Προς το περιεχόμενο

Νέα σειρά notebooks Inspiron 5000 από την Dell


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η σειρά Inspiron 5000 προσφέρεται με ποικιλία επεξεργαστών από την Intel και AMD, για υψηλή απόδοση σε όλες τις περιπτώσεις (κατά το σερφάρισμα στο Internet, κατά την επεξεργασία video, τις βιντεοσυζητήσεις κ.ά).Αποτελείται από μοντέλα με οθόνες 14 ιντσών, 15 ιντσών και 17 ιντσών, που περιλαμβάνουν επιλογές υψηλής ανάλυσης, άνετα πληκτρολόγια για πολύωρη χρήση, υψηλή αυτονομία μπαταρίας και εξαιρετική απόδοση WiFi.

 

Προσφέρεται η επιλογή για οθόνη αφής Full HD (1080p) ανάλυση σε μοντέλα 15” και 17” ή HD ανάλυση σε μοντέλα 14” και 15” ενώ επιπλέον ο χρήστης έχει την δυνατότητα να εξοπλίσει το notebook που θα επιλέξει με touchpad ακριβείας, με backlit keyboard καθώς και με την τεχνολογία True Color, που επιτρέπει στον χρήστη να παραμετροποίηση την θερμοκρασία της οθόνης, την χρωματική απόδοση, τον τόνο κ.ά.

 

Θα κυκλοφορήσουν σε διάφορα χρώματα, όπως Beijing Red, Standard Black, Theoretical Gray, Alpine White, και Sky Blue. Οι τιμές των notebooks που ανήκουν στην σειρά Inspiron 5000 ξεκινούν από τα $599,99 για το μοντέλο των 14 ιντσών, από τα $449,99 για το μοντέλο των 15 ιντσών και από τα $699,99 για το μοντέλο των 17 ιντσών.

 

Link.png Site: TechPowerUp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αν κάνουν και λίγο πιο ''όμορφο'' το σασί...Τα τελευταία μοντέλα ήταν πολύ πλαστικαριό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εταιρεία με @@ και όχι @@ εταιρεία. Χρόνια μπροστά η Dell στον εργασιακό τομέα. Μακάρι να συνεχίσουν έτσι.

Και όλα αυτά επειδή έβγαλε καινούργια σειρά consumer laptops ;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όλα αυτά επειδή έβγαλε καινούργια σειρά consumer laptops ;

 

Δεν είναι έτσι .... η Dell πάράγει δικιά της τεχνολογιά (απο τους λίγους ) και δεν είναι φασόν κινέζικα μηχανάκια!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε όταν μιλάς για laptop τα οποία έχουν να κάνουν για δουλειά δε σε νοιάζει τίποτα άλλο από το να υποστηρίζουν εφαρμογές γραφείου και να έχουν ένα καλό support. Η DELL συγκεκριμένα με το που αγοράσεις σου δίνει online εγγύηση από τη επόμενη εργάσιμη ημέρα. Για τα desktop 5 χρόνια και για laptop 2. Έχουν αυτόματο διαγνωστικό προεγκατεστημένο το οποίο σου βγάζει το ανάλογο error για το εκάστοτε HW και έρχονται στη πόρτα σου να σου φέρουν το ανταλλακτικό και να πάρουν το χαλασμένο, αν χρειάζεται επισκευή ολική το παίρνουν και στο αντικαθιστουν με άλλο. Όσο για την ομορφιά ποσός με ενδιαφέρει αυτό που με νοιάζει είναι να κάνω τη δουλειά μου και όταν χαλάει κάτι να μη το τρώω στο .......! Ένα μεγάλο συν ακόμα η τιμή τους που μέσα στο χρόνο της εγγύησης τα έχουν βγάλει τα λεφτά τους και με το παραπάνω.


Εγώ λοιπόν εκεί που δουλεύω κατα καιρούς έχουμε αγοράσει και άλλες μάρκες όπως Lenovo, Fujitsu, ακόμα και HP. Τέτοιο support και τόσο σκύλια μηχανήματα δε θα βρεις εύκολα. Ένα μόνο μειονέκτημα έχουν και αυτό όμως καλύπτεται από την εγγύηση. Είναι λίγο χαμηλής ποιότητας οι σκληροί τους δίσκοι, αλλά από κάπου πρέπει να κόψουν για βγει αυτή η τιμή.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κατι ασχετο dell ή lenovo και ιατι;

Εγω πιστευω οτι η dell ειναι ενα βημα μπροστα απο την lenovo...την lenovo την ειχα σε μεγαλη εκτιμιση και πολυ μου αρεσουν τα thinkpad που ειναι και σκυλια...αλλα μου εχουν πει οτι τα lenovo βγαζουν προβληματακια κατι που δεν νομιζω να ισχυει για την σειρα thinkpaad για τις αλλες σειρες δεν ξερω για αυτο ρωταω να δω γνωμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικές απόψεις είναι αυτές φίλε. Εγώ προτιμώ DELL όχι γιατί τα Lenovo όμως βγάζουν προβλήματα απλά έχουν καλύτερο support σε σχέση με τη Lenovo. Αλλα όντως τα thinkpad είναι πολύ σκυλιά. Προσωπικά θεωρώ και τις 2 εταιρείες πολύ δυνατές στο χώρο για αυτό το τομέα. Υπόψιν τα inspiron της DELL δεν είναι η επαγγελματική έκδοση. Κανονικά η επαγγελματική έκδοση είναι τα Latitude απλά τα inspiron βγαίνουν πιο φθήνα και καλύπτουν εξίσου καλά τις ανάγκες γραφείου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικές απόψεις είναι αυτές φίλε. Εγώ προτιμώ DELL όχι γιατί τα Lenovo όμως βγάζουν προβλήματα απλά έχουν καλύτερο support σε σχέση με τη Lenovo. Αλλα όντως τα thinkpad είναι πολύ σκυλιά. Προσωπικά θεωρώ και τις 2 εταιρείες πολύ δυνατές στο χώρο για αυτό το τομέα. Υπόψιν τα inspiron της DELL δεν είναι η επαγγελματική έκδοση. Κανονικά η επαγγελματική έκδοση είναι τα Latitude απλά τα inspiron βγαίνουν πιο φθήνα και καλύπτουν εξίσου καλά τις ανάγκες γραφείου.

Ευχαιστω για την απαντηση..συμφωνω απολυτα μαζι σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...