τη λογική ότι "μοσχοπουλάει" επειδή πουλάει περισσότερο από κάποιες εκδόσεις άλλων κονσολών (των οποίων συμπτωματικά οι πιο δημοφιλείς εκδόσεις πραγματικά μοσχοπουλάνε). Το XB1 είναι irrelevant στην Ιαπωνία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...