Προς το περιεχόμενο

Η Sony αποκάλυψε το νέο SmartBand 2… κατά λάθος


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Ιαπωνική εταιρεία, από ότι φαίνεται κατά λάθος, δημοσιοποίησε λεπτομέρειες για το επερχόμενο fitness band της με την ονομασία SmartBand 2.Επειδή η εταιρεία “ανέβασε” μία νέα companion app στο Google Play store, παράλληλα αποκαλύφθηκαν και αρκετές λεπτομέρειες για την συσκευή. Αργότερα, και όταν ανακαλύφθηκε το λάθος, η Sony αφαίρεσε όλες τις πληροφορίες για το SmartBand 2 από το Play store.

 

Από όσα διέρρευσαν, και από τις φωτογραφίες επίσης, μάθαμε ότι το νέο SmartBand 2 διαθέτει αισθητήρα μέτρησης των καρδιακών παλμών. Επίσης υπάρχει ένα χαρακτηριστικό με την ονομασία “smart wake up” που έχει στόχο να σηκώνει τον χρήστη από το κρεβάτι... με ήπιο τρόπο το πρωί. Επίσης μπορεί να μετράει βήματα καθώς και να συλλέγει πληροφορίες για τον ύπνο του χρήστη του.

 

Επίσης μπορεί να ειδοποιεί τον χρήστη, πιθανόν με δόνηση ή και ήχο, για ειδοποιήσεις ή μηνύματα που δέχεται στο κινητό του ο χρήστης ενώ έχει ένα πλήκτρο, που με το πάτημα του, μπορεί να τραβήξει ένα “snapshot” όλων των δεδομένων που έχει την συγκεκριμένη στιγμή. Για την ώρα παραμένει άγνωστη η ημερομηνία διάθεσης της wearable συσκευής, και βεβαίως η τιμή της.

 

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Link.png Site: Pocket-Lint

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν δίκιο τα 2 παιδια απο πάνω, σταματήστε αυτό το καταλάθος. Το καταλάθος θα ήταν μόνο σε περίπτωση χακινγκ απο εκεί κι πέρα τίποτα δεν είναι καταλάθος. ΕΛΕΟΣ λοιπόν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχχααχαχαχαχαχ τωρα πηρα το mi band τα παραπανω πλην του snapshot τα κανει (που πραγματικα δεν βλεπω καμια χρησιμοτητα). το mi band κανει 15-20ευρω και αυτο λογικα γυρω στο 80αρι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο φάουλ από την Sony που το υπάρχον fitness Band της δεν έχει παλμούς. Πάλι καλά έβαλε μυαλό. Εκεί στο 180άρι θα είναι καλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς λάθος στη δοσολογία όταν φτιάχνεις μουσακά. Κανείς λάθος στον υπολογισμό των μηνιαιων υποχρεώσεων και μένει απλήρωτη η ΔΕΗ. Κανείς λάθος και αρνείσαι να ομολογησεις ότι φταις που το μωρό δεν έχει πάνες και το πληρώνεις με γκρίνια 8ου βαθμού και αλάτι στις πληγές. Όλα τα υπόλοιπα είναι μέρος σχεδίου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ θεέ μου που πάμε...τι να το κάνεις τo λουράκι για να σε ειδοποιεί όταν σε παίρνουν τηλέφωνο; Δηλαδή ο ήχος και η δόνηση του κινητού δεν φτάνουν; Αλλά ξέχασα χρειάζομαι τη sony - xiaomi - όποιος άλλος για να μου πουν αν κοιμήθηκα καλά κλπ κλπ.

Προσπαθούν να δημιουργήσουν ανάγκες και αγορές εκεί που πραγματικά δεν υπάρχουν.

Σίγουρα κάποιοι θα με λοιδωρήσουν μιας και βρισκόμαστε σε tech forum με αυτά που γράφω αλλά ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ λουράκι που να μου λεέι αν κοιμήθηκα καλά; 

Πάμε άλλη μία 

Περιμένω το λουράκι να μου πει αν κοιμάμαι καλά...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το 50 η τεχνολογία δημιουργεί ανάγκη και το marketing έρχεται να την επιβάλει.Ειναι από τα ζωτικής σημασίας γρανάζια της ελεύθερης αγοράς.

 

Για αυτό το λόγο πριν προβουμε σε αγορά.. Ρωτάμε. ..το χρειάζομαι?

 

Από τις λίγα πράγματα που καλώς έκανε η κρίση και επανέφερε..γιατί προ κρίσης είχαμε πάρει άσχημη κατρακύλα αναγοντας το shopping κατά Κωστοπουλου σε ψυχοθεραπεία

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το 50 η τεχνολογία δημιουργεί ανάγκη και το marketing έρχεται να την επιβάλει.Ειναι από τα ζωτικής σημασίας γρανάζια της ελεύθερης αγοράς.

 

Για αυτό το λόγο πριν προβουμε σε αγορά.. Ρωτάμε. ..το χρειάζομαι?

 

Από τις λίγα πράγματα που καλώς έκανε η κρίση και επανέφερε..γιατί προ κρίσης είχαμε πάρει άσχημη κατρακύλα αναγοντας το shopping κατά Κωστοπουλου σε ψυχοθεραπεία

 

 

url.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι απο αυτους που αθλουνται, οταν βγει ενα φθηνο που θα μετραει παλμους, βηματα κλπ θα το παρω!!
κατα τα αλλα δε νομιζω οντως οτι ειναι κατι που χρειαζεται..κατανταει too much

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ θεέ μου που πάμε...τι να το κάνεις τo λουράκι για να σε ειδοποιεί όταν σε παίρνουν τηλέφωνο; Δηλαδή ο ήχος και η δόνηση του κινητού δεν φτάνουν; Αλλά ξέχασα χρειάζομαι τη sony - xiaomi - όποιος άλλος για να μου πουν αν κοιμήθηκα καλά κλπ κλπ.

Προσπαθούν να δημιουργήσουν ανάγκες και αγορές εκεί που πραγματικά δεν υπάρχουν.

Σίγουρα κάποιοι θα με λοιδωρήσουν μιας και βρισκόμαστε σε tech forum με αυτά που γράφω αλλά ΣΟΒΑΡΑ ΤΩΡΑ λουράκι που να μου λεέι αν κοιμήθηκα καλά; 

Πάμε άλλη μία 

Περιμένω το λουράκι να μου πει αν κοιμάμαι καλά...

 

Ναι δικιο εχεις απλα ειναι το τρεντ της εποχης απο τη μια ολος ο κοσμος ασχολειται με το fitness και απο την αλλη το μελλον ειναι τα wearables και τα smart devices ,οπου ολα επικοινωνουν μεταξυ τους για να ξερεις τι σου γινεται καλυτερα απο ποτε..λες και τοσα χρονια δεν ζουμε μια χαρα χωρις να ξερουμε 100000 σταστιστικα και αναλυσεις για το τι καναμε ολη μερα..μονο και μονο που το σκεφτομαι ζαλιζομαι...το μονο κοινο στο οποιο απευθυνεται για μενα ειναι οι επαγγελματιες αθλητες που πρεπει να ξερουν ακριβως τι και πως για τη βελτιωση τους απο εκει και περα τοσα στατς στο μεσο χρηστη αχρηστα ειναι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο πραγματικα smartband η οτι άλλο σε smart βγει τέλος πάντων είναι εκείνο που θα μου υπενθυμίζει κάθε μέρα για ολα αυτά τα ανούσια πραγματα που κάνω επιπλέον χωρίς λογο και αξία...μια λειτουργεία φτανει...#hey weckup stamata!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι απο αυτους που αθλουνται, οταν βγει ενα φθηνο που θα μετραει παλμους, βηματα κλπ θα το παρω!!

κατα τα αλλα δε νομιζω οντως οτι ειναι κατι που χρειαζεται..κατανταει too much

 

Μια από τα ίδια , το καλύτερο που υπάρχει αυτή την στιγμή είναι το Fitbit charge HR και το χειρότερο κλασικά Samsung gear fit. Και για της Microsoft πάντως εχω ακούσει τα καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...