Προς το περιεχόμενο

Η AMD ανακοίνωσε την Radeon R9 Fury X και άλλα τέσσερα προϊόντα που βασίζονται σε “Fiji” GPU


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καποιοι εχουν βαλθει να μας κανουν βορεια κορεα με το ζορι!

μη ψωνιζετε απο το lidl, μακρυα απο το praktiker, οχι κινητο απο τον Γερμανο (με τετοιο ονομα) οχι το ενα μη το αλλο...

Ο κοσμος προχωραει μπροστα, ακολουθεις ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να την κάνεις την 390; 290 θα είναι με υψηλότερα ρολόγια και 8gb VRAM.

 

Υψηλοτερα ρολογια, περισσοτερη vram, μικροτερη καταναλωση και χαμηλοτερη τιμη.

Βεβαια το τελευταιο δεν το ξερουμε μεχρι να ερθει στα μαγαζια αλλα νομιζω προς τα εκει παει το πραγμα

 

Για καποιον που κοιταει το vfm και οχι μονο τις απολυτες επιδοσεις πολυ πιθανον να ειναι καλη αγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υψηλοτερα ρολογια, περισσοτερη vram, μικροτερη καταναλωση και χαμηλοτερη τιμη.

Βεβαια το τελευταιο δεν το ξερουμε μεχρι να ερθει στα μαγαζια αλλα νομιζω προς τα εκει παει το πραγμα

 

Για καποιον που κοιταει το vfm και οχι μονο τις απολυτες επιδοσεις πολυ πιθανον να ειναι καλη αγορα

 

Με *  γιατι στην Ελλαδα στις αρχες οι τιμες θα'ναι ανεβασμενες οπως παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ με αυτό που λες, κατανοώ απόλυτα το οικονομικό πρόβλημα και συμφωνώ με την προώθηση των ελληνικών προϊόντων. Όταν όμως έρχεσαι και το πετάς στο άκυρο και μάλιστα για προϊόντα που δεν πρόκειται να παραχθούν ποτέ στην Ελλάδα τι περιμένεις να σου απαντήσουμε;

 

Όταν η κυβέρνηση κάνει και πάλι βιώσιμες τις επιχειρήσεις στο εσωτερικό και όταν αρχίσουν να ανοίγουν επιχειρήσεις, το συζητάμε. Μέχρι τότε αγοράζουμε απ' έξω. Και όχι, δεν θα μείνω με την παλιά κάρτα γραφικών επειδή η Ελλάδα δεν παράγει κάρτες γραφικών.

 

Αν δεν έχεις χρήματα να αγοράσεις, θα μείνεις, είτε το θέλεις είτε όχι.

 

Ναι, το σχόλιο μου είναι πολιτικό, αλλά βλέπω την ροπή των Ελλήνων στον υπερκαταναλωτισμό γι' αυτό το είπα. Εντέλει οι αγορές θα αναγκάσουν τους Έλληνες να καταλάβουν σε πιο γκρουπ δυναμικότητας ανήκουν και τι πραγματικα μπορούν να καταναλώνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις χρήματα να αγοράσεις, θα μείνεις, είτε το θέλεις είτε όχι.

 

Ναι, το σχόλιο μου είναι πολιτικό, αλλά βλέπω την ροπή των Ελλήνων στον υπερκαταναλωτισμό γι' αυτό το είπα. Εντέλει οι αγορές θα αναγκάσουν τους Έλληνες να καταλάβουν σε πιο γκρουπ δυναμικότητας ανήκουν και τι πραγματικα μπορούν να καταναλώνουν.

 

 

Η θεματολογια του φορουμ ειναι τεχνολογικη και κυριως πληροφορικης. Να μην συζητηθουν τα σχετικα προιοντα εδω επειδη η Ελλαδα ειναι σε κριση?

 

Αν μεινουμε χωρις λεφτα ναι, δεν θα παρουμε καρτες γραφικων, ουτε επεξεργαστες ουτε καυσιμα για το αμαξι και θα κοιταμε να επιβιωσουμε.

 

Εσυ που θες να καταληξεις ομως με τα δικα σου ποστ εδω?

 

(Αν και μαλλον ρητορικη ειναι η ερωτηση γιατι ειναι προφανες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχάστε το παιδιά!

Ναι, εδώ είναι τεχνολογικό φόρουμ, οπότε τέτοια ποστ δεν είναι σχετικά.

 

Απλώς μου τη "σπάει" να βρίζουν τη χώρα στο εξωτερικό. Μου τη "σπάει" όμως ακόμα περισσότερο που σε πολλά έχουν δίκιο.

 

Θεωρώ γενικά ότι στην Ελλάδα υπάρχει έντονο το στοιχείο του υπερκαταναλωτισμού σε μια οικονομία που δεν το αντέχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic: Παρακαλείστε στο site να δεικνύετε λιγότερο αγαθά τα οποία παράγονται σε άλλες χώρες και ως εκ τούτου δελεάζουν τους Έλληνας να τα αγοράσουν από το εξωτερικό. Συμβάλλετε στην αύξηση του αρνητικού ισοζυγίου με τον τρόπο σας.

 

Σκέπτομαι δε, ότι με την αποκορύφωση της κρίσης και τον οικονομικό μαρασμό και αυτάρκια που θα ακολουθήσει να είσθε πιο συνετοί.

Χεχεχε καλό, καλό.. :-D

 

Α, μιλάς σοβαρά; Τραγικό τότε. :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πότε; Χαμός στο reddit και στo forum της NVidia:

https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/comments/36namy/psa_nvidia_tanking_witcher_3_performance_on/

 

Έχω βαρεθεί να επαναλαμβάνομαι: δεν βρισκόμαστε στο 2002 που είχαν πρόβλημα οι drivers της ΑΤΙ.

Όταν πριν από 2 χρόνια πήρα την 7870, αντίστοιχη ήταν η GTX 660. Να δούμε τώρα με πια κοντράρεται; Την 660 την περνάει, όπως και την 660 ti, και κοντράρει σε περιπτώσεις ακόμα και την 760.

 

Μάλλον έχεις ξεχάσει.

Εγώ θυμάμαι το Battlefield 4 που περιμένανε mantle, το Unity, το Witcher 3 και νομίζω 1-2 ακόμα που δεν μου έρχονται τώρα.

Γενικά σε κάθε μεγάλο τίτλο τα τελευταία χρόνια έχει προβλήματα απόδοσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δουμε και το Mantle που τοσο διαφημιζανε αλλα στην πραξη δεν μπορω να πω οτι εχει ενθουσιαστει ο κοσμος ακομα.

 

Το Mantle εκπλήρωσε τον στόχο του. Οδήγησε στο DirectX12 και το Vulcan.

 

 

Μάλλον έχεις ξεχάσει.

Εγώ θυμάμαι το Battlefield 4 που περιμένανε mantle, το Unity, το Witcher 3 και νομίζω 1-2 ακόμα που δεν μου έρχονται τώρα.

Γενικά σε κάθε μεγάλο τίτλο τα τελευταία χρόνια έχει προβλήματα απόδοσης.

 

Πρόβλημα στους drivers δεν είναι να μην είναι βελτιστοποιημένοι, αλλά να μην παίζει καθόλου ή πολύ αργά, να πετάει συχνά errors ή να έχεις πρόβλημα στα γραφικά. Και η AMD και η NVidia βγάζουν optimized εκδόσεις των drivers για τους ΑΑΑ τίτλους, απλώς η NVidia το κάνει λίγο πιο γρήγορα. Σιγά τα αυγά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic: Παρακαλείστε στο site να δεικνύετε λιγότερο αγαθά τα οποία παράγονται σε άλλες χώρες και ως εκ τούτου δελεάζουν τους Έλληνας να τα αγοράσουν από το εξωτερικό. Συμβάλλετε στην αύξηση του αρνητικού ισοζυγίου με τον τρόπο σας.

 

Σκέπτομαι δε, ότι με την αποκορύφωση της κρίσης και τον οικονομικό μαρασμό και αυτάρκια που θα ακολουθήσει να είσθε πιο συνετοί.

Η συνετή κίνηση θα ήταν να ξεκινήσεις κάτι και να μην περιμένεις απλά να πάρεις ενα μισθό σε μια τετριμμένη εργασία προκειμένω να ονειρεύεσαι την στιγμή που θα βγεις στην σύνταξη (δηλαδή να ζεις με το ζόρι και τα νιάτα και τα γεράματα απο χαμηλό μισθό που θα σου δίνει το κράτος όμως χωρίς να παράγεις τίποτα το ουσιαστικό... )

 

 

Μα όλα τα αγαθά παράγονται εκτός της χώρας.

Δεν κατάλαβες γιατί χρεοκόπησες;

Γιατί δεν παράγεις τίποτα.

Σωστά τα λες αλλά δεν ειναι ακριβώς έτσι δεν χρεοκοπήσαμε γιατι δεν παράγουμε τιποτα (αν και όντως αν παράγαμε και άρα προστίθονταν τα έσοδα αυτής της παραγωγής στο ΑΕΠ θα μπορούσαμε να πληρώσουμε τα "χρέη" μας) Αυτό όμως που πρέπει να σημειωθεί ότι και ακόμη έτσι να ήταν να ήμασταν εντάξει δηλαδή απλά θα μας ληστεύανε αναγκάζοντας μας να πληρώνουμε με τα έσοδα μας φόρο υποτέλειας αντί να επενδύουμε με αυτά στην χώρα...

 

Θέλω να πω ότι δεν χρωστάμε τίποτα ή έστω αυτά που φερόμαστε να χρωστάμε ειναι υποπολλαπλάσια απο αυτά που θα έπρεπε να δώσουμε ακριβώς γιατι μας φέρανε εσκεμμένα στις παγίδες αυτές τα ληστρικά φαντς προκειμένω να έρθει η ώρα να μας ζητήσουν τον λογαριασμό και να πλουτίσουν εις βάρους μας (με έντονη συνεργασία εκ των έσω φυσικά... όλοι τα ξέρουμε λίγο πολύ δεν ειναι μυστικό και ήδη γίνονται πια κάποιες κινήσεις να εξετάσουμε την υπόθεση αυτή -ελπίζω όχι για να ρίξουν στάχτη στα μάτια ..- απλά δεν αναφέρομαι λεπτομερώς λόγω των κανονισμών του site.)

 

Απο εκεί και πέρα θυμάμαι και ενα τοπικ εδώ που είχε γίνει σχετικά με το γιατι εφόσον στερούμαστε υποδομές/πρώτες ύλες κτλ για βιομηχανία δεν ξεκινάμε να παράγουμε έργο στον τομέα του software όπου η κυρίως βάση ειναι απλά η κατάρτιση και όλα τα υπόλοιπα ειναι θέμα δουλειάς... και η άποψη των περισσοτέρων που συμμετείχαν είναι ότι πρώτα θα πρέπει κάποιος να γίνει οικονομική αυτοκρατορία για να κάνει κάτι τέτοιο..

 

λες και οι ήδη υπάρχουσες οικονομικές αυτοκρατορίες στον χώρο του developing γεννήθηκαν τέτοιες και δεν ξεκίνησαν απο το μηδέν...

 

Οι περισσότεροι έχουμε συνηθίσει να τα θέλουμε όλα έτοιμα αυτό ειναι το πρόβλημα... για να γίνει κάποιος developer θέλει ήδη να μπεί σε ενα έτοιμο ουρανοξύστη με έτοιμη γραφιάρα και έτοιμο μεγάλο μισθό "και τότε θα ξεκινήσει να δουλεύει σκληρά" γιατι αλλιώς "δεν έχει νόημα" έτσι ειναι δυστυχώς...

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόβλημα στους drivers δεν είναι να μην είναι βελτιστοποιημένοι, αλλά να μην παίζει καθόλου ή πολύ αργά, να πετάει συχνά errors ή να έχεις πρόβλημα στα γραφικά. Και η AMD και η NVidia βγάζουν optimized εκδόσεις των drivers για τους ΑΑΑ τίτλους, απλώς η NVidia το κάνει λίγο πιο γρήγορα. Σιγά τα αυγά.

 

Ε, χαίρω πολύ αν είναι να βγάζει drivers απλώς για να δουλεύει η κάρτα τότε κλάφτα. Όταν όλα τα παιχνίδια που βγαίνουν σέρνονται ένα μήνα με amd τότε σου σπάνε οι μπάλες.

Εγώ αυτό το θεωρώ πρόβλημα πάντως.

 

btw το gtav νομίζω είχε ένα θέμα που έβγαζε πιζελιασμένα φραφικά σε μερικά σημεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, χαίρω πολύ αν είναι να βγάζει drivers απλώς για να δουλεύει η κάρτα τότε κλάφτα. Όταν όλα τα παιχνίδια που βγαίνουν σέρνονται ένα μήνα με amd τότε σου σπάνε οι μπάλες.

Εγώ αυτό το θεωρώ πρόβλημα πάντως.

 

btw το gtav νομίζω είχε ένα θέμα που έβγαζε πιζελιασμένα φραφικά σε μερικά σημεία.

 

Εχω μία 7970 εδώ και καιρό. Ποτέ δεν έβαλα driver επειδή μου σερνόταν ένα παιχνίδι. Και γενικά έχω αντιμετωπίσει πάρα πολύ λίγα εώς μηδαμηνά προβλήματα με drivers...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μία 7970 εδώ και καιρό. Ποτέ δεν έβαλα driver επειδή μου σερνόταν ένα παιχνίδι. Και γενικά έχω αντιμετωπίσει πάρα πολύ λίγα εώς μηδαμηνά προβλήματα με drivers...

Μάλλον δεν παίζεις καινούρια παιχνίδια ή τα βάζεις κατευθείαν medium. Το πρόβλημα είναι στο όριο High προς Medium που τα 5 fps καθορίζουν τα settings που θα επιλέξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...