Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει γούστα είναι αυτά, φιλαράκι παίζει το 1 και γουστάρει πολύ, έχει παίξει μέχρι τώρα απ' ότι μου είπε γύρω στις 100 ώρες.

Αν του αρεσει αυτο το ειδος προφανως,αλλα γενικα ισχυουν αυτα που εγραψα για το ειδος αυτο των dynasty warriors παιχνιδιων(αν και αυτο διαφερει καπως με την προσθηκη των τερατων που εχεις με το μερος σου)

 

Μαλιστα τα γουστα αυτα φαινονται αν ρωτησεις και τα παιχνιδια που συνολικα παιζει ο αλλος.

 

Δεν ειπα οτι ειναι κακο παιχνιδι το Dragon Quest heroes,αλλα οτι δεν ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση η οθονη πως σας φαινεται στο portable ; δεν μου φαινεται τοσο φωτεινη η οθονη καμια γνωμη ;

 

Σε δωμάτιο σε μεσημεριανή ώρα με αρκετό εξωτερικό φως δυσκολεύει πολύ η κατάσταση. Σε εξωτερικό χώρο ακόμα χειρότερα. Γενικά πολλές αντανακλάσεις. Καλύτερα από το 3ds αλλά σίγουρα όχι ικανοποιητικά. Βέβαια ίσως το Zelda να είναι όντως λίγο ιδιαίτερο λόγω περιβάλλοντος παιχνιδιού και artstyle με αποτέλεσμα να χειροτερεύει το πράγμα.

 

Θεωρώ πως κάποιος που είναι πληροφορημένος εξαρχής δεν θα έπρεπε ξαφνικά να "αισθάνεται" άδειος από πλευράς περιεχομένου. Ο καθένας πρέπει να ψηφίζει με το πορτοφόλι του: δεν έχει περιεχόμενο δε το αγοράζω, δεν έχει third party υποστήριξη δεν το αγοράζω, και πάει λέγοντας.

 

Προφανώς, δεν έπεσα ξαφνικά από τα σύννεφα. Απλά σημειώνω ότι είναι για εμένα η στιγμή που το βιώνω και στην πράξη, όχι μόνο στη θεωρία από τις πληροφορίες για την κατάσταση ως προς το περιεχόμενο που είχαμε και πριν από το launch. Επίσης για εμένα παίζει ρόλο το ότι είχα πιστέψει ότι το αμέσως επόμενο διάστημα μετά την κυκλοφορία (στον πρώτο μήνα δηλαδή) θα ανακοινώνονταν αρκετές ακόμα κυκλοφορίες για μέσα στο '17, πράγμα το οποίο δεν έχει γίνει. Μόνο διαψεύσεις μέχρι στιγμής και ψαχτικές από εταιρείες για να δουν αν υπάρχει ενδιαφέρον για συγκεκριμένους τίτλους... Πού να μην είχε κάνει και καλές πωλήσεις στο ξεκίνημα δλδ.

 

 

Πάνω κάτω τα ίδια γούστα έχουμε, το dragon quest heroes 1&2 λογικά βγαίνουν προς τα εμάς τέλη Απρίλη. Εντάξει μιλάμε για άπειρες ώρες... Εγώ παιρνάω πολύ καλά στα ενδιάμεσα του Zelda με το blaster master zero, με 10€ έχω ευχαριστηθεί πολύ το παιχνίδι. Επίσης το binding of Isaac πάρα πολύ καλό που προσφέρει πάρα πολλές ώρες παιχνιδιού αλλά θεωρώ ότι 40€ είναι πολλά. Επίσης το shovel Knight με όλα τα dlc στα 25€ παιχνιδάρα.

Το Blaster το ζαχαρώνω κι εγώ, απλά δεν ξέρω αν αξίζει να σκάσω το 10ρικο ή να ρίξω ένα μαζεμένο 40άρι για το Setsuna. Το Shovel Knight το έχω αγορασμένο στο Steam. Η έκδοση για Switch έχει το ίδιο περιεχόμενο με του Steam ή κάτι παραπάνω? Με έχουν μπερδέψει λίγο που έχουν και δεύτερο τίτλο στα 9,99. Και καλά το άλλο είναι prequel του κανονικού Shovel Knight? Μόνο για θέμα φορητότητας με ψήνει η περίπτωση των 2 αυτών παιχνιδιών. Βέβαια του Steam το αγόρασα κάπου στα 10,5 ευρώ σε προσφορά. 25+10=35 μου φαίνονται λίγο πολλά.

 

Ειναι απλα τα πραματα:Οσοι εχουν το wii u κακως πηραν το switch απο τωρα.

 

Έχω αρχίσει να το αισθάνομαι λίγο αυτό ομολογώ...

 

Το ειχα γραψει και πιο πισω οτι μολις τελειωσει ο πρωτος μηνας κυκλοφοριας του zelda μετα αρχισουν τα δυσκολα,τουλαχιστον μεχρι την εορταστικη περιοδο ή γενικα απο Σεπτεμβριο και μετα.

 

Νομίζω το χοντρό πρόβλημα είναι μέχρι τον Σεπτέμβρη. Μετά φαίνεται να βγαίνει κατιτίς.

 

Ξαναλέω πάντως ότι πιστεύω πως πολλά θα κριθούν και στο αν στιβαρά ιαπωνικά franchises, όπως αυτά της Square Enix, πάρουν localization στη Δύση. Έχει αρχίσει να ανεβαίνει το ενδιαφέρον για τα παιχνίδια αυτά. Είτε είναι καινούριες κυκλοφορίες, είτε remasters, είτε κυκλοφορίες παιχνιδιών που δεν βγήκαν ποτέ εκτός Ιαπωνίας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα για μενα ειναι στο online (περαν των παιχνιδιων),κατι που τωρα δεν φαινεται λογω zelda(που ειναι δηλαδη single player παιχνιδι). Απο τις γιορτες που(εκτος αν ανακοινωθει κατι αλλο)το Online θα χρεωνεται,στην ουσια εκει γινονται πιο περιπλοκα τα πραγματα. Δηλαδη ο κοσμος που επαιζε splatoon και mario kart 8 στο wii u δωρεαν,τωρα για τα remastered τους κυριως θα πρεπει να πληρωνει το Online?

Γιατι ως τωρα κατι αλλο για φετος(εστω και φημη)οσον αφορα το online που να δικαιολογει την πληρωμη δεν εχουμε ακουσει.

 

Ελπιζω να υπαρξουν αρκετες ανακοινωσεις και πλεον οι Nintendo direct να αφορουν σχεδον αποκλειστικα το Switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ΣΤο Blaster το ζαχαρώνω κι εγώ, απλά δεν ξέρω αν αξίζει να σκάσω το 10ρικο ή να ρίξω ένα μαζεμένο 40άρι για το Setsuna. Το Shovel Knight το έχω αγορασμένο στο Steam.

 

Ας το πω άλλη μία φορά, γιατί μάλλον σας περισσεύουν τα λεφτά και δεν τα αγαπάτε αρκετά:

 

Το I am Setsuna κοστίζει 40 δολλάρια Καναδά στο αντίστοιχο store. Αυτά αντιστοιχούν σε €27 (€28,50 μαζί με τον καναδέζικο φόρο), λιγότερο απ' ότι κοστίζει στα κλειδάδικα για Steam αυτή τη στιγμή. Δεν υπάρχει πουθενά σε χαμηλότερη τιμή, σε οποιοδήποτε άλλη πλατφόρμα.

 

 

Το προβλημα για μενα ειναι στο online (περαν των παιχνιδιων),κατι που τωρα δεν φαινεται λογω zelda(που ειναι δηλαδη single player παιχνιδι). Απο τις γιορτες που(εκτος αν ανακοινωθει κατι αλλο)το Online θα χρεωνεται,στην ουσια εκει γινονται πιο περιπλοκα τα πραγματα. Δηλαδη ο κοσμος που επαιζε splatoon και mario kart 8 στο wii u δωρεαν,τωρα για τα remastered τους κυριως θα πρεπει να πληρωνει το Online?

Γιατι ως τωρα κατι αλλο για φετος(εστω και φημη)οσον αφορα το online που να δικαιολογει την πληρωμη δεν εχουμε ακουσει.

 

Ελπιζω να υπαρξουν αρκετες ανακοινωσεις και πλεον οι Nintendo direct να αφορουν σχεδον αποκλειστικα το Switch.

 

Πρακτικά ακόμα δεν υπάρχει online. Ακόμα η κονσόλα δεν μας έχει δείξει τίποτα επάνω στο online concept που έχουν στο μυαλό τους. Για την ώρα δουλεύει σαν το Wii U. Ούτε τα friend codes δεν έχουν βγάλει.

 

 

-----------------------------

 

 

Σκάλισα λίγο το dock, δύο παρατηρήσεις:

 

1) Το dock δεν δουλεύει χωρίς ρεύμα. Περίμενα ότι θα μπορούσε να κάνει output στην τηλεόραση, χωρίς να έχω συνδεδεμένο το φορτιστή, έστω και με χαμηλομένα clocks.

 

2) Το dock δουλεύει μόνο με τον μαμήσιο φορτιστή. Παρόλο που το tablet φορτίζει κανονικά αν συνδεθεί απευθείας σε 3rd-party φορτιστή/καλώδιο, δεν ισχύει το ίδιο για το dock. Ζητάει να συνδεθεί με τον original φορτιστή για να δουλέψει.

 

Πρακτικά, αυτά τα δύο σημαίνουν ότι αν θέλουμε να μεταφέρουμε το gaming σε άλλη τηλεόραση, δεν αρκεί απλά να μετακινήσουμε το dock, πρέπει να αφαιρεθεί και ο original φορτιστής. Δεν μπορώ να καταλάβω πως δουλεύει ακριβώς το dock και γιατί να χρειάζεται τον δικό του φορτιστή. Μυστήρια πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το πω άλλη μία φορά, γιατί μάλλον σας περισσεύουν τα λεφτά και δεν τα αγαπάτε αρκετά:

 

Το I am Setsuna κοστίζει 40 δολλάρια Καναδά στο αντίστοιχο store. Αυτά αντιστοιχούν σε €27 (€28,50 μαζί με τον καναδέζικο φόρο), λιγότερο απ' ότι κοστίζει στα κλειδάδικα για Steam αυτή τη στιγμή. Δεν υπάρχει πουθενά σε χαμηλότερη τιμή, σε οποιοδήποτε άλλη πλατφόρμα.

Για μενα παντως 30ευρω ειναι πολλα για το εν λογω παιχνιδι(εχω γραψει πιο πισω το γιατι) στο 20ρικο(σχεδον οπως στο Child of light)ειναι μια πιο λογικη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας το πω άλλη μία φορά, γιατί μάλλον σας περισσεύουν τα λεφτά και δεν τα αγαπάτε αρκετά:

 

Το I am Setsuna κοστίζει 40 δολλάρια Καναδά στο αντίστοιχο store. Αυτά αντιστοιχούν σε €27 (€28,50 μαζί με τον καναδέζικο φόρο), λιγότερο απ' ότι κοστίζει στα κλειδάδικα για Steam αυτή τη στιγμή. Δεν υπάρχει πουθενά σε χαμηλότερη τιμή, σε οποιοδήποτε άλλη πλατφόρμα.

Έχω διαβάσει γενικά ότι κόσμος δυσκολεύεται να πραγματοποιήσει αγορές από stores άλλων regions. Π.χ. αμερικάνοι από Ιαπωνία κτλ κτλ. Δεν είναι μόνο θέμα capital controls που αφορά μόνο εμάς στο Ελλάντα, οπότε διστάζω λίγο να μπω στην διαδικασία αγοράς από άλλα stores.

 

Εσύ π.χ. έχεις πραγματοποιήσει κάποια αγορά από το καναδικό store με χρήση ελληνικής χρεωστικής κάρτας? Αν γίνεται απροβλημάτιστα τότε ίσως αξίζει τον κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε δωμάτιο σε μεσημεριανή ώρα με αρκετό εξωτερικό φως δυσκολεύει πολύ η κατάσταση. Σε εξωτερικό χώρο ακόμα χειρότερα. Γενικά πολλές αντανακλάσεις. Καλύτερα από το 3ds αλλά σίγουρα όχι ικανοποιητικά. Βέβαια ίσως το Zelda να είναι όντως λίγο ιδιαίτερο λόγω περιβάλλοντος παιχνιδιού και artstyle με αποτέλεσμα να χειροτερεύει το πράγμα.

 

 

Προφανώς, δεν έπεσα ξαφνικά από τα σύννεφα. Απλά σημειώνω ότι είναι για εμένα η στιγμή που το βιώνω και στην πράξη, όχι μόνο στη θεωρία από τις πληροφορίες για την κατάσταση ως προς το περιεχόμενο που είχαμε και πριν από το launch. Επίσης για εμένα παίζει ρόλο το ότι είχα πιστέψει ότι το αμέσως επόμενο διάστημα μετά την κυκλοφορία (στον πρώτο μήνα δηλαδή) θα ανακοινώνονταν αρκετές ακόμα κυκλοφορίες για μέσα στο '17, πράγμα το οποίο δεν έχει γίνει. Μόνο διαψεύσεις μέχρι στιγμής και ψαχτικές από εταιρείες για να δουν αν υπάρχει ενδιαφέρον για συγκεκριμένους τίτλους... Πού να μην είχε κάνει και καλές πωλήσεις στο ξεκίνημα δλδ.

 

 

Το Blaster το ζαχαρώνω κι εγώ, απλά δεν ξέρω αν αξίζει να σκάσω το 10ρικο ή να ρίξω ένα μαζεμένο 40άρι για το Setsuna. Το Shovel Knight το έχω αγορασμένο στο Steam. Η έκδοση για Switch έχει το ίδιο περιεχόμενο με του Steam ή κάτι παραπάνω? Με έχουν μπερδέψει λίγο που έχουν και δεύτερο τίτλο στα 9,99. Και καλά το άλλο είναι prequel του κανονικού Shovel Knight? Μόνο για θέμα φορητότητας με ψήνει η περίπτωση των 2 αυτών παιχνιδιών. Βέβαια του Steam το αγόρασα κάπου στα 10,5 ευρώ σε προσφορά. 25+10=35 μου φαίνονται λίγο πολλά.

 

 

Έχω αρχίσει να το αισθάνομαι λίγο αυτό ομολογώ...

 

 

Νομίζω το χοντρό πρόβλημα είναι μέχρι τον Σεπτέμβρη. Μετά φαίνεται να βγαίνει κατιτίς.

 

Ξαναλέω πάντως ότι πιστεύω πως πολλά θα κριθούν και στο αν στιβαρά ιαπωνικά franchises, όπως αυτά της Square Enix, πάρουν localization στη Δύση. Έχει αρχίσει να ανεβαίνει το ενδιαφέρον για τα παιχνίδια αυτά. Είτε είναι καινούριες κυκλοφορίες, είτε remasters, είτε κυκλοφορίες παιχνιδιών που δεν βγήκαν ποτέ εκτός Ιαπωνίας.

 

 

Το shovel knight στα 25€ περιλαμβάνει όλα τα παιχνίδια που έχουν βγεί 3 σύνολο, μέσα είναι και αυτό που λές στα 9,99€, επίσης απ' ότι κατάλαβα πρόκειται να βγεί άλλο ένα και θα το πάρουμε δωρεάν. Το I am Setsuna αλλά το έχω φοβηθεί γιατί δεν έχω ακούσει από κάποιον κάτι θετικό. όπως επίσης εάν είναι μόνο 15 ώρες μου φαίνονται λίγες για rpg. Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι στο store του Καναδά βγαίνει τόσο, θα το σκεφτώ πάλι.

Έχω διαβάσει γενικά ότι κόσμος δυσκολεύεται να πραγματοποιήσει αγορές από stores άλλων regions. Π.χ. αμερικάνοι από Ιαπωνία κτλ κτλ. Δεν είναι μόνο θέμα capital controls που αφορά μόνο εμάς στο Ελλάντα, οπότε διστάζω λίγο να μπω στην διαδικασία αγοράς από άλλα stores.

 

Εσύ π.χ. έχεις πραγματοποιήσει κάποια αγορά από το καναδικό store με χρήση ελληνικής χρεωστικής κάρτας? Αν γίνεται απροβλημάτιστα τότε ίσως αξίζει τον κόπο.

 

Έχω αγοράσει εγώ από Αμερικάνικο, δεν είναι τίποτα, απλά αγοράζεις online μια κάρτα Nintendo eshop για το store και το ποσό που θέλεις και βάζεις στο store τον κωδικό της και σου πιστώνεται το ποσό. Εγώ έχω αγοράσει από το play-asia.com και ο κωδικός μου ήρθε άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το I am Setsuna αλλά το έχω φοβηθεί γιατί δεν έχω ακούσει από κάποιον κάτι θετικό. όπως επίσης εάν είναι μόνο 15 ώρες μου φαίνονται λίγες για rpg. Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι στο store του Καναδά βγαίνει τόσο, θα το σκεφτώ πάλι.

Το παιχνιδι εχει θετικα πραγματα δεν ειπε κανεις το αντιθετο.

Αλλα φαντασου οτι μιλαμε για ενα ακριβοτερο και χειροτερο child of light ας πουμε.

Δεν ειμαι reviewer καποιου site, αλλα μιας και εχω ολοκληρωσει το παιχνιδι,δεν μπορω να το προτεινω σε καποιον αλλον στην παρουσα τιμη παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι εχει θετικα πραγματα δεν ειπε κανεις το αντιθετο.

Αλλα φαντασου οτι μιλαμε για ενα ακριβοτερο και χειροτερο child of light ας πουμε.

Δεν ειμαι reviewer καποιου site, αλλα μιας και εχω ολοκληρωσει το παιχνιδι,δεν μπορω να το προτεινω σε καποιον αλλον στην παρουσα τιμη παντα.

 

Φυσικά καλά κάνεις και μοιράζεσαι την άποψη σου, γι αυτό  είμαστε εδώ άλλωστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει γενικά ότι κόσμος δυσκολεύεται να πραγματοποιήσει αγορές από stores άλλων regions. Π.χ. αμερικάνοι από Ιαπωνία κτλ κτλ. Δεν είναι μόνο θέμα capital controls που αφορά μόνο εμάς στο Ελλάντα, οπότε διστάζω λίγο να μπω στην διαδικασία αγοράς από άλλα stores.

 

Εσύ π.χ. έχεις πραγματοποιήσει κάποια αγορά από το καναδικό store με χρήση ελληνικής χρεωστικής κάρτας? Αν γίνεται απροβλημάτιστα τότε ίσως αξίζει τον κόπο.

Στην Ιαπωνία ΔΕΝ περνάνε διεθνείς κάρτες και ποτέ δεν περνούσαν, όσοι έχουμε imported Japanese consoles αγοράζουμε prepaid της Nintendo για το eshop (το ίδιο ισχύει και για το ps store, δεν γνωρίζω για του xbox).

Γενικώς το κάθε region έχει διαφορετική πολιτική ως προς το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς, δεν έπεσα ξαφνικά από τα σύννεφα. Απλά σημειώνω ότι είναι για εμένα η στιγμή που το βιώνω και στην πράξη, όχι μόνο στη θεωρία από τις πληροφορίες για την κατάσταση ως προς το περιεχόμενο που είχαμε και πριν από το launch. Επίσης για εμένα παίζει ρόλο το ότι είχα πιστέψει ότι το αμέσως επόμενο διάστημα μετά την κυκλοφορία (στον πρώτο μήνα δηλαδή) θα ανακοινώνονταν αρκετές ακόμα κυκλοφορίες για μέσα στο '17, πράγμα το οποίο δεν έχει γίνει. Μόνο διαψεύσεις μέχρι στιγμής και ψαχτικές από εταιρείες για να δουν αν υπάρχει ενδιαφέρον για συγκεκριμένους τίτλους... Πού να μην είχε κάνει και καλές πωλήσεις στο ξεκίνημα δλδ.

 

Τα έγραφα όπως και άλλοι απλά για να μην έχουν κάποιοι ελπίδες αλλά να έχουν μια καθαρή εικόνα της μελλοντικής πορεία του. Στο NSW θα δούμε τις αποκλειστικότητες της Ν αλλά μαζί με όσες προκύψουν σε συνεργασία με τρίτες εταιρίες (κυρίως Ιαπωνικές) και ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ indies. Από πλευρά υποστήριξης περιμένω κάποια ψιλά από τις δυτικές που μετέπειτα θα εξαφανιστούν. Από τις Ιαπωνικές υπάρχουν μεγαλύτερες ελπίδες μιας και η φορητότητα είναι το δυνατό σημείο της Ν και παράλληλα η Ιαπωνική βιομηχανία έχει πέσει αρκετά στο κομμάτι των κονσολών. Για αυτά έγραφα πως όσοι έχουν αμφιβολίες ας περιμένουν τους πρώτους εννέα μήνες όπου πλέον θα υπάρχει μια πλήρης εικόνα του συστήματος σε περιεχόμενο, υπηρεσίες και τιμές.

 

*Το πακέτο Shovel Knight στα 25 ευρώ περιλαμβάνει τα πάντα (+το prequel των 10 ευρώ) καθώς και κάποια μελλοντικά DLC. Διάβασε το σχετικό κείμενο του παιχνιδιού στο eshop.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η Ιαπωνική βιομηχανία έχει πέσει αρκετά στο κομμάτι των κονσολών.

Εγω παντως μια χαρα στα πανω τους τους βλεπω κυριως προς την sony μερια ως τωρα. Περαν της Square Enix η οποια βρισκεται οπως παντα στις εξελιξεις βλεπουμε αλλα studio να εχουν ξεπεταχτει οπως της FromSoftware,η platinum games που επισης στο ειδος της ειναι κορυφη(μετα το bayonetta 2 το nier καλη ωρα),αναμενουμε να δουμε τι αλλο θα βγαλει η Tango gameworks του Shinji Mikami(resident evil)και βεβαια ο γνωστος Kojima.

Επισης η Atlus με το persona 5 θα τραβηξει αρκετο ενδιαφερον πανω της οπως και η Level 5 με τα ni no kuni.

 

Οι μεγαλοι πραγματικα χαμενοι της υποθεσης ειναι κυριως η Konami και η Capcom.

 

Τωρα απο ολα τα παραπανω που ανεφερα τι μπορει να δουμε στο Switch βεβαια αυτο ειναι κυριολεκτικα αγνωστο,αλλα υπαρχουν δυνατοτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πλευράς δυναμικής έγραφα, καμία σχέση η Ιαπωνική βιομηχανία του σήμερα σε σχέση με αυτό που ίσχυε παλιότερα. Σήμερα οι δυτικές εταιρίες τους έχουν ταπώσει άγρια και δεν βλέπω να αλλάζει αυτό στο κομμάτι των κονσολών.

 

*Η Konami μόνο χαμένη δεν είναι, αυτό το πιστεύουν κάποιοι που δεν έχουν ρίξει ούτε μια ματιά στα οικονομικά της εταιρίας και παράλληλα πιστεύουν ότι ο Kojima ήταν το Α και το Ω.....

 

H Sony δεν νομίζω ότι έχει καταφέρει να εισάγει ένα νέο κοινό -τουλάχιστον σε ικανοποιητικά ποσοστά- παρά τα νούμερα πωλήσεων του PS4. Φυσικά θα προτιμούσα να είχαμε επίσημα στοιχεία, κάτι που προς το παρόν δεν έχουν δημοσιοποιηθεί ή τουλάχιστον δεν γνωρίζω. Βασικά το έχω γράψει και παλιότερα, αν δεν αλλάξουν εμπορικό μοντέλο τα δίδυμα (Sony/MS) βλέπω να έχουν προβλήματα μακροπρόθεσμα. Έχω μεγάλο ενδιαφέρον να δω αν πέρα των γραφικών η MS έχει κάτι για το scorpio που θα μπορέσει να διευρύνει το υπάρχον κοινό.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Ιαπωνία ΔΕΝ περνάνε διεθνείς κάρτες και ποτέ δεν περνούσαν, όσοι έχουμε imported Japanese consoles αγοράζουμε prepaid της Nintendo για το eshop (το ίδιο ισχύει και για το ps store, δεν γνωρίζω για του xbox).

Γενικώς το κάθε region έχει διαφορετική πολιτική ως προς το θέμα.

Αυτό με τις prepaid κάρτες βέβαια φέρνει πάλι στο προσκήνιο το σπαστικό του να σου ξεμένουν λεφτά κάθε φορά. Π.χ αν θες να αγοράσεις κάτι που κάνει 27 ευρώ πρέπει να πάρεις των 40. Μετά σου μένουν 13 ευρώ και αν θες να πάρεις κάτι που κάνει 15 πρέπει να βάλεις μια κάρτα των 10 ευρώ και πάλι θα σου μένουν 8 κοκ...

 

Θα μου πεις αλλιώς δεν μπορείς να αγοράσεις τίποτα. Οπότε από το ολότελα πάλι καλό είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσύ π.χ. έχεις πραγματοποιήσει κάποια αγορά από το καναδικό store με χρήση ελληνικής χρεωστικής κάρτας? Αν γίνεται απροβλημάτιστα τότε ίσως αξίζει τον κόπο.

 

Έχω κάνει μία αγορά από το καναδέζικο store και μία από το νοτιοαφρικάνικο store. Και στα δύο πέρασε κανονικά η χρεωστική μου. Η κάρτα είναι της Πειραιώς.

 

Πάντως στις κινήσεις του λογαριασμού μου βγάζει «NINTENDO OF EUROPE» στην αιτιολογία και των δύο κινήσεων. Όχι ότι με ενδιαφέρει, αφού η χρέωση ήταν αυτή που έπρεπε να είναι, απλά το αναφέρω.

 

 

--------------------------------------

 

Deal-finder thought he bought a Nintendo Switch from Amazon, got a Wii instead

 

Βγαίνει και σε λευκό το NSw, πλέον.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...