Προς το περιεχόμενο

Ενεργοποίηση φορητότητας από ON σε Ηol


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To πιο φθηνό zyxel που έχει αυτά που θέλω κάνει 40€ αλλά δυστυχώς δεν μπορούσα να το δώσω αυτό το επιπλέον 10€ και δεν ήθελα το zte που μου έδινε η hol ε 20€. Το πρόβλημα το ξανά έκανε και μίλησα με την hol και κάνανε κάποιες ρυθμίσεις στην γραμμή και μου είπε αν το ξανά κάνει να μην κάνω reboot και να τους πάρω τηλέφωνο να δούμε που κολλάει,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον το φτιαξα το πρόβλημα . Αφού άκρη δεν βγήκε με την hol, μόλις το ξανά έκανε πήγα και άλλαξα στο pc τον dns και έβαλα της google που είναι 8,8,8,8 και 8,8,4,4. Μόλις το έκανα αυτόματα έφτιαξε το πρόβλημα στο συγκεκριμένο pc και μόλις πήγα στις ρυθμίσεις του modem και το άλλαξα και εκεί έφτιαξε και σε όλες τις άλλες συσκευές. Μέχρις στιγμή είναι 3 ώρες χωρίς πρόβλημα. Άντε να δούμε

 

Τώρα μένει να συνδέσω τον εκτύπωτη στο modem και να τον ρυθμίσω και στα 2 pc που έχω.

post-219161-0-57717200-1434645288_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν περάσω νέα καλωδίωση (έχει πρόβλημα) από τον κατανεμητή μέχρι το διαμέρισμα και αντικαταστήσω το 12μετρο τηλεφωνικό καλώδιο (πολλές απώλειες) με cat5. Και τόσο μια χαρά είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ηρθε μήνυμα οτι εισαι στην χολ ? Εμενα στο speedtest λεει χολ αλλα πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν ακομα επισημα δεν ανηκω.

Εντωμεταξύ ειχαν πει σημερα μεχρι τελος της μερας θα ειμαι στην χολ και ακομα τιποτα θα περιμενω μεχρι τις 12 να δω τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ηρθε μήνυμα οτι εισαι στην χολ ? Εμενα στο speedtest λεει χολ αλλα πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν ακομα επισημα δεν ανηκω.

Εντωμεταξύ ειχαν πει σημερα μεχρι τελος της μερας θα ειμαι στην χολ και ακομα τιποτα θα περιμενω μεχρι τις 12 να δω τι παιζει.

Ναι εδώ και μια βδομάδα ~. Θα σου έρθει ειδοποίηση στο κινητό. Η μεταφορά έκανε περίπου 8 μέρες και για τις επόμενες 2 μέρες με είχαν πιλοτικά για κάποιους ελέγχους. Σύνολο έκανα 10 περίπου για να γίνω μόνιμος στην hol
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εδώ και μια βδομάδα ~. Θα σου έρθει ειδοποίηση στο κινητό. Η μεταφορά έκανε περίπου 8 μέρες και για τις επόμενες 2 μέρες με είχαν πιλοτικά για κάποιους ελέγχους. Σύνολο έκανα 10 περίπου για να γίνω μόνιμος στην hol

 

οκ θα περιμενω λοιπον, πως τα βλεπεις εισαι ικανοποιημενος αυτες τις πρωτες μερες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ θα περιμενω λοιπον, πως τα βλεπεις εισαι ικανοποιημενος αυτες τις πρωτες μερες ?

ναι, δεν έχω κάποιο θέμα. Δεν ξέρω αν φταίει η hol ή το μοδεμ που πήρα αλλά είχα πρόβλημα με τους dns και μόλις τους άλλαξα έφτιαξε. Και δεν μου αρέσει η μεγάλη αναμονή για να μιλήσω με κάποιον εκπρόσωπο κάτι που δεν συνέβαινε με την on.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, δεν έχω κάποιο θέμα. Δεν ξέρω αν φταίει η hol ή το μοδεμ που πήρα αλλά είχα πρόβλημα με τους dns και μόλις τους άλλαξα έφτιαξε. Και δεν μου αρέσει η μεγάλη αναμονή για να μιλήσω με κάποιον εκπρόσωπο κάτι που δεν συνέβαινε με την on.

 

Γιατι αλλαξες μοντεμ ρε ?

Μπα εγω εχω πετυχει και την ον με τρελη αναμονη και μην ξεχνας οτι η χολ ειναι μεγαλυτερη συν οτι τωρα γινεται πανικος αργοτερα φανταζομαι θα στρωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί η hol μου ζήταγε 20€ για το δικό της modem (ένα zte) και γιατί της On πρέπει να το επιστρέψουμε πίσω.

 

Το μοντεμ της ΟΝ ακομα δεν εχουν πει τιποτα αν τα παρουν , αν τελικα γινει κατι τετοιο η χολ ειπε θα δωσει τσαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τους είχα πάρει τηλέφωνο μου είχαν πει ότι πρέπει να το επιστρέψω αλλά δεν το έχω επιστρέψει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τους είχα πάρει τηλέφωνο μου είχαν πει ότι πρέπει να το επιστρέψω αλλά δεν το έχω επιστρέψει ακόμα.

 

λογικο να στο πουν , το σωστο ομως ειναι να σε παρουν αυτοι ή εστω να βγαλουν μια ανακοινωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...