Προς το περιεχόμενο

Οδηγίες από τη Microsoft για την δωρεάν απόκτηση νόμιμης άδειας των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αμα εγγραφω και τα κατεβασω τωρα αλλα δεν κανω εγκατασταση μπορω να την κανω οταν βγει η τελικη εκδοση ?

Τοτε πρεπει να βαλω παλι την τωρινη και μετα να κανω update ?

Μπορω να τα βαλω σε 2 pc με ενα key?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 114
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

από το blog της microsoft


Windows Insiders running the Windows 10 Insider Preview (Home and Pro editions) with their
registered MSA connected to their PC will receive the final release build of Windows 10
starting on July 29th. This will come as just another flight...

As we’ve announced before, the Windows Insider Program will continue even after we release
Windows 10 on July 29th. Windows Insiders will continue to receive future flights
as we begin to work on the next release immediately after Windows 10 ships...

So stay with us! Of course, we’ll provide you an option to leave the program and stay on the final build if you choose...

 

εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι θα συνεχίσεις να είσαι  windows insider  και μετά την κυκλοφορία.
και θα είναι  δωρεάν μόνο αν παραμείνεις  windows insider.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάνει εγγραφή στο Windows Insider,αλλά σε όλους τους υπολογιστές είτε έχουν 7 είτε 8 έχει εμφανιστεί το μήνυμα στο taskbar.

 

Οχι σε ολους... υπαρχει ακομα ενα μικρο γαλατικο χωριο που αντιστεκεται... με windows 7 του κουτιου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη παιδες. Αν εχετε εκδοσεις απο pro και ανω για τα 7 και τα pro 8.1 μην κανετε update σε 10 insider preview, δεν ξερουμε τι αντιγραφο θα παρουμε μετα, αν παρουμε τα home την βαψαμε. Εγω ειμαι σε 8.1 pro και δεν το κουναω μεχρι να ερθει το update

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από το blog της microsoft

εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι θα συνεχίσεις να είσαι  windows insider  και μετά την κυκλοφορία.

και θα είναι  δωρεάν μόνο αν παραμείνεις  windows insider.

"Μετά την κυκλοφορία της τελικής έκδοσης των Windows 10, όσοι συμμετέχουν στο δοκιμαστικό πρόγραμμα, μπορούν να ακυρώσουν την εγγραφή τους χωρίς κάποια συνέπεια"

Δηλαδη του λες, με πολυ ευγενικο τροπο, οτι ειναι μ*λ*κ*ς και ψιλοζωο και οτι δεν καταλαβαινει τι σκατα διαβαζει...

 

"Of course, we’ll provide you an option to leave the program and stay on the final build if you choose: but we hope that we’ll continue to provide you great reasons to remain a Windows Insider."

Οπως και οτι αυτος που γραφει το blog.windows.com ειναι ψιλογιδι και ψευτης και δεν ξερει τι του γινεται... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι οι μη νόμιμες άδειες θα πάρουν κλειδί για τα 10 ήταν φήμη και διαψεύστηκε, κατάλαβα διαβάζοντας όλα τα προηγούμενα.

 

stays genuine != becomes genuine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, επειδη μπερδευτικα λιγο, μπορει να μου ξεκαθαρισει καποιος αν καταλαβε.

Εχω τα 10 σε virtual machine.

Στις 29/06 θα μπορω να κατεβασω final build iso και να κανω clean install στο PC και μετα να συνδεθω με το windows insider acount μου και να ειμαι activated κανονικα? (ασχετα αμα δουλευα τα insider preview σε vm)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι οι μη νόμιμες άδειες θα πάρουν κλειδί για τα 10 ήταν φήμη και διαψεύστηκε, κατάλαβα διαβάζοντας όλα τα προηγούμενα.

 

stays genuine != becomes genuine

Και που γράφω ότι τα πειρατικά windows θα αναβαθμίζονται δωρεαν? Μόνο αν προηγηθεί πρώτα αναβάθμιση σε windows 10 beta

 

Παιδια, επειδη μπερδευτικα λιγο, μπορει να μου ξεκαθαρισει καποιος αν καταλαβε.Εχω τα 10 σε virtual machine.Στις 29/06 θα μπορω να κατεβασω final build iso και να κανω clean install στο PC και μετα να συνδεθω με το windows insider acount μου και να ειμαι activated κανονικα? (ασχετα αμα δουλευα τα insider preview σε vm)

Αυτό το ξεκαθάρισαν πριν λίγο. Δε γίνεται από vm, θα πρέπει να προηγηθεί κανονική εγκατάσταση στον υπολογιστή.

https://twitter.com/GabeAul/status/612286371433091072

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εμένα που έχω αυθεντικά τα Windows 7 μου εχει βγάλει εκεί που γίνονται τα updates το μήνυμα:

"εξασφαλίστε σήμερα τη δική σας αναβάθμιση στα Windows 10"

και από κάτω υπάρχει ένα κουμπί που λέει: Εξασφάλιση

Τί κάνω το πατάω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ξεκαθάρισαν πριν λίγο. Δε γίνεται από vm, θα πρέπει να προηγηθεί κανονική εγκατάσταση στον υπολογιστή.

https://twitter.com/GabeAul/status/612286371433091072

 

Ευχαριστω για τη διευκρινηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...