Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 6 (Open Spoiler Thread Seasons 1-5)


CarbonFibre

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το οτι μια σειρα ειναι ρεαλιστικη δεν εχει να κανει με το αν το setting ειναι fantasy,sci fi η κανονικη ζωη.Εχει σχεση με το αν υπακουει πιστα τους κανονες και την λογικη του εκαστοτε συμπαντος. Οποτε, μαλλον εσυ εισαι για τα καφενεια φιλε μου

 

Οταν η σειρα εχει χτισει το ονομα της πανω στο οτι δεν συγχωρει ποτε και κανεναν,ηρθαν και το γαμησαν με την Αρυα.

 

Συγκεκριμενα 

 

 

Γελαει ο κοσμος με το οτι συρθηκε μες τα αιματα και πηγε για καταφυγιο στην actress,ενω η αλλη που την κυνηγαει και ειναι σαν τον πρακτορα Smith  απτο Matrix τους εντοπισε αφου γιατρευτηκε η αρυα.Πραγματικα καποια στορυ arcs δυστυχως ξεφευγουν και παραπεμπουν σε cheesy τηλεοπτικο προιον. Καλα, την κλισεδουρα του timing της εμφανισης απτην Καλιση οταν τους επιτιθονται και μαλιστα η εισοδος απτο μπαλκονι,θα την αφησω ασχολιαστη

 

 

Η σειρα καλο θα ειναι να κλεισει τα story arcs στα Free Cities οσο πιο συντομα γινεται γιατι νομιζω τους γυρναει μπουμεραγνκ πλεον.Γελοιοποιουν χαρακτηρες οι οποιοι ηταν απτους πιο ενδιαφεροντες του show

 

 

ΥΓ:Θυμηθηκα και την σκηνη με Tyrion και τα ανεκδοτα,πραγματικα απαισια

Γιατι την παιρνεις τοσο προσωπικα την σειρα?Ειναι απλα ενα παραμυθακι με ωραια εφε,απολαυσε το.Σαν φανταστικη σειρα εχει το ποιητικο δικαιωμα να γινονται πραγματα που δεν ακολουθουν την επιστημη.Αν θες ρεαλιστικοτητα δες national geographic.

 

Μην εισαι δυσκοιλιος!Βαλε λιγο φυτικη ινα στη ζωη σου..!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το καλυτερο επεισοδιο για εμενα ηταν χαλαρα το hardhome. Ειχα φαει σποιλερ οτι ο τζον σνοου πεθαινει και νομιζα οτι θα τον σκοτωνε ο white walker που πολεμουσε.. Μου ειχε κοπει η ανασα. Οταν τελικα δε πεθανε, ανακουφιστηκα και πιστεψα οτι τελικα δε θα πεθανει και ηταν καποιο hoax.. Αμ δε..

 

Ολα τα επεισοδια ειναι ωραια παντως, το καθενα με το δικο του τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 9ο φαίνεται να γίνεται της πουτάνας πάντως. Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να απογοητευτώ από επεισόδιο της σειράς.

 

Το GoT ειναι απτις κορυφαιες σειρες που εχει να προσφερει η τηλεοραση.Κανενα επεισοδειο δεν ηταν μαπα,απλα καποια ριχνουν το υψηλο επιπεδο της σειρας τα οποια η ιδια εχει θεσει.Να στο πω πολυ απλα ,αν η πλειοψηφεια των επεισοδειων ηταν ποιοτητας σαν του προηγουμενου,δεν νομιζω να ειχε γινει το φαινομενο που εγινε το GoT

 

Απο κει και περα δεν μου φαινεται απιθανο το 9ο η/και το 10ο επεισοδειο να ναι κορυφαια διοτι στα τελευταια επεισοδεια βασιζεται το ολο hype της επομενης σεζον.Μαλιστα το παρελθον των προηγουμενων κυκλων λεει πως τα τελευταια επεισοδεια ειναι παραδοσιακα απτα κορυφαια της εκαστοτε σεζον,οποτε ειμαι σιγουρος πως θα δουμε ωραια πραματα ;)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να λέμε ότι το GoT έχει ξεπέσει επειδή ένα επεισόδιο ήταν μέτριο, είναι σα να λέμε ότι μια κορυφαία ομάδα είναι υπό διάλυση επειδή είχε ένα κακό 3λεπτο σε ματς κυπέλλου.

Θυμίζει λίγο Γεωργίου η όλη φάση. Κακή εμφάνιση ενός παίχτη>"Σαπάκι", "υπερτιμημένος". Καλή εμφάνιση ενός παίχτη>"Παιχτούρα", "Δεν είπα ποτέ ότι είναι άχρηστος, απλώς έκρινα τη συγκεκριμένη εμφάνιση."

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να λέμε ότι το GoT έχει ξεπέσει επειδή ένα επεισόδιο ήταν μέτριο, είναι σα να λέμε ότι μια κορυφαία ομάδα είναι υπό διάλυση επειδή είχε ένα κακό 3λεπτο σε ματς κυπέλλου.

Θυμίζει λίγο Γεωργίου η όλη φάση. Κακή εμφάνιση ενός παίχτη>"Σαπάκι", "υπερτιμημένος". Καλή εμφάνιση ενός παίχτη>"Παιχτούρα", "Δεν είπα ποτέ ότι είναι άχρηστος, απλώς έκρινα τη συγκεκριμένη εμφάνιση."

Mα αυτο ειναι το θεμα.Δεν μιλαμε για 1 επεισοδιο.Τα 4 τελευταια επεισοδια,πανε απο το μετριο στο υποφερτο στο κακο και στο χειροτερο,με σταδιακη επιδεινωση της καταστασης.

Και δεν ειναι οτι εχουμε να λεμε οτι η προηγουμενη σεζον ηταν και κανα διαμαντι...2-3 επεισοδια ηταν πολυ καλα,τα υπολοιπα,μετριου προς κακου επιπεδου.(σε αυτο συνεβαλαν πολυ τα κωλο sand snakes).

Θα μπορουσε να πει καποιος οτι η σειρα αυτη "πεθανε" εν μερει,οταν πεθανε και ο εξαιρετικος Tywin Lannister.Τα σκ@τ@ του Tywin μετα απο το θανατο του,μας προιδεαζαν για τις επομενες σεζον...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δύο απορίες, πρώτον πώς επέστρεψε η ντενέρις;

 

Δεύτερον τι είναι το κουτσομπολιό που επιβεβαίωσε ο τύπος εκείνος στη σέρσει; Δεν πάει πουθενά το μυαλό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δύο απορίες, πρώτον πώς επέστρεψε η ντενέρις;

 

Δεύτερον τι είναι το κουτσομπολιό που επιβεβαίωσε ο τύπος εκείνος στη σέρσει; Δεν πάει πουθενά το μυαλό μου.

Πετωντας

Πιθανοτατα wildfire απο την εποχη του Aerys

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω να διαβάσω για το επεισόδιο και βλέπω το ξεκατινιασμα των νταηδων του insomnia

ετσι ειναι, το insomnia ειναι γεματο νταηδες, οι αδερφουλες να πανε στο ορλαντο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανοτατα wildfire απο την εποχη του Aerys

 

Εκείνη η wildfire βρέθηκε και χρησιμοποιήθηκε ήδη στην μάχη του Blackwater, όταν και έκανε σημαντική ζημιά στον στόλο του Στάνις.

Κάτι άλλο πρέπει να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκείνη η wildfire βρέθηκε και χρησιμοποιήθηκε ήδη στην μάχη του Blackwater, όταν και έκανε σημαντική ζημιά στον στόλο του Στάνις.

Κάτι άλλο πρέπει να είναι.

αυτα ήταν τα επίσημα αποθέματα καθώς και η δημιουργία επιπλέον.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...